Пак обгазиха Стара Загора

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от Bul-Dog »

Ясно ве, тез си комуникират с писма. Е, по-добре е отколкото с телеграми. Или с пощенски гълъби, примерно.
Ще се вземат мерки-евентуално и теглилки, бе важното е дейност да се отчита. Пък и писма да се пращат.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от System_error »

:lol: A как предлагаш да се осъществява комуникацията между два субекта? Надявам се, не си мислиш за хартиени писма :lol: :lol:
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от Bul-Dog »

Бас хващам, че ги изчукват върху базалтови плочи-тва с цел да оставят нещо за поколенията! :mrgreen:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от Nirvana »

Интересно е, че няма абсолютно никакво движение по медиите по въпроса. Разбирам, че сме нация, която докато някой не пукне не се предприемат мерки, ама взе да ми писва през последните 2-3 години.....
Правителството си прибира паричките от извършената "услуга" за унищожаване на боеприпаси, а ни се вменява, че това е от изгорелите газове в малка Стара Загора, което е малоумно.
Лошото е, че нищо не може да се направи...само ще чакаме чудеса да се случат...
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Еколози алармират за замърсяване на въздуха в Стара Загора

Мнение от Nakito »

Еколози алармират за замърсяване на въздуха в Стара Загора

Във въздуха над Стара Загора от 14 януари досега всеки ден се отчитат стойности на сероводород над пределно допустимата норма, алармираха еколози. Хората не са информирани за това, предаде БНР.

Според директора на РИОСВ - Стара Загора инж. Пенка Начева, при работно посещение в България през 2006 година немски специалисти са препоръчали за пределно допустима норма на сероводорода да се приема стойност от 0,15 микрограма на кубичен метър.

Мотивите: остатъчни калибровъчни газове в апаратурата в сервиза и резервните части.

Това обяснение не кореспондира по никакъв начин с пределно допустимата норма за сероводород, посочена от Изпълнителната агенция по околна среда - 0,005 микрограма на кубичен метър.

На пресконференция в Стара Загора председателят на съюз "Екогласност" Емил Георгиев, който е химик по образование, заяви, че Стара Загора е един от петте градове в България, подложен на системен екогеноцид.

По думите му, обгазяванията не са резултат от дейността на ТЕЦ-овете в комплекса "Марица-изток" заради розата на ветровете.

Обгазяването е тук, в района на Стара Загора. Това са елементи на боеприпаси и затова старозагорци трябва да си вземат съдбата в ръцете.

На въпрос прав ли е заместник-министърът на отбраната Валентин Радев, който твърди, че полигонът Змейово не може да бъде закрит с местен референдум, Емил Георгиев отговори:

Вие имате право на референдум по Закона за референдумите и всеки друг, който казва обратното, ви лъже.


http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5462151
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от FCBeroe1916 »

Всъщност колко трудно ще е да се събере подписка и евентуално референдум за затваряне на Змейово? Защо никой не е сетил, едва ли някой Заралия ще откаже да подпише подписката.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от Nirvana »

Чакаме нещо да се случи свише, отгоре, и си трайкаме до последно, чакайки някой друг да се погрижи за проблема. Политици няма да са, общинари също няма да са, и с гражданско неподчинение и блокиране на силните артерии на града не става.... Чакаме извънземните да дойдат да ни налеят малко мозък!

Изтровихме се ей! Аз дишам трудно от последните 5-6 години, постоянно съм със задуха.
Алергия не съм лепнал още, но дано да не се случва....
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Еколози алармират за замърсяване на въздуха в Стара Заго

Мнение от emzo »

Nakito написа: Обгазяването е тук, в района на Стара Загора. Това са елементи на боеприпаси и затова старозагорци трябва да си вземат съдбата в ръцете.

Вие имате право на референдум по Закона за референдумите и всеки друг, който казва обратното, ви лъже.


http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5462151
Толкоз години, нямат ли край тия боеприпаси :roll:
Референдумите са на мода вече ...
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от System_error »

Правят се изпитания на нови боеприпаси. Не се горят стари. Мой колега преди време си изпитваше ракетата против градушка там.
Аватар
filomena
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 9:41 am

Re: Еколози алармират за замърсяване на въздуха в Стара Заго

Мнение от filomena »

emzo написа:
Nakito написа: Обгазяването е тук, в района на Стара Загора. Това са елементи на боеприпаси и затова старозагорци трябва да си вземат съдбата в ръцете.
Вие имате право на референдум по Закона за референдумите и всеки друг, който казва обратното, ви лъже.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5462151
Толкоз години, нямат ли край тия боеприпаси :roll:
Референдумите са на мода вече ...
Не ми се вижда да имат край ..то както е тръгнало, на по-зле отива при това мълчание от масата хора.
Аватар
FCBeroe1916
Потребител
Потребител
Мнения: 234
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 17:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от FCBeroe1916 »

http://www.starazagora.biz/novini/uprav ... 1%82%D0%BE
Ако наистина има референдум за затваряне на полигона ще е най-доброто нещо, което са правили...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от System_error »

Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от Null »

Само на мен ли ми се струва, но последните дни въздухът в СЗ е отвратителен. Носи се странна миризма на нещо средно между мърша и химикали. Около 'Загорка' , а снощи и в центъра на града. Целодневно, на интервали по 20-30 мин. после спира, после пак започва. В момента мирише ужасно около 'Загорка' ! Изобщо кой се грижи за тези неща, или както всяко нещо в България има 50 човека на държавна заплата, но никой не поема отговорност и нищо не може да направи по въпроса (да се открие причинителя, да се глоби, да се спре замърсяването) :?: РИОСВ, Еко инспекция, Бай Иван..
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от admin »

Ами ... може да получават разни подаръци най - вероятно за да не го търсят причинителя. :roll: Аз специално съм се обаждал на гражданска защита в общината за високи стойности на сероводород мисля, че беше .. гледах показателите от тяхна станция и този ми вика .. а забила е техниката, момент. Влезна и маркира стойността като невалидна и вика: "Готово". Един познат му писаха акт и за малко да го арестуват защото и той се беше обаждал преди година за подобно нещо. Държавата на ъпсурдите ....
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Пак обгазиха Стара Загора

Мнение от sawo »

http://imgur.com/a/CnXGL
Няма ли да ни се развива икономиката най-накрая да ставаме и ние така..
Публикувай отговор