Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Nakito »

Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Нови 11 камери предвиждат да поставят в близко време от Пътна полиция в Старозагорско. В момента те са две, а статистиката сочи, че видеоконтролът е една от основните причини за намаляване на произшествията, станали заради превишена или несъобразена скорост. От месец юли до сега са констатирани около 5 хил. нарушения, уловени от стационарните или мобилни камери. Водач е получил електронен фиш за близо 1500 лева, тъй като е бил засечен да шофира с около 200 км/ч близо до разклона за с. Оряховица.

При пътнотранспортни произшествия, станали на територията обслужвана от ОДМВР-Стара Загора, са загинали 27 и са ранени 354 души. Данните са за първите десет месеца.

254 са произшествията, станали по вина на водачите. Пияни шофьори са причина за 22 ПТП-та, при които са убити 5 и ранени 29 души. От началото на годината са констатирани 11 нарушения за управление на автомобили след употреба на наркотици.15 са ранените пешеходци, двама са ранени на автобусна спирка. Най-много катастрофи стават в събота, отчете още Пламен Момчев, нач. Сектор Пътна полиция Пламен Момчев.

18 ноември е Ден за възпоменание на жертвите при пътнотранспортни произшествия. В Стара Загора представители на МОС раздават брошури за безопасно движение и патрулират с полицейските екипи, за да напомнят на шофьорите, че бдителността и предпазливостта са най-доброто оръжие във войната по пътищата.

В неделя от 11 часа в Раднево ще се проведе автомобилен протест-шествие, срещу водачите, които не спазват ограничението на скоростта. Шествието ще премине по радневските улици и ще приключи в центъра на с. Знаменосец, където ще бъдат поставени цветя в памет на загиналите в катастрофи.

Една от малкото ефективни присъди за причиняване на смърт на пътя получи 19-годишен младеж от радневското село Трънково. Стоян Стоянов бе осъден да лежи година и осем месеца в затвора и бе лишен от правото да шофира четири години от Старозагорския окръжен съд, в края на април. През миналото лято, два месеца след като бе получил шофьорска книжка, той уби с колата си 17-годишна девойка, която разговаряла със свой приятел, седнала на пейка пред дома си в село Знаменосец, община Раднево. Трагичният инцидент, в който загуби живота си 17-годишната Даяна Колева, стана на 29 юли миналата година.


http://novini.stara-zagora.org/%D0%BE%D ... 37051.html
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от admin »

1500 кинта, сигурно му се е проходило до едното място автоматически.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Mendeleev »

Къде ще са тези камери и дали стационарни или мобилни се чудя?
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Roshavv »

Mendeleev написа:Къде ще са тези камери и дали стационарни или мобилни се чудя?
няй-вероятно повечето мобилни в разни цивилни коли в канафките.... стационарните се разбра че не са оферта ако не са през 200м 8O ....
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от ronaldo7 »

Roshavv написа:
Mendeleev написа:Къде ще са тези камери и дали стационарни или мобилни се чудя?
няй-вероятно повечето мобилни в разни цивилни коли в канафките.... стационарните се разбра че не са оферта ако не са през 200м 8O ....
Точно такава кола с камера кибичи постоянно на разклона за с.Загоре.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Mendeleev »

Че ще има още много камери то е ясно. Въпросът е дали ще ги слагат само в полицейски коли или в цивилни ( както имаше преди време един Голф 3-ка вишнав и снимаше на воля нищо неподозиращите шофьори около Стара Загора).
Най-лошото е, че радар-детекторите не вършат вече работа, защото минават вече на скрит режим и радар-детектора дава "карай спокойно", а изведнъж честитка за 1000 лева. :spank: Новите камери монтирани преди Бургас и след Търговище, представляващи "две кръгли очи" са супер прецизни, когато радар-детектора ти свирне вече си "свирнат".
Затова трябва да се спазват пътните знаци, за да е мирна глава и да не се плашим когато патрулка спре пред нашия вход и се молим да не звънне на нашата врата...
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Roshavv »

Mendeleev написа:Че ще има още много камери то е ясно. Въпросът е дали ще ги слагат само в полицейски коли или в цивилни ( както имаше преди време един Голф 3-ка вишнав и снимаше на воля нищо неподозиращите шофьори около Стара Загора).
Най-лошото е, че радар-детекторите не вършат вече работа, защото минават вече на скрит режим и радар-детектора дава "карай спокойно", а изведнъж честитка за 1000 лева. :spank: Новите камери монтирани преди Бургас и след Търговище, представляващи "две кръгли очи" са супер прецизни, когато радар-детектора ти свирне вече си "свирнат".
Затова трябва да се спазват пътните знаци, за да е мирна глава и да не се плашим когато патрулка спре пред нашия вход и се молим да не звънне на нашата врата...

....това за знаците е така... но признай че има абсурдни ограничения на някои места на които ако намалиш толкова някой може ти разкове багажника... :cheers:
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Mendeleev »

Според мен на някои места ограничение 50 км/ч е тъпо - като мястото, където всеки ден снимат - по пътя за кв. Зора до бензиностанция Петрол. Там няма пешеходни пътеки - защо да карам с 50? Сетих се ... да има причина да ни глобяват. Ами близо до подлеза на Карфур - там също снимат...40 км/ч...защо като има подлез. Както и предложението да се направи разрешената скорост в градски условия 30 км/ч...ми давайте да ходим всички пеша...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от System_error »

Mendeleev написа:Според мен на някои места ограничение 50 км/ч е тъпо - като мястото, където всеки ден снимат - по пътя за кв. Зора до бензиностанция Петрол. Там няма пешеходни пътеки - защо да карам с 50? Сетих се ... да има причина да ни глобяват. Ами близо до подлеза на Карфур - там също снимат...40 км/ч...защо като има подлез. Както и предложението да се направи разрешената скорост в градски условия 30 км/ч...ми давайте да ходим всички пеша...
30 е предложение за кварталите. Аз съм за, щото редовно гледам идиоти които префучават пред нас, а улицата е точно колкото да мине една кола, като между спрелите играят редовно деца. На такова място само нещатен простак може да мине с повече от 30 (и ги има много), ама като не се сещат сами да намалят - нека е със знак!
Има наистина знаци с идиотско ограничение, като споменатите по горе, ама на ограничение с 40, повече от 60 не би трябвало да прелетиш (за нашия град тва е) и следователно няма как да ти изпраскат честитка за 1000 лв.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Mendeleev »

System_error написа:
Mendeleev написа:Според мен на някои места ограничение 50 км/ч е тъпо - като мястото, където всеки ден снимат - по пътя за кв. Зора до бензиностанция Петрол. Там няма пешеходни пътеки - защо да карам с 50? Сетих се ... да има причина да ни глобяват. Ами близо до подлеза на Карфур - там също снимат...40 км/ч...защо като има подлез. Както и предложението да се направи разрешената скорост в градски условия 30 км/ч...ми давайте да ходим всички пеша...
30 е предложение за кварталите. Аз съм за, щото редовно гледам идиоти които префучават пред нас, а улицата е точно колкото да мине една кола, като между спрелите играят редовно деца. На такова място само нещатен простак може да мине с повече от 30 (и ги има много), ама като не се сещат сами да намалят - нека е със знак!
Има наистина знаци с идиотско ограничение, като споменатите по горе, ама на ограничение с 40, повече от 60 не би трябвало да прелетиш (за нашия град тва е) и следователно няма как да ти изпраскат честитка за 1000 лв.
Прав си! Моля се някой джигит да не ми отнесе детето, че каквото ми е заблеяно :(
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от sawo »

System_error написа:
Mendeleev написа:Според мен на някои места ограничение 50 км/ч е тъпо - като мястото, където всеки ден снимат - по пътя за кв. Зора до бензиностанция Петрол. Там няма пешеходни пътеки - защо да карам с 50? Сетих се ... да има причина да ни глобяват. Ами близо до подлеза на Карфур - там също снимат...40 км/ч...защо като има подлез. Както и предложението да се направи разрешената скорост в градски условия 30 км/ч...ми давайте да ходим всички пеша...
30 е предложение за кварталите. Аз съм за, щото редовно гледам идиоти които префучават пред нас, а улицата е точно колкото да мине една кола, като между спрелите играят редовно деца. На такова място само нещатен простак може да мине с повече от 30 (и ги има много), ама като не се сещат сами да намалят - нека е със знак!
Има наистина знаци с идиотско ограничение, като споменатите по горе, ама на ограничение с 40, повече от 60 не би трябвало да прелетиш (за нашия град тва е) и следователно няма как да ти изпраскат честитка за 1000 лв.
Същите идиоти пак ще минават със 80, даже и да има ограничение 20. Трябва повече следене за сегашните ограничения, не въвеждането на нови такива...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от System_error »

Напълно съм съгласен. Както винаги съм казвал - проблема ни е контрола. Закони си имаме, ама няма кой да следи за тях. От там следва и всеобщото чуство за безнаказаност и всеки си вее байряка.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от Mendeleev »

System_error написа:Напълно съм съгласен. Както винаги съм казвал - проблема ни е контрола. Закони си имаме, ама няма кой да следи за тях. От там следва и всеобщото чуство за безнаказаност и всеки си вее байряка.
Съгласен съм с теб, ама че българина е гоооолям селянин е голата истина. Цял ден шофирам из града и като спра да дам път на някой пешеходец или шофьор правещ ляв завой голамо притискане и свирене отзад. Не мога да разбера какви камери трябва да сложат полицаите да заснемат всички селянии из улиците.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от System_error »

Mendeleev написа:
System_error написа:Напълно съм съгласен. Както винаги съм казвал - проблема ни е контрола. Закони си имаме, ама няма кой да следи за тях. От там следва и всеобщото чуство за безнаказаност и всеки си вее байряка.
Съгласен съм с теб, ама че българина е гоооолям селянин е голата истина. Цял ден шофирам из града и като спра да дам път на някой пешеходец или шофьор правещ ляв завой голамо притискане и свирене отзад. Не мога да разбера какви камери трябва да сложат полицаите да заснемат всички селянии из улиците.
Тихо, че ще те обвинят в ерес. Българина е свещено животно. Аз съм също като теб - постоянно пускам както пешеходци, така и автомобили излизащи от малки улички, ама до сега не са ми свирили. Просто намалям по - отдалеч. Мен повече ме дразни най-елементарното непускане на мигач. Минавам като циркова кола през цели град (свиря на вски тарикат, който не го пусне) и даже има разни, дето не разбират кво са направили...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Още 11 камери по пътищата в Старозагорско

Мнение от admin »

Те са напуснали селото ама то от тях НЕ. :lol:
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор