Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 година

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 година

Мнение от Nakito »

Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 година, според читателите на вестник 24 часа

Стара Загора е най-добрият град за живеене през 2012 година, според читателите на сайта на "24 часа". Наградата получи днес кметът Живко Тодоров на церемония, която се проведе в Националния археологическия музей в столицата.
Класацията „Кой е на-добрият град за живеене" се провежда за шеста поредна година и е съвместна инициатива на Дарик радио и в.„24 часа". В проучването участие взеха 27-те областни града, които бяха оценявани по 29 критерия. Изборът на читателите на сайта Дарикнюз е Бургас.
За първи път Стара Загора беше обявен за най-добър град за живеене за 2011 г., когато над 135 000 читатели на сайта DarikNews.bg гласуваха за Града на липите. Тогава областният град получи и приза „Бизнес град” за 2011 година.

http://novini.stara-zagora.org/%D1%81%D ... 40996.html
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от realprofesora »

Да дойдат да поживеят малко в Зарата пък после нека пак да гласуват, че сме най добрия град за живеене. Пълна глупост. Изобщо не са виждали хубави места за живеене, щом са гласували за СЗ. :lol:
Popopopopo
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от nenoneno »

+10 за професора
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от System_error »

Aргументирайте се. Кой е по - добър и с какво? (За мен Бургас е по-добър, ама след него нареждам диреткно Стара Загора, без да се замислям и не щото ми е роден.)
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от Bul-Dog »

+милион за професора!

Ако можех да имам СВОБОДЕН избор, бих живял в Търново, или Трявна, или поне на още десет други спокойни, чисти, подредени места, но не и в тая смрадлива, гнусна дупка!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от System_error »

Bul-Dog написа:+милион за професора!

Ако можех да имам СВОБОДЕН избор, бих живял в Търново, или Трявна, или поне на още десет други спокойни, чисти, подредени места, но не и в тая смрадлива, гнусна дупка!
Тея градове, които си споменал си ги гледал само със сантимент и не ти се е налагало да живееш там. Специално за Търново, ще бъдеш много разочарован зимата.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от Bul-Dog »

Абе знам го това.

Живял съм известно време и на други места, и интересното е, че все ме влечало насам. Знам, че е мизерно, неподредено, дразни ме и въпреки всичко това си е мойто място. Тук са ми спомените, приятелите, живота ми е тук. Което не ми пречи да осъзнавам, че има много, много по-добри места...
Ама пък както казват някои философи, ний сме устроени така, че ни харесва винаги там, където не сме в момента...

Затова! "На път! Човекът е човек тогава, когато е на път..." :D
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от Zac »

Bul-Dog написа: мизерно, неподредено, дразни ме и въпреки всичко това си е мойто място.
Всичко останало, но неподредено няма как да кажеш просто. Особено сравнявайки го с другите БГ градове.
От 5 години се пребирам с СТЗ, само по празници и моето мнение за града е, че е доста по-добре устроен от повечето бг градове. Сравнително чист, доста лесен за ориентация, зелен, С ТРОТОАРИ и като цяло спокоен. Радвайте се на това което имате.
1916
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 5:33 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от 1916 »

Не знам дали е най-добрият,всъщност подобни и на всякакви класации в България,правени от българи им нямам вяра.Предпочитам да сравнявам какво е било преди и какво сега.
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D1 ... tos_stream
Тук всеки може да се убеди какво е било преди и какво сега.Чисто,подредено,зелено и най-вече,направено за обикновения гражданин,а не за поредния бизнесмен с повече пари.
Иначе с ръка на сърцето като оставя настрана пристрастията,в повечето отношения Пловдив,Варна,Бургас и София(в последните 1,2 години),поставям пред Стара Загора.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от System_error »

1916 написа:Не знам дали е най-добрият,всъщност подобни и на всякакви класации в България,правени от българи им нямам вяра.Предпочитам да сравнявам какво е било преди и какво сега.
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D1 ... tos_stream
Тук всеки може да се убеди какво е било преди и какво сега.Чисто,подредено,зелено и най-вече,направено за обикновения гражданин,а не за поредния бизнесмен с повече пари.
Иначе с ръка на сърцето като оставя настрана пристрастията,в повечето отношения Пловдив,Варна,Бургас и София(в последните 1,2 години),поставям пред Стара Загора.
Уж патриот и родолюбец, пък грам вяра няма на сънародниците си.

Явно не сте пътували много и имате прекалени очаквания. Дори по отношения на чистотата, малко градове могат да ни стъшят на малкото пръстче.
1916
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 5:33 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от 1916 »

Каква чистота бе?В центъра бива,ама по кварталите ходил ли си?Разбира се на по-заможната част(новобогаташите) от града и синчетата на номенклатурата,които живеят в централните части са с приоритет.Все пак общинските съветници мнозинството живеят по центъра.На Танчев първата му работа като стана кмет,беше да си асфалтира уличката :D
Другите бачкатори,като мен,които живеят по кварталите,кучета ги яли(глутници при това :mrgreen: ).Някой едва ли живее в Самарите като мен да знае,за каква леш става въпрос.Боли ме оная работа,че сме по-добре от Ямбол или Сливен примерно.То ако с тях се сравняваме :? Обичам града си,ама да си кажем истината е супер мърляв и сив!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от System_error »

Аз живея в Железник, ама смея да кажа, че е доста чисто. Не знам какво повече очаквате. Българина все пак си е мърляч от класа и няма усет за собственост и принадлежност, но чистотата правят доста да му насмогнат. Явно наистина не сте излизали, да видите кво е по другите градове или пък не помните ква свинщина беше преди години. Малко по малко нещата се променят. За пътищата, да зачеквам ли? До есента дупките бяха рядкост. Вярно, навсякъде кърпежи и се люлееш като невеляшка, ама поне не си разбиваш колата. Нормално е зимата да се отворят кратери (както в цял свят), но Април би трябвало да ги оправят. Който е карал в Пловдив или Варна, многократно е споменавал майките им е се е чуствал горд заралия. Молбата ми е хора, които нямат база са сравнение, да не се изказват неподготвени. Добре е да се критикува, ама е добре и да бъде с мярка. Все пак не говорим дали града е достатъчно чист или подреден, а как е в сравнение с останалите градове!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от Bul-Dog »

Черпя бира по избор първия познал от къде е тази снимка!

Подсказка: става въпрос за добре уреден, чист и приветлив европейски град. :lol:
20130322_155815.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от System_error »

От няколко локви ли се впечатляваш? Тва да ни е зора...
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Стара Загора е най-добрият град за живеене за 2012 годин

Мнение от Bul-Dog »

System_error написа:От няколко локви ли се впечатляваш? Тва да ни е зора...
Ами да мина да ти наснимам утре Августа Траяна от Патриарха нагоре към жабките-дупка до дупка, тротоар практически липсва-между блоково пространство в кал на която ще завиди всеки селски мегдан.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор