Некоректен продавач - diko71

Този форум служи за помощ на потребителите да се ориентират в коректноста както на продавачите така и на купувачите.
Правила на форума
Опишете с две - три думи случката. Пример за заглавие: името - некоректен продавач или купувач и т.н. Не слагайте линкове към купува/продава форума тък като се самозатрива на всеки 30 дни. Имайте на предвид че материята е доста специфична, публикувайте мнения при минимум две проведени обаждания или съобщения с ответната страна.
Публикувай отговор
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Некоректен продавач - diko71

Мнение от The enD »

Купувах рутер> viewtopic.php?f=23&t=28631
Получавам съобщение по скайп от потребителят, че продава. > memberlist.php?mode=viewprofile&u=7070
Питам го:
[30.9.2010 г. 18:37:55] The enD: при по-големи скорости как се справя, пробвал ли си го ?
[30.9.2010 г. 18:37:59] The enD: към 4 МБ в секунда
[30.9.2010 г. 18:40:48] diko71: пробвал съм го работи на мах
Инсталирам го след седмица, едвам вдига 2МБ.
Пиша му по скайп, отказва да го върна, защото съм го държал над седмица при мен за което е прав, но според неговите думи работи на МАХ и изобщо не бързах да го тествам веднага.

end of story.
extext
Потребител
Потребител
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 19:48 pm

Re: Некоректен продавач - diko71

Мнение от extext »

Проблема може да не е в рутера, направо съм почти сигурен - я си виж кабелите и настройките на рутера да не е пуснат като ХЪБ
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Некоректен продавач - diko71

Мнение от realprofesora »

Eми тъй.Като не купи моя сега ше си го гледкаш като голям камък.Моя може да го тестваш и ако не ти хареса да го върнеш по всяко време.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Некоректен продавач - diko71

Мнение от sawo »

extext написа:Проблема може да не е в рутера, направо съм почти сигурен - я си виж кабелите и настройките на рутера да не е пуснат като ХЪБ
Всъщност баш в рутера ще си е. На повечето обикновени рутери до 50-60лв WAN портовете им са до 30mbit/s, но в повечето чужди и всички български сайтове това не се споменава никъде... Eдинствено пишат LAN портовете че са 100mbit, но WAN порта си е съвсем отделно и почти никога не поддържа такъв трансфер.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Некоректен продавач - diko71

Мнение от The enD »

extext написа:Проблема може да не е в рутера, направо съм почти сигурен - я си виж кабелите и настройките на рутера да не е пуснат като ХЪБ
Еми аз досега не съм се занимавал с рутери и идва колегата niggaz_nature да ми оправи кабелите и настройките тъй като работи в такава фирма. Той не можа да реши проблема, имахме малко успех със смяната на firmware- вдигна към мегабайт мисля.
realprofesora написа:Eми тъй.Като не купи моя сега ше си го гледкаш като голям камък.Моя може да го тестваш и ако не ти хареса да го върнеш по всяко време.
Сорка, Дидо. За същите пари взимах нов с гаранция. ;)
sawo написа:
extext написа:Проблема може да не е в рутера, направо съм почти сигурен - я си виж кабелите и настройките на рутера да не е пуснат като ХЪБ
Всъщност баш в рутера ще си е. На повечето обикновени рутери до 50-60лв WAN портовете им са до 30mbit/s, но в повечето чужди и всички български сайтове това не се споменава никъде... Единствено пишат LAN портовете че са 100mbit, но WAN порта си е съвсем отделно и почти никога не поддържа такъв трансфер.
Купих безжичен(тъй като разликата жичен<>безжичен излезе доста малка) от колегата PcTuning и си бачка страхотно. Явно си Е от рутера. Не знам само защо трябваше да ме лъже, че го е тествал. Да беше казал, че не знае, да го бях проверил още същият ден. :x
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Некоректен продавач - diko71

Мнение от besniaa »

човека е много точен - познавам го от доста години, много работа сме свършили заедно и нито един път не е имало проблем... възможно е да се е подвел от описанието или да не е знаел за въпросната скорост, защото тъй като го познавам не мисля ,че ще направи издънка за такава увеселителна сума ;)
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Публикувай отговор