Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Извършавте разни услуги в Стара Загора ? Тука е мястото да пуснете обява за това. Имате "майстори" и са банда некадърници, тука е мястото да разкажете за вашите премеждия за да могат и останалите потребители да се пазят от тях.
Правила на форума
Форума е само за областа на УСЛУГИТЕ. Всички теми да се пишат на кирилица и да са добре оформени, без олигофренски изпълнения и писане само с главни букви. Подобни теми ще бъдът изтриване без предупреждение.
Публикувай отговор
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от stivans »

Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора.
Преди месец ми се развали телевизора (плазма Самсунг),бях наясно с повредата но все пак реших да занеса телевизора на въпросния сервиз който се намира в сградата на Техномаркет и е оторизиран за гаранционна подръжка и ремонт на Самсунг.Занесох ТВ-то и попитах колко време ще трае ремонта да не би да се проточи с месеци.Отговора беше 15-20 дена ,като предварително авансово се заплаща такса 40,00 лв. за диагностика и след диагностиката ще ме уведомят колко струва ремонта и дали да го започват.Платих си както му е реда и зачаках.След 10 дни мълчание звъня и попитам как върви ремонта .Севизния техник ми отговори ,че проблема е в захранващата платка- стендбай захранването и толкова ,нито цена или каквото и да е друго инфо.На 15-тия ден отидох на място да проверя дали е готов.Обяснието беше”Ами ние нали ви казахме ,че е захранването.”Дотук добре ,какво правим по нататък.И взе да ми показва едни цени на платка която струва 70% от цената на ТВ-то преди няколко години.Да бяхте звъннали казвам,да обясните нали така каза приемчика при даването в сервиза,а те си мълчат.Елемента който е изгорял стува от 6,00 до 8,00 лв., не е ли по добре да се смени и да се види по-нататък какъв е проблема.Решиха да го поръчат.Още една седмица чакане.Звъня им и питам докъде стигнахте ,а те викат „Чакаме”. Казвам им какво чакате, име го в нета за 8,00 лв. и 24 часа доставка от София.Бях им предложил да го купя и да им го занеса ,но те били работи с тази фирма и те щели да си го поръчат.”Ами хайде де,колко време ви е необходимо за такова елементарно нещо..Казах им от къде да го купят. 1 месец от датата на оставяне в севиза 1 елемент за 8,00 лв.Звъня днес и питам какво става.Казват имало и друго.След като на елемент чакам месец и то с 3-4 прозвънявания в сервиза.За целия ремон ще отиде и година.”След като не сте доволни елате и си вземете телевизора след като не си сменяте цялата платка ,а ремонта е на елемети”. Частите за 30-40 лв. с доставката ,платката е над 500,00 лв.Ще почакам до края на месеца тъй като телевизора тежи около 35 кг и е доста неудобен за транспорт, и ако не се справят,ще търся друг вариант за ремонт.Заключенията оставам за вас.
Родна БГ картинка.Ако някой може да ми препоръча добри техници на плазми и LCD TV,да даде инфо.
Последно промяна от stivans на Пет Мар 02, 2012 12:25 pm, променено общо 1 път.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от admin »

имам един познат до нас от дълги години работя само с него и до сега не ме е подвеждал, а съм ходил при него за всякакви глупости. Ще го питам дали му се занимава.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от realprofesora »

Да си ремонтираш нещо е все едно да идеш на доктор-без познати не става .Аз на сервиз не ходя откакто нещо подобно се случи и с мен за един видеокасетофон преди години в ТВ сервиза. Все чакам да се обадят и никой не се обажда.Чак им гледах сеира цял месец.Ама докато не хванат някой за гушата, тее техници няма да се оправят.
Popopopopo
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от stivans »

Предположих че след като са сервиз на Самсунг,ше се оправят по-бързо.Пък и при сегашното ниво на техниката без схеми диагностиката е доста сложна,а схемите на телевизорите ги няма,в нета искат от 5 до 15$ на схема.С много усилия намерих за 42" плазма Самсунг,като модули и изпълнение са подобни.Моя модел е 37"-Samsung PS-37S4A.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от sawo »

Кой е сервиза? Този на гърба на техномаркет ли? Откъм задния паркинг?
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от Matrix_man »

В този същия сервиз миналия март си занесох ТВ-то, Филипс LCD 32"... страр модел от 2004-та... Понеже го бях купувал от техномаркет и си мислех, че може да го оправят бързо. Преди време монитора на сина - Самсунг, сдаде багажа и бе в гаранция оправиха го за ден. Филипса обаче седя цял месец там и все чакаха някаква платка за захранването... 3 пъти минавах да проверявам докато не ядосах и отдох, и си го взех на 30-тия ден. Върнаха ми парите дето бях предплатил. От там го занесох в телевизионния сервиз, като взлезеш и вляво вратата до асансьора. В понеделник вечерта го занесох в сряда по обяд ми се обадиха да го взема срещу скромната сума от 100 лева за труда и частите. Бе изгорял един дросел с размери 1х3х0,5 см. Така,че в онзи сервиз на гърба на техномаркет не стъпвам повече, освен ако не е гаранционна техниката. Явно тогава сменят наред всичко докато тръгне... ама иначе... ако трябва да ремонтират сами май не могат или не искат.
Athlon64 3400+,Asus K8N,Sapphire X1950GT,1256MB Kingston DDR400,160GB Seagate,Nec DVD-RW3520A,BlueStorm450W,Active coll AC4G-D,17" LCD Sceptre-X7 Naga II,Chronos Video Shuttle II,M$ Wireless Desktop Elite Keyboard,M$ Wireless IntelliMouse Explorer2.0
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от sawo »

Странно наистина, или не чак толкова... Там занесох един малък кинескоп на сони и го оправиха за дали има и седмица... Явно новите модели не са им сила.
Аватар
gregari
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 23:55 pm
Обратна връзка:

Re: Не ходете в сервиз"Радина" Тхномаркет Стара Загора

Мнение от gregari »

Преди там беше сервиз К&K. Сега само името е друго, но не и начина на работа. Най-лошия сервиз в целия град. Имах много подобна случка преди години с един монитор. Ако техниката не е в гаранция НЕ носете нищо там.
Публикувай отговор