Внимавайте с мошениците...

Извършавте разни услуги в Стара Загора ? Тука е мястото да пуснете обява за това. Имате "майстори" и са банда некадърници, тука е мястото да разкажете за вашите премеждия за да могат и останалите потребители да се пазят от тях.
Правила на форума
Форума е само за областа на УСЛУГИТЕ. Всички теми да се пишат на кирилица и да са добре оформени, без олигофренски изпълнения и писане само с главни букви. Подобни теми ще бъдът изтриване без предупреждение.
Публикувай отговор
poliR
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 13:54 pm

Внимавайте с мошениците...

Мнение от poliR »

Регистрирах се за да се оплача от некоректна агенция за недвижими имоти.Това за мен са най-големите мошеници в града.Агеницията е "Сателит-ПМ" град Стара Загора, ул.'Христо Ботев' 113, вх.В, партер, 042 639560.Когато водят клиенти са мазни и любезни,докато те извартят да си вземат комисионната.Не издават никакви документи за това което вземат/т.е. укриват доходи/АБЕ КОМПЕТЕНТНИТЕ ОРГАНИ,НЯМА ЛИ НАЙ-НА КРАЯ ДА ИЗХВАЩАТЕ ТАКИВА МОШЕНИЦИ КАТО ТЯХ И ДА ГИ СЛОЖИТЕ НА МЯСТОТО ИМ?ХОРА,ИСКАМ ПАК ДА ВИ ПРЕДУПРЕДЯ НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ТАЗИ АГЕНЦИЯ-"САТЕЛИТ-ПМ"ЩЕ ВИ ИЗЛЪЖАТ И ВАС!!!/колегите им споделиха ,че на шефът им му казват-Петър Лъжата...явно не е случайно./Успех от мен и...умната :(
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от stivans »

Нищо ново под слънцето :) .
http://btvnews.bg/bulgaria/ikonomika/80 ... ektor.html

Над 80 на сто от агенциите за недвижими имоти у нас са в сивия сектор. Това показват данни на Националната агенция за приходите.
Според анализа на данъчните, на пазара в момента работят около 3 600 агенции за покупко-продажба на недвижими имоти. На всеки 10, 8 укриват приходи.
С малки изключения, цифрите очертават тази тенденция като сравнително устойчива през годините.
„Колкото е по-неактивен пазарът, толкова повече се повишава неспазването на законодателството,” коментира директорът на "Управление на риска" в НАП Николай Петков. „Сдруги думи има обратна пропорционалност на активността на пазара и неспазването.”
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от admin »

Дам, почти всички агенции са мошеници. Трудно се намират свестни.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от HoCuS »

Моля все пак авторът на темата да сподели, конкретният случай.
Не защитавам агенцията, ни най-малко, но все пак моля за повече инфо.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
poliR
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 13:54 pm

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от poliR »

HoCuS написа:Моля все пак авторът на темата да сподели, конкретният случай.
Не защитавам агенцията, ни най-малко, но все пак моля за повече инфо.
Ами дълъг е случая за разказване,но само това ще ти кажа,че не издават никакъв документ за взетите комисионни,т.е вземат пари който не отчитат никъде пред НАП или ако говорим за продаден имот от цена 33000 евро те прибират по 3% от двете страни/на купувача и продавача или общо стават 6% от 33000евро/сам можеш да сметнеш 6%от 33000евро ей така им влизат в джоба за нищо.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от admin »

около 4к евро са 6-те процента.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от HoCuS »

Ами изисквайте си документ. Като не Ви дават, не давате комисионната. Ако имате предварителен договор, пак си искате документ, разписка, касов бон, фактура или каквото и да е там. Ако не желаят да предоставят такъв документ, заведете им данъчен инспектор, който да ги убеди да Ви издадат такъв.

Това е Ваше задължение. Да кажем, че сте подписали предварителен договор, за продажбата с описана комисионна вътре, давате после парите на ръка и после Ви търсят пак парите защото нямате документ, че сте им платили вече.

Задължението да си защитавате собствените интереси е ВАШЕ, а не на някого, чийто прякор е ЛЪЖАТА.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
poliR
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 13:54 pm

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от poliR »

HoCuS написа:Ами изисквайте си документ. Като не Ви дават, не давате комисионната. Ако имате предварителен договор, пак си искате документ, разписка, касов бон, фактура или каквото и да е там. Ако не желаят да предоставят такъв документ, заведете им данъчен инспектор, който да ги убеди да Ви издадат такъв.

Това е Ваше задължение. Да кажем, че сте подписали предварителен договор, за продажбата с описана комисионна вътре, давате после парите на ръка и после Ви търсят пак парите защото нямате документ, че сте им платили вече.

Задължението да си защитавате собствените интереси е ВАШЕ, а не на някого, чийто прякор е ЛЪЖАТА.
Нали се сещате,че аз не продавам и не купувам имоти всеки ден и не всички подробности ми са в главата.Ако са коректни посредници би трябвало като си предлагат услугите да го правят както трябва.Те не само на мен,а после говорих и с други техни клиенти не са издали такива документи.Имахме уговорка/устна разбира се/,че като продам аз и ако купя чрез тях друг имот да ми върнат част от комисионната,защото не аз ,а техни клиенти ги бяха наели да им търсят.Когато аз ги наема на мен да вършаш услуга,аз си плащам.След преключване на сделката те започнаха да увъртат,че нямат пари и не могат да ми дадат,все пак колкото и да нямат,мойте пари са в тях!!!От февруари 2012 до сега ги нямат.Вече ги зарязах с пожелението да си купят свещи с тез мошенически пари,на мен ми е ясно че няма да ги видя.Просто исках да предупредя,някой да не изпадне в моето положение.А това за данъчните инпектори дето ще ги водя....ми е доста смешно.Законите в Булгаристан защитават престъпниците.Желая успех и на вас,пазете се...те са на всякъде :wink:
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от HoCuS »

Уважаеми г-не/г-жо, съжалявам, че сте почувствали измамени, благодаря за споделеният случай, с което ще помогнете на други хора, да не изпадат в същата ситуация.

Само бих искал да кажа Вие устно сте се разбрали да Ви върнат част от едни пари, които Вие сте им дали на тях и няма никаква писмена следа за тях.....

Както виждам, сте си направили труда да проучите фирмата ЕДВА СЛЕД КАТО СТЕ СЕ НАБУТАЛИ......


Повтарям го на близки, познати, приятели, и непознати дори:

ХОРА, КОГАТО КУПУВАТЕ ИМОТ НЕ ПОДХОЖДАЙТЕ СЯКАШ КУПУВАТА ПИТА КАШКАВАЛ!

Проучвайте посредника
Проучвайте продавача
Проучвайте имота
Съседи на имота,
Обстоятелства в района
Юридическото състояние на имота
Сметнете много внимателно, кой какво Ви иска и кога го иска
Искайте писмена следа за всяко едно плащане, което правите..


Относно агенциите, повечето не могат да ти дадат абсолютно професионална помощ и тези комисионни, които прибират често са незаслужени за 2-3 телефона и една среща суми от 4000 - 5000 евро често са пресилени.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
ivanofff
Новак
Новак
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 19:50 pm

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от ivanofff »

poliR написа:
HoCuS написа:Моля все пак авторът на темата да сподели, конкретният случай.
Не защитавам агенцията, ни най-малко, но все пак моля за повече инфо.
Ами дълъг е случая за разказване,но само това ще ти кажа,че не издават никакъв документ за взетите комисионни,т.е вземат пари който не отчитат никъде пред НАП или ако говорим за продаден имот от цена 33000 евро те прибират по 3% от двете страни/на купувача и продавача или общо стават 6% от 33000евро/сам можеш да сметнеш 6%от 33000евро ей така им влизат в джоба за нищо.
Лесно се смята.....................!
Отваряй и ти една агенция бе Колега! :mafia:
Спортни стоки от Англия на супер цени!
Станете наш партньор и печелете добри допълнителни доходи.
Получавате 25лв при регистрация!
http://sports.mymall.bg/?a_aid=5235f1080cb4e
ivanofff
Новак
Новак
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 19:50 pm

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от ivanofff »

HoCuS написа:Уважаеми г-не/г-жо, съжалявам, че сте почувствали измамени, благодаря за споделеният случай, с което ще помогнете на други хора, да не изпадат в същата ситуация.

Само бих искал да кажа Вие устно сте се разбрали да Ви върнат част от едни пари, които Вие сте им дали на тях и няма никаква писмена следа за тях.....

Както виждам, сте си направили труда да проучите фирмата ЕДВА СЛЕД КАТО СТЕ СЕ НАБУТАЛИ......


Повтарям го на близки, познати, приятели, и непознати дори:

ХОРА, КОГАТО КУПУВАТЕ ИМОТ НЕ ПОДХОЖДАЙТЕ СЯКАШ КУПУВАТА ПИТА КАШКАВАЛ!

Проучвайте посредника
Проучвайте продавача
Проучвайте имота
Съседи на имота,
Обстоятелства в района
Юридическото състояние на имота
Сметнете много внимателно, кой какво Ви иска и кога го иска
Искайте писмена следа за всяко едно плащане, което правите..


Относно агенциите, повечето не могат да ти дадат абсолютно професионална помощ и тези комисионни, които прибират често са незаслужени за 2-3 телефона и една среща суми от 4000 - 5000 евро често са пресилени.
Готов си за Брокер!
:bigboss:
Спортни стоки от Англия на супер цени!
Станете наш партньор и печелете добри допълнителни доходи.
Получавате 25лв при регистрация!
http://sports.mymall.bg/?a_aid=5235f1080cb4e
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от realprofesora »

@иваноффф , Ей , колега, ти се сети след една година да пишеш по темата бе. Ами те вече хората си отворили агенции. :haha:
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Внимавайте с мошениците...

Мнение от muhogon »

Нещата с агенциите са много по-дълбоки, отколкото изглеждат външно. Те, на практика, са монополизирали пазара на недвижимостите. Преди време, година и повече, пуснах обява за продажба на апартамента си, в интернет, и познайте, кои субекти са ми звъняли досега - единствено от агенции! Но след като ги отрежа за комисионната, бързо губят интерес. Интересното е, че и самите купувачи предпочитат да минават през агенция, сякаш това е панацея. Просто е, ако толкоз много държат да проверят даден имот за възбрани и запори, има си много по-лесен и евтин начин да го направят, не е нужно да се набутват с огромните комисионни за агенциите! Което отново не е гаранция, че и агенцията няма да им пробута нещо недотам читаво, само и само, да си вземе комисионната!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор