Какво се намира в Астрала ?

Как да съчетаем духовното с научното или още една гледна точка за живота

Модератор: lutar

Правила на форума
В този форум важат всички общи правила на форума. И нека уважаваме българския език
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Какво се намира в Астрала ?

Мнение от AlexV »

Какво всъщност (доколкото може да се използва тази дума ) има в Астрала ...Ще бъде интересно всеки да обмени с идеи или с прочетеното до сега .

1) Елемнетали и Духовете на природата (стихии)

2) Астро идеи - т.е. човешките мисли , образи и желания.

3) Астрални клишета - отпечатъци от действия и явления

4) Егрегори

5) Същества създадени от страстите на човека

6) Хора които са излезли от физическото си тяло в Астрала за известно време

7) Души на умрели - Дух ,душа и астросом

8.) Остатъци от астралното тяло на умрелите хора (астрално тяло без духовен план) нямащи никакви свойства.

9) Нирманакаи - лоши и добри ,тялата на които са мъртви ,но са се научили да живеят в Астралното пространство , в ефирните личности.
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

Астралът е един тънък свят,създаден предимно от нашите чувства и мисли.
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Мнение от painkilller »

За първи път го чувам това астрал,но ще ми е интересно да го науча :P
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

painkilller написа:За първи път го чувам това астрал,но ще ми е интересно да го науча :P
как няма да го знаете бе,ами тъй е,който не чете книги,така става,имам над 25 книги вкъщи само за такива работи,за астрала де
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Мнение от painkilller »

Ми браво на тебе :wink:
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

painkilller написа:Ми браво на тебе :wink:
В книгите се крие нашето богатство-те са като нета,тоест в тях има всичко! :)
Аватар
painkilller
Holy Diver
Мнения: 1057
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 15:02 pm
Местоположение: STZ

Мнение от painkilller »

Така си е ,но може да се поспори къде има повече инфо.В книгите или нета :wink:
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

в нета,но не си ли посещавал :arrow: http://www.magicaura.com/
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

еми...

Мнение от Daydreamer »

http://www.astralweb.org За да зададете своите въпроси свързани с астрала, да прочетете първите преживявания на някои от по-изявените членове. Освен това сайтът предлага серия от онлайн курсове, първият от които е точно за астрала, как да стигнем до там съзнателно какво да правим и как да се предпазим от негативните атаки на които може да бъдем подложени докато сме там. :wink:
Проверен и одбрен от мен :wink:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Всичко това което ще напиша няма връска с темата за Азтрала а по скоро е свързано с источниците на информация, който ползвате за да научите нещо повече.

Когато някой ви дава информация свързана с свръх естественото нивата на който тя се възприема са няколко и всяко едно от тези нива притежава всеки един от нас развито в определена степен. Какво имам в предвид казваики това. В единя слуваи приемаш мислите на някой чрез четене (лекция или устно) информацията която усвояваш разбираш че не е негова и че тя е достатъчно првавдоподобна (просто го усещаш). Вдругия случай започваш да усещаш как автора на лекцията започва да вкарва свой мисли и расъждея и ти забелязваш че те са някак не съваршенни. Това е опита за маниполация на автора (не умел, дори дързак)
Аватар
AlexV
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Апр 16, 2003 21:14 pm
Местоположение: world wide web
Обратна връзка:

Мнение от AlexV »

Надявам се че ще ви е интересно ,преведено от руски форум....

ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ ОТНОСНО АСТРАЛА - FAQ за астрала


ОБЩИ ВЪПРОСИ :

Въпрос : Какво е това Астрал ?
Отговор: Астрал - това е място (условно),където по желание (но се случва така ,че и без него)
може да попадне нашата душа (съзнание) без тялото,да постои там за известно време,а после отново
да се върне в тялото.Астрала бива произволен (към който е е нужно да се учиш) и непроизволен
(който се случва от самосебеси ,може би веднъж в живото)

В: За какво е нужен астрала,каква е ползата от него ?
О: Всъщност, за какво ти е нужен - решавай сам.А ползата от него може да бъде,много различна.
Започвайки от изледване на непозната територия- до поддържането на добро самочуствие.

В: Какво мога да правя в астрала,каква ми е ползата от него и имали вреда от него ?
О: В астрала можеш да правиш много,но първо астрала е вликолепно пътешествие.В астраал ти
можеш да се предвижваш където си поискаш и както си поискаш ,тъй като тялото не ограничава твоите възможности.
В астрала можеш да попаднеш кадето си поискаш,дори в чужд апартамент,дори в друг град,дори и на
Еверест,дори на друга планета и съвсем друг свят.В това е и ползата.Например можеш да
долетиш в залата преди изпит и да разгледаш предстоящите изпитни въпроси :). Но това е само
един прост пример ! А вреда няма или почти няма (тук не сам съгласен с написаното ,по доло ще посоча защо),
едиствено ако не страдаш от някаква психична болест.

В: Как ще се чуствам в астрала? А стрували си да пробвам ?
О: Осещането за астрала е подобно на това на съня. Цялото тяло (условно тяло) е леко като перце,
чустваш се свободен.В астраал можеш да скачаш до тавана, да летиш,да плуваш под вода без кислород.
В астрала ти виждаш по съвсем друг начин,в астрала ти имаш сферично зрение (т.е. 360 градуса),
тъй като в астрала не ти пречат физическите очи.Но съзнанието е не така ясно,както в реалноста,но
ако се научиш добре да се държиш в астрала + тренировки и опит,то може да се добие такова
съзнание както и в реалноста.

В: А мога ли в астрала да деиствам на реалния свят ?
О: Да почнем от там че астрала е също така реален свят,--- значи е възможно но са необходими
много години практикаи тренировки, не само в астрала ,но както ти казваш и в реалния свят.

В: За всички ли е достъпен астрала или трябва да бъда мноо добре подготвен екстрасенс ?
О: Астрала е достъпен за всички без изключение,но трябва да имаш поне минимална подготовка,
иначе ефекта няма да е същият.

В: А какво говори науката за астрала?
О: За астрала малко се говори ,защото много от материалите са засъкретени.Но науката, блогодарение
на многото опити е потвърдила съществуването на някакви субстанции в човешкото тяло ( да
пиша за тях тук е много дълго), т.е. има потвърждение че живота след смърта продължава , а значи
че щом има душа,то фактически има и астрал,където попада душата след пълното и освобождаване от
тялото.
А съществуването на астрала нееднократно се е потвърждавало.Прост пример - на тавана виси
кошница пълна с нещо.и да се разбере какво има в нея е невъзможно.Човек излиза в астрала , и
поглежда в кошницата от астрала и казва какво има в нея.Всички са в шок.

В: А относно моята вяра ? Не е ли грешно това?
О: Не .Не е грешно. Още в средните векове много от хората които са излизали в астрала са ги
причисляли към светците.А и в ното една религия не споменато ,напускането на своето тяло ,като грях.

В: Имали някакви факти за астрала и каде мога да попадна на астрални евления?
О: Факти има много.Просто евление,което е било зафиксирано - това са призраците ( моля да се
обърне внимание ,призраци на живи хора!),които могат да се видят в изменено състояние на съзнанието (ИСС),
а понякога и без него.Но това е само прост пример,пълно е с подобни евления.

В: Какво е ИСС ?
О: ИСС - изменено състояние на съзнанието ,благодарение на което ги има ясновидците и екстрасенсите.
Благодарение на което ние излизаме в астрала.

В: Обеснете ми на кратко структурата на астрала .
О: При човека има съзнание (душа) и още няколко тела ,освен физическото,в което се пренася
съзнанието,едно от тези тела - астралното (от там и името ), в което ние "летим".Това не значи
че в астрала ние летим по съвършенно друг свят,просто ни е се намираме в друго тяло.
Във физическото тяло винаги може да се върнеш,като част от астралното тяло остава във физическото и
и контролира неговите жизнени процеси. Тази част от астралното тяло е свързана с останалата част ( с която
"летим") чрез енергиен канал или както го наричат "сребърна връв"

В: Каква е разликата между съня и астрала ?
О: Голяма.Сън - тогава когато се намираме в личен,затворен свят,като в съня ние контролираме
своите действия (с изключение на осъзнатите сънища (ОС) ) за разлика от астрала. Яснотата
при съня не е толкова добра както при астрала ,заради което след съня практически всичко забравяме.
Енцефалограмата на мозъка в астрала е различна от съня.

В: Какво става с физическото тяло,когато съм в астрала и има ли ограничения за хора с влошено здраве?
О: Забавя се пулса,кръвното налягане, поради което не се препоръчва на хора с болно сърце.(но
само за тези ,за другите може).Тялото преминава в спящо състояние,вътрешните органи работят
но "фонов" режим.Но в това няма нищо лошо.

В: Има ли опасност в астрала ? Могали там да умра ? И могат ли някакви съшества да заемат моето тяло
докато съм в астрала ?
О: В астрала никакви опасности няма.В астрала можеш да умреш ,само ако при физическото тяло сърцето ти спре.
Срещите с агресивни създания в астрала- не носят нищо лошо.Ако не се плашиш от такива срещи,тях
просто няма да ги има.Но ако такава среща се случи,лесно можете да се скриете (например в друг свят)
Твоето тяло никои не може да заеме докато си в астрала,т.к. грубата субстанция на астралното
тяло ,поддържа връзка с физическото постоянно,както в астрален така и в физически план.Например
ако в твоята стая по време на излизането си в астрала влезе някой,ти ще разбереш за това.

В: Какво трябва да направя за да попадна в астрала,кои са основните етапи ?
О: Основен принцип : изпадане в транс,влизане в ИСС ,излизане от тялото.За да достигнеш това
ще ти помогнат - различни,специално разработени методики и подготвителни упражнения.
Главното е : ако не ти се получава излизането в астрала... трябва да не се отказваш,да разбереш
каде е проблемаи да го решиш.Още по -важното е -тренировката.

В: Имали някой друг начин за да попадна в астрала ?
О: Има...Могат да ти помогнат определени наркотици и препарати.Клинична смърт.Но е най-добре
е нищо от това да не пробваш.Научисе сам .

В: Как мога д аувелича вероятноста ,за да попадна в астрала?
О: Слушането на специални фонограми ,някои действат подсъзнателно и помагат за излизането от тялото.
Помагат специално избрани свещи,благоухания,уютна обстановка и др.Много е написано в самите методики.

В: Помага ли душевното спокойствие за излизането в астрала?
О: Не винаги.В някои случаи е много по -лесно да излезеш в астрала ,когато деня ти е преминал
в стрес и безпокойство.Така е полеснода предсатвиш себе си отделен от проблемите ,значи и от тялото.
Но да достигнеш ИСС ще ти бъде по -трудно,тъй като по трудно ще спреш мислите си .

В: Какво трябва да направя преди да изляза в астрала ?
О: Не трябва преди излизането да употребявате алкохол,наркотици,лекарства,тежка храна (
добре е да не ядете 3 часа преди астрала).Нужно е да имате достатъчно време и да не бързате за никаде.
Три дена преди излизането в астрала не е хубаво да хабите своята сексуална енергия.



ЗА ТЕЗИ КОИТО ОЩЕ НЕ СА В АСТРАЛА


В: Проблем: не мога да изляза,пречи ми шума.
О: Пробвай да излизаш,когато всички спят,например късно вечер или рано сутрин.Пробвай да използваш
тапи за уши.Затворете вратите и прозорците ,за да не ви отвличат звуците от улицата.Изключете и махнете
всичко което ви дразни.

В: Проблем: не мога да изляза,не мога да достигна до транс.
О: Нужно е да бъдете малко изморен.Затъмни до максимум стаята,убеди се че нищо не те отвлича.
Легни удобно и трябва да ти бъде уютно.Ако не се получава да се отпусните,пробваите да
отпусните поотделно вашите части на тялото.Ако ти е горещо или хладно в стаята ... направете така
че да ви е комфортно.Повече тренирай.Повечето тренировки ще ти помогнат по лесно и бързо да отпускаш
своето тяло.Също така за изпадането в транс помагат и различните техники за дишане.

В: Проблем: не мога да изляза,не усещам вибрации.
О: Това може да се случи ако не си се отпуснал добре,и не си изпаднал напълно в транс.
Пробвай да се отпуснеш -като например си представи че слизаш по стълба и с всяко едно
стъпало надолу ставаш все по-отпуснат.Вибрациите се появяват само тогава,когато ти въобще
не усещаш своето тяло.

В: Проблем: не мога да изляза, не достигам ИСС.
О: За да достигнеш ИСС,трябва да си достигнал транса ,само след което се приминава към ИСС.
След като си изпаднал в транс,трябва да изключиш всички свои мисли,например да се концентрираш към нещо.
За спиране на мислите също е необходима тренировка.След като си се научил да спираш мислите си ,поне за
5 минути,то ще почнат да се образуват мислиобрази(също както преди сън,само че преди астрала
съзнанието ти трябва да е кристално чисто),закоито трябва да се заловиш и тогава ще можеш да
достигнеш ИСС.

В: Проблем: не мога да изляза,достигнах транса и ИСС,но пак не се получава.
О: Унеди се че не си нервен и че твоето сърце не бие често.Ако все пак то бие бързо ,опитай се да се
съсредоточишна неговото биене,а после мислено се опитай да ги намалиш.Не е хубаво ,три дни до излизането
в астрала да хабиш своята сексуална енергия,защото е възможно заради нейния недостиг да не се
получава твоето излизане.Когато излизаш в астрала трябва да легнеш с главата на север или на изток,
ръцете и краката да са изпънати и да не се допират(когато си достигнал някакъв опит,това
може да го пропуснеш)По време на излизането в астрала не трябва да се поддавате на емоции,
трябва да бъдеш ,страничен наблюдател.Много хора саветват преди излизането да се поработи над
чакрите.


ЗА ТЕЗИ КОИТО СА ВЕЧЕ В АСТРАЛА

В: Мисля че вече съм в астрала,но как да бъда сигурен?Какво точно трябва да направя?
О: Много е просто да провериш- огледай се наоколо,погледни на леглото... познато ли ти е :
А сега пробвай на някаде да се движиш,ако си почуствал че те люлее,както на вълни- ти си точно в
астрала.Само че като за първи път гледай много да не се задържаш и далече да не ходиш.

В: Проблем: излязох ,но не мога да се задържа в астрала.
О: В астрала,също кактои излизането в него ,трябва да бъдеш пасивен,старай се как може повече
да изпадаш в анализи ,тъй като това включва твоя интелект и тебе веднага те връща в тялото.

В: Проблем: излязох,но не мога да мина през стена.
О: В същност това е доста просто.Трябва да затворите очи и да се насочите към стената,все едно я няма.
Не е нужно в астрала да включваш въображението си ,например да пробваш да разрушиш стената,
тъй като това води до нови фантазии.И това ще те пренесе от астрала в съня.

В: Проблем: излязох,срешнах някаква твар ,която неме пуска.
О: такъв проблем има само при тези на които им е за първи път.Просто затвори очи и си представи че си
в тялото си .

В: Проблем: излязох,върнах се как да запомня всичко?
О: Това се получава често при тези които са начален етап на излизане в астрала.Когато усетиш
тялото си не мърдай за известно време,не отваряй очи,а пробвай да си спомниш цялото свое излизане.
След което е добре да го запишеш.Записвай ,докато усетиш че нямаш нужда от него.



ДОПЪЛНИТЕЛНО

В: Къде не трябва да се лети в астрала?
О: Ето това е нужно да го запомните.: не трябва да се лети към - видни политически личности,
в щаба на ЦРУ,ФСБ,военни бази и там кадето ви се струва доста подозрително.Не мисли че ти си много умен,
астрала не е новост .Ако сте решили все пак да посетите такива места ,има опасност да имаш
сериозни проблеми.

В: Какво още мога да правя в астрала.?
О: О! доста много неща.Астралния секс ти доставя такова удоволствие,че ти няма да искаш да се
върнеш от там.А в същност каквото ти харесва това и прави...

В: Какво мога да получа от астрала?
О: След много години опит и практика ,можеш да се научиш от астрала на много неща.Това например е
ясновидството,внушение,възможност да се явиш в съня на някой,да се явиш на някой като призрак(
много са чести тези случаи с много факти ),преместване на предмети на физично ниво.Глупости !?
Хм ами потренирай 20 годи ,после ще говорим .



Според мен в астрала не е толкова безопасно както е споменато по-горе .Той е пълен с всякакви опасности както и физическия свят.Астрала се дели : нисш и висш план.Отделните същества имат определен тип енергия на съзнанието.Точно тези същества които обитават нисшия план са опасни.Както във физическия свят има хора духовно развити и добри (висши),така има и лоши хора(нисши) :убийци,изнасилвачи,крадци.
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

Aз лично не вярвaм дa е толковa опaсно, имaм мaлко опит с тези низши съществa и знaм че не могaт дa ти нaвредят физически.

Може просто дa помолите вaшето същество/aнгел хрaнител дa ви предпaзи или просто дa ви пренесе нa друго място зa дa им избягaте.

Колкото до летенето и преминaвaнето през стени е много вaжно дa вярвaте че можете дa го нaпрaвите, всъщност дори не трябвa дa се зaмисляте дaли може или не.
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

честно да ви кажа това адски много ме зарибява!!!само имам няколко въпросчета:
1.Аз съм на 15 и примерно искам да влезна в астрала.Има ли значение годините?
2.За какво трябва да си мисля за да влезна в астрала.Има ли някаква техника,нещо конкретно?
3.Да речем че съм влязъл в астрала.Какво трябва да направя като искам да излезна но нещо не се получава?

мерси предварително
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

Четох някъде, че астрала е всъщност цялото човешко познание. Идеята е в това, че в началото е имало само ангели, които са имали свободен достъп до този астрал и съответно са имали достъп до цялото познание, но съответно са изчезнали(не ми се обяснява как). След това са се появили полугигантите, които са имали частично допиране с това познание. И сега сме ние. Хората. Можем да достигнем до това познание, но не е лесно. Мога да го обянся по-подробно, но ми трябва трезва глава и малко по вече време да пиша.
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Ами пиши какво чакаш на мен ще ми е интересно да разбера какво си чел. :)
Публикувай отговор