ОШО - техники

Модератор: lutar

frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

ОШО - техники

Мнение от frvx »

Отварям тема в която ще поствам техники събирани, а и измисляни от ОШО. Ако някой иска да знае повече - "Оранжевата книга" , "ОШО Библия" и изобщо всичко негово. Ще редувам техниките както са и в самата книга, съответно - Разсъмване, Утро, Следобед, Вечер и Нощ. МЕДИТАЦИЯТА е състояние на не - ум. Медитацията е състояние на чисто съзнание, без всякакво съдържание. Умът е трафик - движат се мисли, желания, амбиции, преминават спомени - това е постояннен трафик. Когато няма трафик и мисленето е спряло, никаква мисъл не се движи, никакво желание не се възбужда, вие сте напълно мълчаливи - тази тишина е медитация. И в тази тишина може да се познае истината, и по никакъв друг начин. Медитацията е състояние на не - ум. Медитацията е осъзнаване, че аз не съм ума.. МЕДИТАЦИЯТА не е концентрация. При концентрацията от една страна е този, който се концентрира, а от друга - обекта, върху когото се концентрира. Има двойнственост. При медитацията няма никой отвътре и нищо отвън. Това не е концентрация. Няма разделяне на вътре и вън. Това, което е вътре, прелива във външното и обратно. Концентрацията е действие, волево действие. Медитацията е състояние на не - воля, състояние на неактивност. Тя е релаксация. Човек може да се отпусне в собственото си съществуване, а то е еднакво със съществуването на Всичко. При концентрацията умът функционира като прави заключение. Вие не правите нищо особено, вие просто съществувате. В нея няма никакво минало, тя не е замърсена от миналото. В нея няма бъдеще, тя е чиста от всяко от всякакво бъдеще. Тя е това, което Лаодзъ нарича уей - у - уей, действие чрез бездействие. Това нещо дзен - учителите наричат: седейки в тишина и не правейки нищо, пролетта идва и тревата расте от само себе си. Това състояние - когато позволявате живота да следва собствения си път, когато не желаете да го насочвате, не желаете да го контролирате, когато не манипулирате, не му налагате никаква дисциплина - това състояние на чиста, недисциплинирана спонтанност - е медитация.


Медитацията е в настоящето, чистото настояще. Медитацията е непосредственост. Вие не можете да медитирате, можете да бъдете в медитация. Вие не можете да бъдете в концентрация, но можете да се концентрирате. Концентрацията е човешка, медитацията е божествена.


МЕДИТАЦИЯ СЪС СМЯХ


ВСИЧКИ МЕДИТАЦИИ СА НЕУЛОВИМ НАЧИН ДА ВИ НАПРАВЯТ ПИЯНИ - ДА ВИ НАПРАВЯТ ПИЯНИ ОТ БОЖЕСТВЕНОТО.
ПЪРВОТО НЕЩО, КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, Е СМЯХ; ЗАЩОТО ТОВА ДАВА НАСОКА НА ЦЕЛИЯ ДЕН. АКО СЕ СЪБУДИТЕ СМЕЕЙКИ СЕ, СКОРО ЩЕ ПОЧУВСТВАТЕ КОЛКО АБСУРДЕН Е ЖИВОТЪТ. НИЩО НЕ Е СЕРИОЗНО: ДОРИ ВАШИТЕ РАЗОЧАРОВАНИЯ СА СМЕХОТВОРНИ, ДОРИ БОЛКАТА ВИ Е СМЕХОТВОРНА, ДОРИ ВИЕ СТЕ СМЕХОТВОРНИ.



Всяка сутрин след като се събудите, преди да отворите очи, протегнете се като котка. Протегнете всяка клетка от тялото си. След 3 - 4 минути, с още затворени очи, започнете да се смеете. Пет минути само се смейте. В началото ще го правите вие, но скоро звукът от вашите опити ще предизвика истински смях. Изгубете се в смеха. Може да минат няколко седмици преди това да се случи, защото ние така сме отвикнали от това явление. Но не след дълго то ще стане спонтанно и ще промени цялата природа на вашия ден.


ЗА ТЕЗИ, НА КОИТО ИМ Е ТРУДНО ДА СЕ СМЕЯТ С ПЪЛНО СЕБЕОТДАВАНЕ ИЛИ ЧУВСТВАТ, ЧЕ СМЕХЪТ ИМ Е ФАЛШИВ, ОШО ПРЕПОРЪЧВА ТАЗИ ПРОСТА ТЕХНИКА:


Сутрин рано, преди да сте яли нещо, изпийте почти една кана, пълна с вода - хладка и подсолена. Пийте я без да спирате и я пийте бързо, иначе няма да можете да изпиете много. След това се наведете надолу и направете гаргара, така водата ще излезе. Ще започнете да повръщате вода - и това ще прочисти канала ви. Нищо друго не е необходимо. Има блокиране на канала, така че когато искате да се смеете, това го спира.


При йога това е необходима процедура. Наричат я "необходимо прочистване". Това пречиства чудесно и прави канала много чист - всички блокировки се разтварят. Вие ще му се наслаждавате и ще се чувствате пречистени целия ден. Смехът и сълзите, и дори говорът ви ще идват от много дълбок център.


Правете го в продължение на 10 дни и ще имате най - хубавия възможен смях наоколо!


Ще допълвам още по - късно, ако има въпроси на ЛС. МОЛЯ ви без коментари от сорта на - благодаря, много добре и т.н.. Само дискусии по темата.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ОШО - техники

Мнение от realprofesora »

Това с повръщането малко брутално ми се вижда ,но ако можеш да кажеш още нещо по въпроса ще съм благодарен.Ти специално тренирал ли си всички техники, които ще ни поднесеш или само ги преписваш от някоя книга?
Ако може да се снимаш и да покажеш как изглеждаш в лице и тяло и на колко си години ,за да видим ефекта от медитацията.
На снимката по долу съм аз -не ме е срам да се покажа на 44г. съм - не медитирам, пия бира и не се лишавам от нищо. Даже мога да твърдя(и не само аз ) ,че съм лаком и се тъпча яко с вкусотии. :cheers:
Иска ми се да променя малко начина си на мислене и на живот(откъм хранителен прием и нервно натоварване) затова искам да намеря смисъла на медитирането.С какво ще ми помогне да се чувствам по-щастлив и околните да ме възприемат по-добре(то от сега какво повече да искам, но винаги има едно ОЩЕ).
Весели празници!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Popopopopo
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

Снимка няма да мога да кача, защото нямам. Техниките, да от книга ги преписвам и голяма част от тях съм практикувал макар и да съм на скромната възраст от 16 години. А и между другото от теб взех мед, на ОК когато се чакахме ако се сещаш. Медитацията не оказва пряко влияние върху лицето или телесната структура. Те по скоро засилват ауричното влияние на човек и повишават магнетизма му(зависи и от медитацията естествено). За тяло и лице друго освен упражнения и козметик не мога да препоръчам за съжаление. НО когато човек говори на тялото си е възможно препрограмиране, голяма част от тялото ни се състой от вода. Не знам дали сте чели книги относно това - водата запаметява. Съответно когато човек говори на тялото си и то запаметява, ефект има. Та по темата - медитацията както писах по горе е състояние на "не - ум". Целта на медитациите е човек да опознава и осъзнава както себе си така и заобикалящия го свят. Осъзнаване че аз не съм ума, което пак го пише нагоре. Ефекта от медитациите може да се усети, при повечето от медитациите няма как да се опише (ще усетиш напрежение в корема и т.н. и т.н.). Относно смисъла с времето ще го намериш сигурен съм. Забелязва се и промяна в държанието на околните и то не малка. Всяко дете идва в медитативно състояние, чисто и невинно. И след 5тата до 6тата година се изгубва това естествено състояние, като умът постепенно се развива, детето се свързва и състоянието на "не - ум" бива изгубено. Може и да съм допуснал грешки някъде даже и ще допълвам после. На теб ще ти пиша на лични някои неща специално за теб както го усещам. С риск да звуча като псевдо ясновидците,ходжите и врачките, и какви ли не боклуци(нищо лично ако има и свесни хора от форума) те усещам като чист човек, както казах ще ти пиша на лични малко по - късно. Довечера ще допълня и ще постна още нещо. Лека вечер за сега.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ОШО - техники

Мнение от realprofesora »

Ще се радвам да ми дадеш някои конкретни идеи как да се хармонизирам така , че хем да съм полезен на семейството си, да възпитавам децата , да се справям със злободневните неволи, със стреса на работното място и не само, да решавам въпросите за насъщния и хем да релаксирам така ,че на другия ден да съм пак свеж и нищо от горепосоченото да не ми се отразява на взаимоотношенията с близките .
Доколкото това дали съм "чист човек" само аз си знам , но в отношенията ми с околните винаги съм се старал да съм точен и честен.
Та ето това съм аз горе долу, сега ми давай съвети да медитирам и кажи горе долу кога ще почуствам хармонията !?
Popopopopo
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

РАБОТАТА КАТО МЕДИТАЦИЯ


Когато почувствате, че не сте в добро настроение и не се чувствате добре на работа, преди да започнете да работите, само за пет минути издишвайте дълбоко. Усещайте как с издишването изхвърляте навън мрачното си настроение и ще бъдете изненадани - след пет минути изведнъж ще се върнете отново към нормално настроение, а лошото ще е изчезнало, мрачното вече няма да го има.


Ако можете да превърнете работата си в медитация, това е най - доброто нещо. Тогава медитацията никога няма да е в конфликт с живота ви. Всичко, което правите, може да стане медитативно. Медитацията не е нещо отделно; тя е част от живота. Тя е точно като дишането: точно както вдишвате и издишвате, така и медитирате.


И това е просто едно изместване на ударението; нищо повече не е необходимо. Неща, които сте правили нехайно, започнете да правите внимателно. Неща, които сте правили за някакъв резултат, например за пари... Това е добре, но може да направите от това нещо повече, парите са о'кей и ако работата ви носи пари, добре; човек има нужда от пари, но това не е всичко. И ако освен това можете да получите много повече удоволствия, защо да ги пропуснете? Те просто не струват нищо.

Вие ще вършите работата си независимо дали я обичате или не, и внасяйки любов в нея, ще пожънете много повече неща, които иначе бихте пропуснали.

ВСЕКИ АНГАЖИРАН В ТВОРЧЕСКА РАБОТА, МОЖЕ ДА НАПРАВИ ОТ СВОЯТА ПРОФЕСИЯ МЕДИТАЦИЯ ПО НАЧИНА, ОПИСАН ТУК ОТ ОШО, В ОТГОВОР НА ВЪПРОСА НА ЕДИН ХУДОЖНИК:


Изкуството е медитация; всяка дейност се превръща в медитация, ако се увлечете в нея, така че не оставайте само технични. Ако сте само технични, тогава рисуването никога не може да се превърне в медитация, вие трябва лудо да се потопите в него, безумно, напълно унесени, без да знаете къде ще отидете, без да знаете какво ще правите, без да знаете кои сте.


Това състояние на незнание ще се превърне в медитация; оставете го да се случи. Рисунката не трябва да бъде нарисувана, а просто да бъде оставена да се случи - и аз нямам предвид, че просто ще останете мързеливи, не, тогава то никога няма да се случи. То трябва да ви понесе, вие трябва да бъдете много, много активни и въпреки това да не го правите. Това е цялото умение, в това се състои цялата трудност: вие трябва да сте активни, но да сте извършители.


Идете до платното. Няколко минути просто медитирайте, стойте само мълчаливо пред платното. Това трябва да стане подбно на автоматичното писане. Взимате писалката в ръка, стоите тихо и изведнъж усещате някаква тръпка в ръката и не сте го сторили вие, знаете че не сте го сторили. Вие просто го чакате. Идва импулсът и ръката започва да се движи, нещо започва да става.


По този начин трябва да започвате вашето рисуване. Няколко минути медитация, просто бъдете на разположение. Каквото и да се случи, ще му позволите да се случи. Ще направите всичко възможно, за да го оставите да се случи.


Вземете четката и започнете. В началото започнете бавно, така че да не намесвате себе си. Просто действайте бавно. Нека темата да започне да протича през вас от само себе си и след това се изгубете в него. И не мислете за нищо друго. Изкуството трябва да бъде само изкуство, тогава то е медитация. Никакъв мотив не трябва да навлиза в него. И аз не казвам, че вие няма да продавате вашата картина или няма да я представяте на изложба; това е много добре, но това е само впоследствие. Това не е мотив. Човек се нуждае от храна, затова продава нарисуваното, но него го боли за това, че го продава; сякаш продава детето си. Но човек има нужда, така че това е о'кей. Вие чувствате тъга, но мотивът е друг; вие не сте го нарисували, за да го продавате. То се продава - това е друго нещо - но мотивът не е там, иначе вие ще останете само технични.


Трябва да се забравите. Не трябва да останете там, трябва напълно да изчезнете във вашата картина, във вашия танц, в дишането, в пеенето. Каквото и да правите, трябва да се забравите напълно, да загубите контрол.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

СЕДЕНЕ


Медитацията означава да посветиш няколко минути на незаетост. В началото ще бъде много трудно - това е най - трудното нещо на света в началото и най - лесното в края. То е толкова лесно и затова е толкова трудно.


Ако кажете на някого просто да седне и да не прави нищо, той започва да става нервен; започва да усеща как мравки лазят по краката му или нещо става в тялото му. Той става така неспокоен, защото винаги е бил зает с нещо. Той е като кола, на която е запален мотор, той работи, въпреки че колата не отива никъде, моторът продължава да работи и се загрява все повече и повече. Вие сте забравили да изключите мотора. Ето какво е медитация; изкуството да изключваш мотора.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

"АУМ"


Изградете си навик най - малко 20 минути сутрин и 20 минути вечер да седнете тихо, очите полуотворени и гледайте просто надолу. Дишането трябва да бъде бавно, тялото неподвижно. Започнете да пеете "аум" вътрешно.


Няма нужда да го изваждате навън: то ще бъде по - проникващо със затворени устни; дори езикът не трябва да се движи. Пейте "аум" бързо - аум аум аум; бързо и силно, но вътре във вас. Просто чувствайте как вибрира в цялото тяло от краката до главата, от главата до краката. Всяко "аум" пада в съзнанието ви като камък, хвърлен във вир и се образуват вълни, които се разпространяват до самия край. Вълните продължават да се увеличават и обхващат цялото тяло.


Като правите това ще има моменти - и това ще бъдат най - прекрасните моменти - когато не повтаряте и всичко спира. Изведнъж ще осъзнаете, че не пеете и всичко е спряло. Наслаждавайте им се. Ако започнат отново да идват мисли, отново започнете да пеете.


Когато го правите вечер, правете го най - малко 2 часа преди сън, защото ако го правите точно преди сън, няма да можете да заспите, то ще ви направи така свежи, че няма да ви се спи. Ще се чувствате, сякаш е сутрин и сте си починали добре.


Ще намерите своята собствена бързина на пеене. След 2 - 3 дни ще намерите това, което ви отговаря. На някои хора им приляга много бързо - аум аум аум - почти застъпващо се. На други подхожда повече много бавно, но това зависи от вас. С което и да се чувствате добре, продължавайте.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

ЗАСПЕТЕ КАТО ВСЕЛЕНА


Седейки тихо, просто медитирайте върху факта, че сте безгранични, че границите на вселената са ваши граници. Чувствайте, че сте се разпрострели, като включвате всичко: слънцето изгрява във вас, дърветата растат и световете идват и изчезват - и чувствайте огромно блаженство в това разширено състояние на съзнанието. Това ще бъде вашата медитация. Така че, когато имате време и няма какво да правите, просто седнете тихо и чувствайте как се разширявате. Изоставете границите. Излезте извън границите. Няколко дни в началото това ще ви изглежда като лудост, защото сме свикнали твърде много с границите. Фактически няма граници. Ограничението е ограничение на ума. Защото вярваме, че е така, то е така.


Чувствайте това океанско разширение колкото е възможно по - често и скоро ще започнете да се настройвате на тази вълна. Тогава само малка нагласа, и то е тук. Всяка нощ, когато заспивате заспивайте с това разширено съзнание. Заспивайте така, сякаш във вас се движат звезди, светът идва и изчезва във вас. Заспивайте като вселена. На сутринта, в момента, в който осъзнаете, че сънят си е отишъл, отново си спомнете това разширение и станете от леглото като вселена. И през деня също, колкото пъти можете си спомняйте за това.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

ОЧАКВАНЕ НА ИЗГРЕВА


Точно 15 минути преди да изгрее слънцето, когато небето е започнало да изсветлява, просто чакайте и наблюдавайте така, както се очаква възлюбен; така напрегнато, така дълбоко очаквайки, изпълнени с надежда и развълнувани - и в същото време тихи. И нека слънцето изгрява - продължавайте да наблюдавате. Не е необходимо да се втренчвате, може да мигате. Имайте усещането, че в същото време и отвътре нещо също изгрява.


Когато слънцето дойде на хоризонта почувствайте, че то е точно до пъпа ви. След това то се издига над хоризонта; и тук също, отвътре на пъпа, то бавно, бавно се издига. Слънцето там изгрява, а тук изгрява вътрешната точка от светлина. Само десет минути ще са достатъчни. След това затворете очи. Когато най - напред видите с отворени очи, ще можете да видите слънцето, което сияе отвътре.

И това ще ви промени невероятно.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

СПРИ!


Започнете да правите един много прост метод най - малко 6 пъти на ден. Той отнема всеки път само половин минута или общо три минути на ден. Той е най - кратката медитация в света! Но трябва да я правите внезапно - в това е целия й смисъл.


Като вървите по улицата - изведнъж си спомняте. Спрете се, напълно се спрете, без никакво движение. Просто присъствайте за половин минута. Каквато и да е ситуацията, спрете напълно и просто присъствайте, каквото и да се случва. След това продължете да се движите. Шест пъти на ден. Може да го правите повече пъти, но не по - малко - това ще донесе голямо отваряне. Трябва да се прави внезапно.

Ако станете внезапно присъстващи, цялата енергия се променя. Непрекъснатостта, която върви в ума, спира. И това е така внезапно, че умът така изведнъж не може да създаде нова мисъл. За това му трябва време; умът е глупав.


Където ида е, в момента, в който се сетите, просто нека цялото ви същество трепне рязко и спрете. Не само вие ще се осъзнаете. Скоро ще почувствате, че другите около вас са осъзнали вашата енергия - че нещо се случило; нещо непознато навлиза във вас.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

ВЪТРЕШНАТА УСМИВКА


ЕДИНСТВЕНО МЕДИТАЦИЯТА МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ НАПЪЛНО, ЗАЩОТО НЕ Я ПРЕДОСТАВЯТЕ НА ВНМАНИЕТО НА НЯКОЙ ДРУГ. ПРЕДСТАВЯТЕ Я ПРЕД ВАШЕТО СЪЩЕСТВО. ВИЕ МОЖЕТЕ ДА БЪДЕТЕ АБСОЛЮТНО СВОБОДНИ. НЯМА НУЖДА ДА СЕ СТРАХУВАТЕ КАКВО ЩЕ СИ ПОМИСЛЯТ ДРУГИТЕ.


Когато седите и няма какво да правите, отпуснете долната си челюст и отворете леко устата си. Започнете да дишате през устата, но не дълбоко. Оставете тялото да диша, така че дишането ще става все по - плитко. И когато почувствате, че дишането е станало много плитко и устата е отворена, а челюстта - отпусната, цялото ви тяло ще се почувства много релаксирано.


В този момент започнете да усещате една усмивка - не на лицето, а в цялото ви вътрешно същество... вие сте способни на това. Това не е усмивка, която идва на устните - това е екзистенциална усмивка, която се разпространява вътрешно.


Опитайте и ще разберете какво е това... защото то не може да бъде обяснено. Не е нужно да се усмихвате с устните на лицето, а сякаш усмивката идва от корема; коремът се усмихва. И това е усмивка, не е смях, тя е много, много мека, деликатна, нежна - сякаш малка роза разцъфва в корема ви и ароматът й се разпространява из цялото тяло.


Веднъж щом разберете какво представлява тази усмивка, вие можете да останете щастливи двадесет и четири часа. И когато почувствате, че ви липсва това щастие, просто затворете очи и намерете отново тази усмивка, и тя ще бъде там. През деня можете да я намерите колкото пъти искате. Тя винаги е там.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

ПЕЙТЕ


МУЗИКАТА СЪЗДАВА ТАКАВА ХАРМОНИЯ, ЧЕ ДОРИ БОГ ЗАПОЧВА ДА ВИ КИМА, ДА ВИ КАЗВА "ДА". мУЗИКАТА Е ВЕЛИКА... ИЗВЕДНЪЖ НЕБЕТО ВИ ДОКОСВА; ВИЕ СТЕ ЗАЛЕТИ ОТ ОТВЪДНОТО. А КОГАТО ОТВЪДНОТО Е ПО БЛИЗО ДО ВАС, КОГАТО СЕ ЧУВАТ СТЪПКИТЕ МУ, НЕЩО ВЪВ ВАС ОТГОВАРЯ НА ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО, СТАВА МЪЛЧАЛИВО, ПО - ТИХО, ПО - СПОКОЙНО, ПО - ПРОХЛАДНО, СЪСРЕДОТОЧЕНО


Пеенето е божествено, едно от най - божествените занимания. Само танцът може да се състезава с него, то е на второ място след танца. А защо пеенето и танцът са божествени занимания? - защото това са дейности, в които можете напълно да се изгубите. Вие може така да се потопите в пеенето, че певецът да изчезне, само песента да остане, или танцьорът изчезва и само танцът остава. И това е момент на метаморфоза, на трансформация, когато певецът го няма вече, а има само песен. Когато се превърнете тотално в песен или в танц, това е молитва.

Каква песен пеете е без значение; тя може да не бъде религиозна, но ако можете да я пеете с пълно себеотдаване, тя е свята. И обратно; може да пеете религиозна песен, но ако не сте тотално в нея, все едно е изпълнена с профан. Съдържанието на песента няма значение; това, което има значение, е качеството, което давате при пеенето, целостта, интензивността, огънят.

Не повтаряйте песента на някой друг, защото това не е вашето сърце и не е начинът, по който да излеете вашето сърце пред божиите нозе. Нека се появи вашата собствена песен. Забравете за метрика и граматика. Бог не е толкова граматичен и не се тревожи какви думи употребявате. Той се интересува повече от сърцето ви.

ВСЯКА ВЕЧЕР В АШРАМА СЕ СЪБИРАТ СТОТИЦИ ХОРА В ЗАЛАТА НА БУДА, ЗА ДА ПРАЗНУВАТ СЪС СПОНТАННИ ПЕСНИ И ТАНЦИ.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

МЕДИТИРАЙТЕ ВЪРХУ СВЕТЛИНАТА

Колкото повече медитирате върху светлината, толкова повече ще бъдете изненадани как вътре във вас нещо започва да се разтваря както пъпката се разтваря и се превръща в цвете.

Медитацията върху светлината е една от най - древните медитации. През всички времена, във всички страни, във всички религии се е наблягало особено върху това, защото в момента, в който медитирате върху светлината, нещо вътре във вас, което е останало пъпка, започва да разтваря листенцата си. Самата медитация върху светлината създава пространство за неговото разтваряне.

Така че нека това бъде вашата медитация. Когато имате време, затворете очи; представете си светлина. Когато видите светлина, бъдете в хармония с нея. Просто не я игнорирайте. Бъдете изпълнени с обожание към нея. Това може да е изгревът, може да е просто една свещ в стаята, но бъдете молитвено настроени към нея и ще спечелите много.

ГОляма е благословията за онзи, който непрекъснато е в хармония със светлината.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

МЕДИТАЦИЯ ЗЛАТНА СВЕТЛИНА



МЕДИТАЦИЯТА Е ЛЕКАРСТВО. ТЯ Е ЕДИНСТВЕНОТО ЛЕКАРСТВО.

ТАКА ЧЕ ЗАБРАВЕТЕ ПРОБЛЕМИТЕ СИ, ПРОСТО НАВЛЗЕТЕ В МЕДИТАЦИЯТА.


Това е прост метод за трансформиране на вашите енергии и отвеждането им нагоре. Процесът трябва да се прави най - малко два пъти на ден.


Най - доброто време е рано сутрин, точно преди да станете от леглото. В момента, в който усетите че сте будни, съзнателни, направете го за 20 минути. Направете го в същия момент, веднага, защото когато се събуждате от сън, вие сте много свежи, и въздействието ще проникне много дълбоко. Точно когато излизате от съня, вие сте най - малко в ума от всякога, следователно съществуват някои пролуки, през които методът ще проникне в най - съкровената ви същност. А рано сутрин, когато се събуждате и когато цялата земя се събужда, има голям прилив от съживителна енергия в целия свят - използвайте този прилив, не пропускайте тази възможност.


Всички древни религии имат обичай да се молят рано сутрин, когато слънцето изгрява, защото изгревът на слънцето е изгряване на всички енергии на съществуванието. В този момент вие може просто да яхнете надигащата се енергийна вълна; ще бъде по - лесно. Вечерта това би било трудно, енергиите ще спадат; тогава ще се борите срещу течението. Сутрин ще се носите по течението.


Просто останете легнали, както сте си в леглото, по гръб. Дръжте очите си затворени. Когато вдишвате, просто си представете голяма светлина, навлизаща през главата в тялото ви, сякаш слънцето е близо до главата ви. Вие сте просто кухи и златната светлина се излива през главата ви и навлиза дълбоко, дълбоко, и излиза през пръстите на краката. Когато вдишвате, правете го с тази визуализация. Тази златна светлина ще ви помогне. Тя ще пречисти цялото ви тяло и ще го напълни изцяло с творчека енергия. Това е мъжка енергия.


А когато издишвате, представете си друго нещо; тъмнина, навлизаща през пръстите на краката, голяма, тъмна река, навлизаща през пръстите на краката, издигаща се нагоре и излизаща през главата. Дишайте бавно, дълбоко, за даможете да визуализирате. Това е женска енергия. Тя ще ви утеши, ще ви направи възприемчиви, ще ви успокои, ще ви даде почивка. И така, дишайте много бавно, а точно при събуждане от сън може да имате много дълбоко и бавно дишане, защото тялото е отпочинало, отпуснато.


Второто най - добро време е, когато се връщате към съня, през нощта. Легнете в леглото, отпуснете се няколко минути. Когато почувствате, че се люшкате между съня и будното състояние, точно по средата, започнете отново процеса. Правете го 20 минути. Ако заспите докато го правите, това е най - добре, защото въздействието ще остане в подсъзнанието и ще продължи да работи.

Ако правите този прост метод три месеца, ще бъдете изненадани - не е необходимо да потискате, трансформацията е започнала.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: ОШО - техники

Мнение от frvx »

МЕДИТАЦИЯ ГИЛОТИНА

Това е една от най - хубавите медитации на тантра; вървете и мислете, че главата ви я няма, имате само тяло. Седнете и продължавайте да мислите, че нямате глава, само тяло. Непрекъснато си спомняйте, че главата ви я няма. Визуализирайте себе си без глава. Направете си увеличена снимка без главата; наблюдавайте я. Сложете по - ниско огледалото в банята, така че когато се оглеждате, да не виждате главата си, а само тялото.

Няколко дни на припомняне и ще почувствате такава безтегловност, такава огромна тишина, защото главата е проблемът. Ако можете да си представите, че сте без глава, а това е възможно, не е никак трудно - тогава ще ставате все по - центрирани в сърцето.

Точно в този момент може да се визуализирате без глава. Тогава ще разберете веднага какво искам да кажа.
Публикувай отговор