Рецепта за малко палачинки ?

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от admin »

Някой да сподели рецепта за палачинки, условието е обаче да не стават 20 - 50 палачинки, а 4-5 най-много. От време на време доста ми се преяждат само че веднага ми минава мисълта как ще станат поне 20 броя и ще има да ги дъвча 2-3 дни, а те като изстинат и вече не са така вкусни :?
"There is no 'patch' for stupidity."
Belisima
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 14:23 pm

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от Belisima »

Защо не си намалиш дозите,които слагаш за 20-50 палачинки на половина...например 1ч.ч. брашно,1к.ч. кисело или прясно мляко(което си избереш),1 яйце(по-малко),щипка сол и сода и готово... :D
BELISIMA
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от admin »

Защото някой може вече да се е сблъсквал с този проблем и да сподели опита си и как го е решил.
"There is no 'patch' for stupidity."
3AgHuK
Потребител
Потребител
Мнения: 297
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 11:42 am
Местоположение: Стара Газора Beach/Габрово

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от 3AgHuK »

Ето на тези аз лично бих се изкефил,интересни са.А и фламбирането допълнително ще допринесе за хубавия вкус.Можеш да намалиш млякото наполовина както и водата,а може и да не я ползваш.Брашното също,но то е на око ,защото имай в предвид че тестото трябва да има консистенция на рядка боза.Вместо ликьор може да ползваш коняк или ром например. Успех! :D

100 г брашно
1 яйце
200 г прясно мляко
100 г вода
1 лъжичка портокалов сок
1 лъжичка олио
масло за пържене
щипка сол
сос:
сок от малък портокал
1 лъжица пудра захар
3 лъжици ликьор "Коантро"
лимонов сок
Разбъркваме добре брашното, яйцето, водата, портокаловия сок, олиото, солта и оставяме сместа да престои половин час. Правим 8 палачинки от тестото, които пържим в масло. Прегъваме палачинките на четвъртинки, поставяме ги в подходящ съд и ги покриваме с кърпа. Смесваме портокаловия и лимоновия сок със захарта, заливаме палачинките, наливаме сгорещения ликьор и запалваме.
Изображение
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от The enD »

Аз ги правя така : 400 вода, 200 мляко, 4 яйца, малко сол и захар, брашно около чаена... или по-скоро докато не ти хареса гъстотата и е лесно за правене. Стават около 20 палачинки. Ако съм гладен ям около 10 с пълнеж(шоколоад, мед, мармалад).
Тигана ми е 30 см мисля и не ги правя много дебели.




ФАК... огладнях :D
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от admin »

Открих как ги правят по заведенията :)
Абе викам си няма начин като седна на танграта и си викна една палачинка да ми разбиват смес за 20 и останалата смес да я хвърлят. Видях в била и сбато продават смес за палачинки на прах, сместа е 200 гр, разбива се с 400 мл студена вода, ако искаш 2-3 просто разбиваш по малко от сместа.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
vih1254
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 12:02 pm

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от vih1254 »

Наскоро попаднах видео рецепта за класически палачинки :) дано ви е полезна: https://youtu.be/tAgcZq-uLYE
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от realprofesora »

Наскоро правих Американски- стават дебели. Тестото се прави като за бухти но по течно.
Колкото до сместа, ако е голямо количество може да си го съхранявате в съд в хладилника. Няма да се развали поне 3-4 дена, може и да се замрази.
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от nike718 »

admin написа:Открих как ги правят по заведенията :)
Абе викам си няма начин като седна на танграта и си викна една палачинка да ми разбиват смес за 20 и останалата смес да я хвърлят. Видях в била и сбато продават смес за палачинки на прах, сместа е 200 гр, разбива се с 400 мл студена вода, ако искаш 2-3 просто разбиваш по малко от сместа.
На тез неща на прах да им нямаш доверие, кой знае какви боклуци има там.
Палачинката е проста работа и по заведенията ги правят с яйчен прах вода и брашно.Кой луд да слага мляко.
Ако искаш малка доза, счупи едно яйце, сложи си 3 черпака(с който ще сипваш после палачинките в тигана) вода и 1 черпак мляко(не е задължително/може само вода) една ванилия и малко захар.После почваш да добавяш брашното докато бъркаш и гледаш да докараш консистенция на боза. Ако имаш 4 черпака вода, ще ти излязат към 5 палачинки някъде. И така си преценяй колко палачинки искаш.
petia11

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от petia11 »

Здравейте, някой може ли да ми даде рецепта за солена торта с палачинки. Благодаря предварително!
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от vkv »

petia11 написа:Здравейте, някой може ли да ми даде рецепта за солена торта с палачинки. Благодаря предварително!
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
8 бр. готови палачинки
100 г шунка
200 г кашкавaл
2 бр. кисели краставички
1 бр. сварен морков
2 бр. сварени яйца
100 г сирене
400 г майонеза
7 ч.л. горчица
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Шунката, кашкавала, краставичките, моркова, яйцата и сиренето се настъргват на ренде. Майонезата и горчицата се смесват и се разбъркват. Първата палачинка се поставя в плитка средна чиния, намазва се с майонеза и се поставя шунката. Отгоре се поставя втората палачинка, отново се намазва с майонеза и се поръсва с кашкавала. Третата палачинка е намазана с майонеза и наредена с киселите краставички. Четвъртата палачинка се гарнира с майонеза и настъргани яйца. Петата палачинка се гарнира с майонеза и сирене. Шестата - майонеза и моркови, а седмата - майонеза и шунка. Последната палачинка се поставя и се покрива добре цялата торта с майонеза. Гарнира се с настърган кашкавал и шунка, нарязани на колелца яйца, кисели краставички.
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D ... 1%82%D0%B0
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
petia11

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от petia11 »

Много благодаря, пробвах я и станаха супер.
anyca
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 07, 2015 19:50 pm

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от anyca »

Много добър въпрос....аз понеже не мога да правя :crazyeye:
mitkomitko
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Авг 21, 2020 10:30 am

Re: Рецепта за малко палачинки ?

Мнение от mitkomitko »

Ето много лесен начин за приготвяне на палачинки с мляко
Публикувай отговор