Отопление на панелен апартамент.

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
pepitoff
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 29, 2011 15:35 pm
Местоположение: Враца

Re: Отопление на панелен апартамент.

Мнение от pepitoff »

"klox" какво става с тази камина на пелети?
Как се държи? Разход на пелети?
Поразкажи малко де.
Трябва ли ти някаква помощ, съвет....?
Каква е цената на пелетите от завода в Стара Загора в момента?
Разбрах, че тези пелети били от най-добрите в България.
Какво е твоето мнение? Доволен ли си от тях?
Аватар
klox
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 19:26 pm
skype: klox_bg
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Отопление на панелен апартамент.

Мнение от klox »

Почти завърших инсталацията.
Остана ми бойлера и лирата в банята.
В момента 4 радиатора като са 3бр. 10ки и една 15ска.
Наблюденията ми са следните при минусови градуси.(под 0) и работен режим от 7.00 до 23.00 часа си отива един чувал от 20кг. (6.72лв./20кг.)
Температурата в апартамента е 21-22 на краката 24 посредата.
За пелетите на Средна Гора не мога да кажа нищо. Нямам с какво да ги сравня но определени не мисля, че летят както ти обясни.
За сега съм доволен. Апартамента се затопли. Взе да изкача мухал... да се навдига паркета. Ще трябва да правя ремонт лятото.
Така... имам голям проблем с комина.
Аз съм на 2рия етаж.Под мен не живее никой и над мен не живее никой.
Та на 4тия и 5 етаж са на печки. Комините тела са 3 като преминават от входа до директния комин с денивилация около етаж. Героя на 5тия да вземе да запуши 2рата дупка и да се върже към нея за да можел да има повече тяга. И разбира се на съседа от 4тия етаж спира да му дърпа комина защото е запушен и избива всички прегради за да се върже към директния. И сега на този на 4тия му връща. Само глупаци. Искам къща.
Водно и лазерно рязане, Сито и дигитален печат - www.patchov.com
Изображение
pepitoff
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Ное 29, 2011 15:35 pm
Местоположение: Враца

Re: Отопление на панелен апартамент.

Мнение от pepitoff »

Значи камината ти се държи добре.
Моята също толкова гори - около 1.3 до 1.5 кг/час.
Само дето апартамента ми е 108 кв.м и малко бавно се затопля.
Живея на 4-ти (последен етаж) - под мен необитаемо, над мен тавански стаи. Пода ми е изцяло с теракот. Като в мавзолей съм :-)
В момента горя пелети от с. Скравена, Ботевградско.
Направени са изцяло от бук. Но продължават да си излитат от горелката при пълна мощност на камината и съответно да трупат пепел в пепелника. Какво ли не правих и не опитвах - все тая.
Вече почти съм сигурен, че причината е в пелетите, а не в камината.
Имам "скритите" параметри на камината, които са достъпни с въвеждане на парола в параметър UT04.
Чрез тях може да се регулират доста неща по програмата на камината.
Ако те интересува драсни ми на лична или на pepitoff@abv.bg. Ще ти ги дам.

Проблемите с комините и съседите са меко казано досадни.
Аз това лято бутах единия комин в къщи защото съседа на 1-вия етаж взе че го запали с някаква трина.
Естествено не даде никакви пари, нито пък помогна с нещо.
Сега като сложих камината (на друг комин) мрънка, че му връщало пушек в банята (там си е забил отдушника). Ама .... каквото повикало такова се обадило :-)
Иначе комина е обща собственост и можеш да го съдиш тоя дето го е запушил.

Гледам, че рекламираш някаква фирма за водно рязане.
Да взема да ти изпратя един чертеж за скаричка за камината да ми кажеш колко ще струва да се изреже?!?!?!
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Отопление на панелен апартамент.

Мнение от AGGRESSOR »

Някои да ползва комбиниран (дърва + пелети) котел да даде съвет при избора на такъв.
Как да изчислим колко киловата са необходими да бъде котела?
Разгледахме по магазините в града и се спряхме на този модел: Пелетни чугунени котли "FERROLI" серия SFL, комплект с горелка "FERROLI SUN P7 някои да има такъв да изкаже мнение да ли е доволен и.... Ще се отоплява къща без изолация на 2 етажа около 90 кв. мощност от 22 kw да ли ще достатъчна?
Препоръчайте други модели котли върху които имате наблюдения.
Йорданов
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 01, 2016 23:39 pm

Re: Отопление на панелен апартамент.

Мнение от Йорданов »

Ние сме вече втори сезон с Пелетна Камина по препоръки на наши приятели и сме доволни определено предимствата са доста : топлината е несравнима , няма усещане на неприятна миризма от горенето или дим ,вратичката на камината не се отваря освен при периодично почистване на няколко дена с прахосмукачка, което отнема 1 минута , напълно автоматизиран процес при запалване и горене , 24/7 работа при доста задоволителен разход за цял сезон , включваш и бойлера в инсталацията и компенсираш с по нисък ток...http://biootoplenie.com/
Публикувай отговор