Бездимна скара за тераса с воден филтър

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Бездимна скара за тераса с воден филтър

Мнение от Nirvana »

Чувал съм, че се използват от хора, които не искат да тормозят съседите си с миризми и димове. Търсих разни варианти и все още се чудя дали да пробвам да си я направя за терасата.

Камината е като стандартните само с разлика, че има вентилатор, който отвежда дима във водно легло, което след работа се изхвърля съответно. Дима минава през водата и остава на сажди. Дайте идеи за бездимна скара.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Бездимна скара за тераса с воден филтър

Мнение от didka »

Аз пълня тавичката под скарата с вода,за да се окапва мазнината във водата,а не да остава на сухо и да дими следствие на нагряването.
Но все пак ако си решил да премахваш напълно дима,пържолата няма да е същата. :)
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Бездимна скара за тераса с воден филтър

Мнение от Nirvana »

Не, не, идеята е пак да си дими ама самия дим минавайки през димоотвод да преминава през вода...
Водата да обира дима и се изхвърля после. Иначе за тавите ясно...ама искам скара да си направя на терасата, това ми е зор. Другия вариант ми отпадна (да вкарам димоотвода в тръбата за изтичане на дъждовната вода), просто има прекалено много тераси, които трябва да обходя и да опуша, за да не излиза дим!.... не става :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: Бездимна скара за тераса с воден филтър

Мнение от PoSSeSSeD »

По нещото, което си представям, че искаш да направиш, не мисля, че ще има как да събираш дима. Т.е. той може да си минава през водата, но евентуално ще се изчиства от миризмата и от саждите, а ще си излиза пара. Не си представям как ще задържаш изцяло всички газове :?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Бездимна скара за тераса с воден филтър

Мнение от admin »

На брат ми му подариха бездимна скара. Затваря се с един прозрачен похлупак, казва че си прави пържолите в кухнята и не мириши въобще.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: Бездимна скара за тераса с воден филтър

Мнение от PoSSeSSeD »

Ами и ние преди си бяхме взели една такава вкъщи, само че с тефлона плоча и похлупак и това нещо хич не беше скара. По скоро работеше като грил, няма го специфичния аромат на печено от скара, да не говорим, че тази която имахме свинско не можеше да готви, тоя тефлон въобще не даваше на месото да се приготви. Не знам дали има подобни оребрени варианти, т.е. без плоча. Аз лично си реших проблема вкъщи с един оребрен тиган и доста добър ширм (абсорбатор). Вкуса на пържолите си е направо като от скара :)
Публикувай отговор