Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

Здравейте искам да попитам с какво да запълня кухината между панела и рамката от гипсокартон която съм направил?Разтоянието в широчина е 8 см а в дълбочина е различно 2,3,4см, външния размер на цялото това нещо е 250см x 150см.Купих си една готова шпакловка на Knauf Bauproducte F2 (8кг.) бака.Но до колкото виждам тя е за шпакловане на самия гипсокартон и не знам дали става за запълване на такива големи фуги. Благодаря предварително.
Изображение
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от didka »

Фибран + лепило за фибран и да сложиш ъгли по ръбовете.
А и мрежа да застъпи малко от стената. :)
И доста голяма фуга са ти оставили.това гипсокартон ли е челно отстрани на прозореца?
Dog drags - no tracks...
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

да гипсокартон е. И вече върху фибрана със шпакловката?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от didka »

Лепиш предварително оформените парчета фибран->чакаш да изсъхне->след това нанасяш една ръка цементова щпакловка->веднага облепяш с мрежата и ъглите отгоре и минаваш с комбайната леко да загладиш и чакаш да засъхне->удряш една ръка още цементова и вече и тя като е втвърдила започваш с шпакловкята,която си купил.
А м/у другото пяната в/у гипсокартона ли "уплътнява",който си сложил предварително?
Dog drags - no tracks...
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

не, гипсокартона след пяната го сложих като го нарязах на ленти и го лепих с MomentFix Express. Има ли значение каква ще е циментовата шпакловка? Смисъл на коя фирма?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от didka »

Огледай се за някаква средна цена,марка не мога да ти препоръчам има ги много.
Dog drags - no tracks...
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

ок, мерси много. Накрая ще прасна една снимка когато всичко стане готово :)
Аватар
zahar4e24
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 21:57 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от zahar4e24 »

По ръбовете си сложи от тия ъгловите метални профили за да не се кърти после.
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

да и аз гледам че почти навсякъде слагат такива, за да е по-здраво.Гледам че има и комбинирани метални ъгли (ръбохранители) с мрежа, само дано на Бриколажа да има от тях че там ще ходя да пазаря след малко.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от fantamaniaka »

според мен тези ъгли с мрежа по тях не са много удачен вариант.Тази мрежа която е е дебела и трудно се покрива.
Има само метални ъгли без мрежа.Слагай от тях смело.Фаските между картоните бих ти препоръчал да слагаш лента (не от тази пластмасовата на квадратчета а има една микрофибърна.Не е скъпа но много лесно и хубаво се работи с нея)
Нали знаеш че бриколаж го преместиха :)
Освен това ако ти е най близо да но там не е много евтино да се пазари подобни материали.По добре в първи частен склад (намира се до моста на бедечка като отиваш за самара 3)
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

Да знам че го преместиха и затова сега ми е по-близо.Тъй като живея в Севера.Знам че е малко скъпичко там, но ми е прекалено далеч този "Първи частен склад" особено за човек без собствен транспорт. Ще попитам и за тази лента в Бриколажа.А тази лента играе ролята на мрежата при ъглите ли?

edit: би ли ми изнамерил някаква снимка на тази лента, че досега не съм срещал такава?
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от Roshavv »

10778_1m.jpg
:cheers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от HyBRiD-X »

@chino_sz_66, извинявай за офтопика, ама кой (некадърник) ти е взимал размерите за прозореца?!?! 8O :evil:
Какви са тези 10 см фуги и от 4-те му страни?!?! :spank: Баси "майсторите" са се навъдили... :angry:
tarlyo
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 17:37 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от tarlyo »

Аз подобни фуги си ги запълних с пяна и след това шпакловах. А фугите са големи, защото ни е такова панелното строителство. Старият прозорец е бил със стъклена вата на въже отстрани, нали? И ако пуснеш прозореца по вътрешния размер, отвън се крие целия профил и е грозно, а и един комарник не можеш да хванеш, камо ли външни щори ако решиш.
chino_sz_66
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 19:05 pm

Re: Обръщане на прозорец с гипсокартон?

Мнение от chino_sz_66 »

@tarlyo е прав, заради нашето панелно строителство има такива големи фуги.Аз да ви кажа си реших проблема като напълних фугите с циментова шпакловка комбинирана с парчета от гипсокартона който ми остана.И се получи ето това:
Изображение

Цветът на шпакловката е различен тъй като отначало одарих първо долната страна за тренинг както се казва,а на другия ден и останалото. Не съм професионалист, даже сега ми беше за сефте да правя подобно мазане, но се е получило горе-долу добре.Сега смятам да изшлайфан неравностите с виброшлайф и след това да нанеса последен фин слой от другата шпакловка на Knauf. След което може би пак ще мина леко с виброшлайфа и накрая латекс.Купих си и ръбохранители (метални с мрежа), но смятам че може и да не ми се наложи да ги ползвам тъй като ръбът ми се получи добре :) . Това е засега, благодаря на всички ви за помоща и съветите, накрая ще постна една последна снимка на готовия продукт :)
Публикувай отговор