Зимни благини.Кой,как и защо?

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от mupk0 »

Здравейте.Подтикнат от постулата на Динко за бирата се сетих за моята друга любов освен жената(то 3 години заедно,и качи левел).Зимните мезета.Какво правите вие,как и защо.Лично аз пробвах първоначално свински сърца веяни(говорил за мезета отлежали на терасата принципно).Това стана след обилна тема в vwclub на тема мезета.Та реших и тука да видя какво,кой и как :) Ето в момента какво има при мене:



Цитат направо на мое мнение от тамошната тема,за да открия тази:
Малко компромати тука по проекта :D :D

http://img140.imageshack.us/img140/3181/img5968t.jpg

Напредваме!

На 6тия ден вече консумирам макар и пържено :)

http://img641.imageshack.us/img641/7903/img5969b.jpg

Когато сме най-зле ейтака да сме :beer


Само да поясня,че това е вино,домашно дето тази година аз го правих(да аз,не баща ми((имам лозе от 300тина квадрата май дето ми даде да си го обработвам)).От едно лозе смесено бяло и червено.Цвят на лимонада малко придоби,но ми харесва! Сланинката и тя е домашна рязана на 1см дебелина:) Крехка от домашно прасе, овкусена с кимион и черен пипер и праз.Престоява 2дена след като се извади от бидончето в кутия с подправките в хладилника и огън !

http://img17.imageshack.us/img17/6421/img5970vw.jpg
Наздраве!


Нека в темата има само дебели мезета и домашен допинг(алкохол).Рецепти а у...



И оправете форума подяволите...800х600 му идва голямо! :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от nasenceto »

Ta къде викаш че живееш? :lol:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от sawo »

Супер тема, ама мисля в раздела направи си сам ще е най-добре :)
Аз лично си правя свинска "рибица", което представлява сушено свинско бон филе:
R16315UmarinnarN85488.jpg
По магазините го продават като кайзер, но на практика вкуса няма абсолютно нищо общо.
Рецептата е следната:
Купувате си желаното количество свинско бон филе от любимата месарница, в моя случай си взех 2 килограма от магазин РИЦ в кв. Железник за 20лв, продават се на тънки дълги ивици - идеални за целта дори няма нужда да се режат на тънко.

След това идва творческата част - подправките! Основната подправка е червен пипер, след това може да се сложи почти всичко което ви харесва - черен пипер, сол, чубрица, кимеон и т.н. Има естествено и други ритуали като накисване във вино и т.н. но аз в конкретния случай не съм ги пробвал все още.

Накрая окачате филетата под някоя стряха - на терасата или където ви е под ръка, важно е единствено да е студено докато съхнат. Обикновено 12-15 дни са достатъчни за да сте готови за консумация, зависи колко суха искате да е рибицата.

Моя съвет е да купите половин метър квадратен мрежа за прозорци и правите нещо като джоб, в който да сложите филетата, понеже има доста гадини, които също обичат да хапват - при нас още на втория ден стадо оси нападна месото - изглежда все едно птици са го кълвали :mrgreen:
След като изсъхне, може да го приберете в хладилника, само го увийте в хартия или нещо подобно, за да не поема от миризмите около него.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от Vesenceto »

скоро ще ви пусна и аз една дивечова луканка :) А до тогава - ние нищо, че имаме малко дете, приемаме покани за гостуване :lol:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от sawo »

На мен ще ми е по-интересно дивеч откъде да намерим, луканката лесна работа :mrgreen:
За поканата няма проблем, само да станат новата партида мезета :lol:
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от mupk0 »

Саше не я ли прекарваш през морска сол?Иначе така директно не е оферта много от хранителна гледна точка :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от sawo »

Обикновена ползвам, не морска. По спомен винаги така сме я правели, проблем не е имало :)
elekom
Потребител
Потребител
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 10:17 am

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от elekom »

Колега sawo,зад пастърмата ми се мяркат едни суджуци,които ужасно много приличат на моите :lol:.Интересува ме дали си ги мерданил,както му се вика или си ги притискал с нещо.Питам,защото тази година за първи път правя подобни,само че не с мляно месо,а с кълцано,и ми казаха,че ако е кълцано не трябвало да се мерданят ами само да се притиснат с тежест за 1-2 дена.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от sawo »

Това е снимка от нета която намерих, моите така и не доживяха да ги снимам :lol: Иначе бяха доста по-тънички, за да стане по-сухо мезето :P А иначе относно кълцаното месо, като малък още си спомням сме правили такива, но не помня някакви специални стъпки да е имало или допълнителни процедури.
elekom
Потребител
Потребител
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 10:17 am

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от elekom »

Аха,а аз мислех да обменим малко опит.Моите още не са изсъхнали,но ще споделя рецептата.Купих 2кг. телешко месо и 1кг свински бут,нарязах го на парчета по 2-3см. подправките са 7-10гр.кимион,сол 22гр. черен пипер 4гр. захар 4-5гр. и индийско орехче на око,няма идея точно колко е но мисля,че е около 1-2гр.Тези грамажи са за 1кг месо,след това всичко се омесва добре и се оставя на хладно място за 2 дена,като през това време също се омесва няколко пъти.Колкото повече,толкова повече :D .Пълнят се червата и се закачат на простира,но зад дрехите,за да не изчезнат на следващият6 ден :lol: .Ми това е.Щях да забравя,аз ги мерданих 1 път,и на другият ден ги притиснах с една плоскост за 2 дни.И сега чакам :smoukin: .
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от PTS »

Ние се вдъхновихме от темата и...
Сложихме рибицата в един съд и обилно посолихме. Изчакахме 24ч., тя пусна някакви сокове. :roll: След което я измихме и я накиснахме във вода за още 12ч. След това извадихме и подсушихме. След това в чинийка смесихме подправките червен и черен пипер на око, кимион и чубрица също на око. Овъргаляхме рибицата в подправките обилно и сега вече стои на терасата окичена и ще чакаме. Горе-долу за колко време ще стане? Ние мислим до към 10я ден да я сваляме. :?:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от sawo »

10-15 дни, зависи колко суха я искаш. Така или иначе едва ли ще я изядете цялата веднага, след 10тия ден вече може да се яде, докато продължавате да си режете от нея така или иначе тя продължава да си съхне... колкото повече стои по-хубава става :)
elekom
Потребител
Потребител
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 10:17 am

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от elekom »

PTS написа:Ние се вдъхновихме от темата и...
Сложихме рибицата в един съд и обилно посолихме. Изчакахме 24ч., тя пусна някакви сокове. :roll: След което я измихме и я накиснахме във вода за още 12ч. След това извадихме и подсушихме. След това в чинийка смесихме подправките червен и черен пипер на око, кимион и чубрица също на око. Овъргаляхме рибицата в подправките обилно и сега вече стои на терасата окичена и ще чакаме. Горе-долу за колко време ще стане? Ние мислим до към 10я ден да я сваляме. :?:
Много ми се струва това изкисване и си мисля,че ще ти стане безсолна.Аз ако я държа 24 часа в солта,после я изкисвам около час,час и половина.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от admin »

Онази вечер говорих с хора които с това се занимават, казаха, че след осоляване я притискат рибицата за ден за да може да и изтекат соковете и съхне. В това време за 5-6 дни е готова.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Зимни благини.Кой,как и защо?

Мнение от PTS »

admin написа:Онази вечер говорих с хора които с това се занимават, казаха, че след осоляване я притискат рибицата за ден за да може да и изтекат соковете и съхне. В това време за 5-6 дни е готова.
Ние също я притискахме, ама за 2-3 часа и се поизцеди доста.
Публикувай отговор