ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Здравейте,
искам да попитам има ли някой, който се отопля с конвекторите на АДАКС. Много ли харчат, топлят ли,колко загрява тялото им?
Тази зима мисля да си сложа такъв, защото климатиците не ми харесват....с това духане постоянно.

Казват, че харчат малко повече от климатика, примерно, но пък поддържат навсякъде равномерна температура. Били добри, наистина. Освен това има възможност да се избира големина на тялото на радиатора, според помещението, което ще се отоплява. Друг плюс е ,особено ако има малко дете, че са безшумни и безопасни.

Та, ако някой е ползвал ще ми е интересно да чуя мнения.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Vesenceto
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 586
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 21:20 pm
Обратна връзка:

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Vesenceto »

Аз съм чувала много добри отзиви за тях, но не сме ги ползвали вкъщи.

Лятото бяхме на почивка във Велинград и в стаята имаше такива конвектори - много бързо затоплят стаята - на мен лично много ми допаднаха като вариант за отопление.
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от nenoneno »

Не съм с Адакс, но сложих два норвежки конвектора втора ръка купени в къщи и спрях климатиците.
Доволен съм - с климатиците долу пода беше студено, а аз съм на първия етаж и е неприятно.
Сега с конвекторите е доста по-добре. Не е голяма разликата в тока също.
Интересното е че не са много мощни - единия 700 вата а другия 900.
При всички случаи с конвектор съм по-доволен от климатик.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
kikir
Новак
Новак
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 14:19 pm

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от kikir »

В момента в баумакс има на фирма енсто с 6години гаранция много добриса аз си вземах такъв и съм доволен.по добри са от адакс
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Anubis »

Аз съм с ADAX в спалнята и съм доволен - общо взето отначалото на зимата съм го пуснал и не съм го спирал, а съм го настроил на 21 градуса и си ги поддържа постоянно.За харчене на ток не мога да преценя, т.к. нямам база за сравнение с предодна зима. Иначе ADAX-a ми е този модел
Изображение
и си е много удачно решение за спалня. Първоначално бях чел,че отначало докато затоплят им трябва помощ от духалка например, но този от 7 градуса до 21 качва за около час-час и половина без помощ
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Супер, благодаря за отговорите. Насочвам се към АДАКС!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:Здравейте,
........... Много ли харчат, топлят ли,колко загрява тялото им?


Казват, че харчат малко повече от климатика, примерно, но пък поддържат навсякъде равномерна температура...............

Та, ако някой е ползвал ще ми е интересно да чуя мнения.
Имам и климатик и конвектор Stiebel Eltron.
За харчене няма какво да се приказва много -то е ясно.Климатика харчи 1кв а ти дава топлина 2,5-3кв(използвайки температурната разлика на изпарение на охлаждащия агент-фреон и външната температура.) А конвектора си е просто един уред с нагревателен елемент който отдава топлина по конвекционален принцип или с други думи затопления въздух се издига нагоре, а студения заема неговото място докато се затопли и той, и се получава движение на въздуха в стаята.Всички нагревателни уреди имат коефициент на полезно действие 100% ..понеже дето има една дума и кабела му отдава топлина дори.
Ако си вземеш конвектор сметката ти за отопление за една стая ще е от порядъка на 70-80лв на месец.А с климатик ще е около40-50лв за едно и също време и температура на отопление .Естествено с конвектор е много по-комфортно няма шум,движението на въздуха не се усеща, няма ги дразнещите пуфкания на някои видове климатици когато си размразяват външното тяло и т.н.
Друга разлика е цената на уреда -климатик инвертор е от порядъка на 1000лв , докато свестен конвектор може да се намери и за 150-200лв.
И не на последно място климатика може да си го ползваш и за охлаждане лятото, докато конвектора ще събира прах.
Е това .Извода е за вас :cheers:
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от admin »

Винаги можеш да си сложиш един климатик които да ти духа само студено лятото за 150-200 лв. и пак ще си на далавера.
"There is no 'patch' for stupidity."
key
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 15:04 pm

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от key »

аз си купих 2 конвектора airelec и съм доволен. тези са френски и като качество казаха, че са като адакс. много добре си топлеха зимата и даже мисля да си сложа един мъничък в банята, че и там я бая студено. за адакс съм чел наистина много добри отзиви, но и тези airelec са много добри и ги препоръчвам.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

key написа:аз си купих 2 конвектора airelec и съм доволен. тези са френски и като качество казаха, че са като адакс. много добре си топлеха зимата и даже мисля да си сложа един мъничък в банята, че и там я бая студено. за адакс съм чел наистина много добри отзиви, но и тези airelec са много добри и ги препоръчвам.
А тия френските на каква цена вървят като за стая 25 кв.м. и къде мога да ги погледна?
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от sawo »

Виж в технополис - аз от там взех такъв миналата зима. В сайта им може да видиш за каква квадратура кой модел е подходящ, после цените вече в технополис. По спомен за 12-14 квадрата цената беше 135лв със електронен термостат.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Видях ги на място, но не ме кефят като форма, прекалено големи са. Докато АДАКС са по-компактни, готини на дизайн (и малко по-скъпи :) )

Мерси все пак!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от Nirvana »

Монтирах си вече 3 конвектора и съм изключително доволен... Уникално, топло, уютно, безшумно :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
naslonamakarona
Потребител
Потребител
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 11:16 am

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от naslonamakarona »

Един колега в друг форум беше много доволен от Адакс. Ама накрая си взе два климатика Фуджитсу и е по-доволен :lol: Хем му е топло, хем по-малко ток плаща :!:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX - Норвегия

Мнение от admin »

Nirvana написа:Монтирах си вече 3 конвектора и съм изключително доволен... Уникално, топло, уютно, безшумно :)

Сметките за ток как са :?: Я дай някакви параметри на тези конвектори. Те горе - долу колкото една духалка май излизат 2000W гледам, че има модели и по 1400W
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор