Вечния проблем Стар паркет

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

Здравейте доста четох тук там и се чудя какво да направя и се моля за съвет паркета е старичък и се нужда на някой места да се оправи че много скърца и въпроса ми е такъв дали да се мъча да го вадя и нареждам отново или по добрия вариант да направя малки дупчици в него и да го запълня със Ц 200 със спринцовка или примерно силикон или нещо от сорта моля дайте съвет или видео или снимки защото не ги разбирам много много
Изображение
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от admin »

В къщи също е стар и скърца, но човека който ми го оправя каза, че няма да издържи да го извадя и пренаредя. Блока е на 40 години, паркета също, наводняван е доста пъти. Съветвай се с някой майстор който с това се занимава. Аз съм много доволен от услугите на един Иво паркета му викат ама май съм загубил телефона му, но е много известен в града с този прякор. Леко пълен с прошарена брада и е много коректен.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
creitars
Потребител
Потребител
Мнения: 165
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 10:32 am
skype: creitars
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от creitars »

0886850194- обади се на този телефон и се разберете казва се ПЛАМЕН НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАШ
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

Мерси но мен ми трябва за има няма 1 -2 квадрата дори не мисля че има смисъл да занимавам човека...
Изображение
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от admin »

Ако е в края се пренарежда частично. Не знам дали е добра идеята да го пробиеш и да го залепиш. После ще те дразни мястото вероятно, пълни се с кит ама си личи особено като знаеш къде е дупката.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

да това става въпрос за началото на стаята точно до вратата , но незнам точно как да започна да го разглобявам това имах на предвид дали някой знае точно и дали е нещо сложно и дали няма да е по добре да се пробие мн малки дупчици и да се вкара нещо за да не се занимавам с тази цялата работа . Някой бяха казали че и пренареждането понякога е мн по зле паркета е циклен преди 2 години запазен е просто мнооооооооооооого ме ядосва това което скърца така
Изображение
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от admin »

Значи може да се пренареди там. До колкото съм виждал се разглобява и после с кози крак се притиска всяко парче към останалите, поне така изглежда от страни. Не се хващат да пренареждат малко паркет защото първо ще си загуби времето и няма да изкара почти нищо, а и е проблем ако попаднат на разни изкривени блокчета които няма как да подменят защото нямаш резервен квадрат примерно. Разгледай това видео:


[video]http://www.youtube.com/watch?v=RHR65ph2GPo[/video]
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

Мерси , руската работа е опасна хаха , иначе май най добре е това със дупката вярно че не е особено готино но паркета е стар незнам дали ще мога да започна даже да го разглобявам и т.н.
Изображение
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

Пробвам от 2 дни да запълня с Ц 200 тези промеждутъци който са между паркета да видя дали ще стане без да го дупча на имам чувството че това Ц 200 нещо е доста слабо или .... Някакви др идей за вкарване на нещо стабилно което наистина ще го запълн и няма да скърца някакви лепила освен Ц 200 защото незнам дали помага или не ?
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от sawo »

Прозрачен силикон?
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

Няма ли да е малко трудно да се вкара със спринцовка четох също и полиуретаново лепило за паркет
Изображение
Аватар
angelusbg
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 14:40 pm
skype: angelusbg

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от angelusbg »

монтажно лепило ?.. вкарваш му човката в дупката и натискаш до дъно .... следя темата с интерес успех с паркета
"Колкото повече, толкова повече!"
А.А.Милн ("Мечо Пух")
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от Roshavv »

трудно ще го залепиш за пода така... нали има прах отдолу...като не е изваден и почистем мноо ме съмнява да се залепи с каквото и да е.....
едно време са го лепили с разтопен битум/асфалт... той 'хваща' и в/у прахоляка,гледаш как ни оправят улиците...
:cheers:
Аватар
EX-Con
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Мар 07, 2007 21:04 pm
skype: - Hristo Kolew
Местоположение: Стара Загора

Re: Вечния проблем Стар паркет

Мнение от EX-Con »

Взех цирезит за фуги днес като силикон е но е доста по течно след дни ще видя какво ще направя
Изображение
Публикувай отговор