Заздравяване на пукнат PVC елемент

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Отговори
Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед окт 31, 2004 10:12 am
Контакти:

Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Nirvana » ср май 27, 2015 10:02 am

Колеги,
имам елемент от таблото в колата (пластмасова планка точно под средните въздухопроводи), който е пукнат и съвсем скоро ще се сцепи официално. Та, мислех си да го сваля и освен стандартно лепене, да пробвам да го фолирам (с пистолет с горещ въздух), но не знам какъв материал да ползвам, за да стане стабилно. Моля, дайте идеи.

Благодаря предварително!

Изображение
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари, Турмалинови аксесоари, Гъби Кладница, Лесно преписване на изпит, - www.gadgetstore.ucoz.net

Потребителски аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: чет юни 12, 2008 18:39 pm

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от didka » ср май 27, 2015 10:11 am

Първо му капни секундно лепили, колкото да хване, след това го "армирай" от вътрешната страна с няколко телчета от телбод с помощта на поялник. Няма мърдане, телчетата се огъват под формата на буквата S предварително за повече здравина.
Dog drags - no tracks...

Потребителски аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: вт авг 17, 2004 21:05 pm

Мнение от emzo » ср май 27, 2015 10:23 am

Ксари под път и над път, просто си вземи здрав детайл.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off

Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Контакти:

Мнение от Nirvana » ср май 27, 2015 10:35 am

didka написа:Първо му капни секундно лепили, колкото да хване, след това го "армирай" от вътрешната страна с няколко телчета от телбод с помощта на поялник. Няма мърдане, телчетата се огъват под формата на буквата S предварително за повече здравина.
И аз си го мислех точно с метална планка от вътрешна страна. Ще пробвам :)
Благодаря ти!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари, Турмалинови аксесоари, Гъби Кладница, Лесно преписване на изпит, - www.gadgetstore.ucoz.net

Потребителски аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: пет апр 24, 2009 15:11 pm

Мнение от The enD » ср май 27, 2015 10:37 am

Нагрява се със запалка ситна мрежичка и се притиска към пластмасата, става много здраво.

Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Контакти:

Мнение от Nirvana » ср май 27, 2015 10:37 am

emzo написа:Ксари под път и над път, просто си вземи здрав детайл.
Нищо подобно! От Чирпан - Стара Загора - Нова Загора и надолу чак до Хасково съм обиколил моргите, но това са първите части, които изчезват от интериора на Xsara-та. Ще го мъча по моя начин пък да видим какво ще стане.

Ще го армирам от вътрешна страна с метална тънка планка, в пукнатината отпред ще сложа лепило и накрая ще фолирам с PVC или карбон.

Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Контакти:

Мнение от Nirvana » ср май 27, 2015 10:38 am

The enD написа:Нагрява се със запалка ситна мрежичка и се притиска към пластмасата, става много здраво.
Благодаря :cheers:

Потребителски аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: чет юни 12, 2008 18:39 pm

Мнение от didka » ср май 27, 2015 10:52 am

Става и ситна мрежичка някаква но се притиска със загрят поялник, със запалка не знам какъв ще е ефекта.
Dog drags - no tracks...

Потребителски аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: пет апр 24, 2009 15:11 pm

Мнение от The enD » ср май 27, 2015 14:14 pm

Поялникът трябва да е с плосък връх за най-добър ефект.

Иначе със запалката метала се зачервява, трябва да си бърз с натискането защото изстива бързо след допира с пластмасата.

Потребителски аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Регистриран: пон юли 26, 2004 9:33 am
Контакти:

Мнение от sawo » чет май 28, 2015 16:55 pm

По принцип се лепи с поялник и мрежа някаква, след това отпред може да се боядиса, да се направи със фолио или вече както ти харесва :)
Изображение

Потребителски аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед ное 14, 2010 12:49 pm
Контакти:

Мнение от Roshavv » чет май 28, 2015 17:41 pm

Nirvana написа:Колеги,
имам елемент от таблото в колата (пластмасова планка точно под средните въздухопроводи), който е пукнат и съвсем скоро ще се сцепи официално. Та, мислех си да го сваля и освен стандартно лепене, да пробвам да го фолирам (с пистолет с горещ въздух), но не знам какъв материал да ползвам, за да стане стабилно. Моля, дайте идеи.

Благодаря предварително!

Изображение
Ситна мрежичка метална има ги в строителните складове (Зад долното ОМВ има склад с всякави размери и режат от голяма ролка -10см на 80см не беше повече от 5лв) Взимаш ситна и тънка. Изрязваш желания размер и с поялника от обратната страна... докато потъне ИЗЦЯЛО в детайла. Важно е лицевата страна да е поставена на равна с профила на детайла повърхност за да няма изненади после(демек да се раздуе навън пластмасата). Отвън най удачния вариант е фолио. При голям мерак може да се и лакира даже и става вечно. Успех

Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Контакти:

Мнение от Nirvana » ср юни 17, 2015 8:20 am

Коригирах елемента с помощта на поялник и фина метална мрежа. Стана нещо страхотно здраво и съм супер доволен! Остава ми само да го пръсна със спрей и да го лакирам.

Още веднъж благодаря за насоките! :cheers:

Отговори