Въпрос за гараж

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Отговори
Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед окт 31, 2004 10:12 am
Контакти:

Въпрос за гараж

Мнение от Nirvana » пет юни 12, 2015 9:40 am

Колеги,
намерил съм една бетонова клетка и искам да питам дали мога директно да я поставя на земята, разбира се след като съм нивелирал и заравнил земята? Дали няма да се слегне нещо, да пропадне?
Нужно ли е да поставя фундамент?

Мерси предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари, Турмалинови аксесоари, Гъби Кладница, Лесно преписване на изпит, - www.gadgetstore.ucoz.net

Потребителски аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: нед окт 31, 2004 10:12 am
Контакти:

Re: Въпрос за гараж

Мнение от Nirvana » пет юни 12, 2015 9:47 am

Освен това търся фирми, които предлагат платформа за гаража, защото ще го местя от едно на друго място. Може ли да ми помогнете с избора? Точно звънях за кран на ПОДЕМ–НН–75 ЕООД. 50 лв/ час + 3 лв на километър.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари, Турмалинови аксесоари, Гъби Кладница, Лесно преписване на изпит, - www.gadgetstore.ucoz.net

Потребителски аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: чет юни 12, 2008 18:39 pm

Мнение от didka » пет юни 12, 2015 11:04 am

Хубаво е да се монтира върху бетонна плоча, не е нужно да е много масивна. Хем за по-сигурно, хем ще ти е чисто и приятно вътре след това. Моя на село го стоварих директно върху пръстта преди няколко години и още съжалявам за глупавата постъпка.
Dog drags - no tracks...

Потребителски аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: пет яну 14, 2011 10:49 am

Мнение от belata » пет юни 12, 2015 20:06 pm

Задължително поне чакъл да се разстели иначе във времето ще олегне в зависимост от почвата и количеството вода.Преди имаше камион в ЦП6 ,който беше оборудван с хидравлика специално за транспортиране на въпросните клетки,повечето заминаха за "Мандра баир",но и много отидоха по селата,камиона вече изчезна някъде,и аз мислех вариант за няколко клетки ,но транспорта с автокран и прицеп обезмисля начинанието.Реално погледнато можеш да си направиш за толкова пари метален гараж с изолация покрив който не тече,бетонните клетки текат всички...

Потребителски аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Регистриран: пет яну 14, 2011 10:49 am

Мнение от belata » нед ное 29, 2015 13:40 pm

Да ъпна темата,някой знае ли къде има камион с хидравлика за транспорт на бетонна клетка?

Отговори