Въпрос за гараж

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Въпрос за гараж

Мнение от Nirvana »

Колеги,
намерил съм една бетонова клетка и искам да питам дали мога директно да я поставя на земята, разбира се след като съм нивелирал и заравнил земята? Дали няма да се слегне нещо, да пропадне?
Нужно ли е да поставя фундамент?

Мерси предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за гараж

Мнение от Nirvana »

Освен това търся фирми, които предлагат платформа за гаража, защото ще го местя от едно на друго място. Може ли да ми помогнете с избора? Точно звънях за кран на ПОДЕМ–НН–75 ЕООД. 50 лв/ час + 3 лв на километър.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Въпрос за гараж

Мнение от didka »

Хубаво е да се монтира върху бетонна плоча, не е нужно да е много масивна. Хем за по-сигурно, хем ще ти е чисто и приятно вътре след това. Моя на село го стоварих директно върху пръстта преди няколко години и още съжалявам за глупавата постъпка.
Dog drags - no tracks...
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Въпрос за гараж

Мнение от belata »

Задължително поне чакъл да се разстели иначе във времето ще олегне в зависимост от почвата и количеството вода.Преди имаше камион в ЦП6 ,който беше оборудван с хидравлика специално за транспортиране на въпросните клетки,повечето заминаха за "Мандра баир",но и много отидоха по селата,камиона вече изчезна някъде,и аз мислех вариант за няколко клетки ,но транспорта с автокран и прицеп обезмисля начинанието.Реално погледнато можеш да си направиш за толкова пари метален гараж с изолация покрив който не тече,бетонните клетки текат всички...
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Въпрос за гараж

Мнение от belata »

Да ъпна темата,някой знае ли къде има камион с хидравлика за транспорт на бетонна клетка?
Публикувай отговор