Външна стена на градина

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Външна стена на градина

Мнение от Nirvana »

Колеги,
искам да си подменя старата оградна мрежа, която всъщност е края на имота ми, но не мога да реша какъв тип или по-точно с какви материали да я направя.
Мислех си просто да купя 15-20 метални тръби по 3 метра и да опъна нова мрежа, но предпочитам да стане красиво и си мислех за габиони с камъни, но не от професионалните, а нещо семпло.

Какво бихте ми предложили в случая?
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Външна стена на градина

Мнение от genkogenev »

Ограда се прави според имота . Ако ще ограждаш фургон на полето - мрежата с тръби е добро решение .
Видях скоро ограда от Туя . Засаждат се през 50 см и за около 2 години с добро поливане и подрязване става разкош . Неудобното е , че всяко лято искат подрязване .
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Външна стена на градина

Мнение от Nirvana »

Не става въпрос за фургон на полета. То имам още да застроявам, но просто не искам да се вижда вътре в двора от пътя. Сега примерно, минава всякаква паплач и зяпат все едно злато има и е дразнещо! :chaingun:
Туята е добро решение, но първо трябва да измисля оградата. За подрязването проблем няма. Имам си ел. трион.
Може и бодливи храсти да сложа (къпини, малини).

Искам нещо такова, само, че с по-малки по размер камъни.
http://fusionelectricalandcivils.co.uk/ ... to0768.jpg
http://www.buildingdiy.com/imagegallery ... type=small
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Външна стена на градина

Мнение от admin »

Това с малките камъни изглежда добре, но няма ли да е по добре да си излееш някаква основа 50-60 см и на горе с тухлен зид, след това го замазваш и боядисваш.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Външна стена на градина

Мнение от Nirvana »

admin написа:Това с малките камъни изглежда добре, но няма ли да е по добре да си излееш някаква основа 50-60 см и на горе с тухлен зид, след това го замазваш и боядисваш.
Там, където ще подменям оградата е на "Г" (общо около 30-35 метра цялото "Г"). Фундамент задължително се слага, поне 20-25 см, вкопан. Имам да мисля още до пролетта де...
С тухли ще стане бързо и не толкова скъпо (тухла 4-ка е около 0,55 лв с доставката).
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор