Идеи за използване на водни ресурси

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от Nirvana »

Колеги,
събирам идеи за това как да ползвам правилно водните ресурси в градината си. Разполагам с неограничени количества вода, която не се отчита и за момента например си създавам безплатно електричество с малък хидрогенератор и захранвам 2 крушки в двора (пускам крана на водата и те светват; ползвам LED). Изображение

Сигурен съм, че има още хиляди употреби, за които аз лично не мога да се сетя, а сигурно знам.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от Nirvana »

- Примерно, в домашни условия не ми беше хрумвало досега, но пълня един PVC гъвкав пакет за охлаждане 1-2 литра вместимост с вода и го поставям в казанчето, в който ви е водата и поплавъка. Съответно, това ви пести по 2 литра при всяко пускане на водата като ходите по нужда. Вместо 6 литра, хаби 4 литра! Тъпо, но върши работа във времето.
- Всичките ми фауцети са с "тапове" за ниско налягане или с по-малки дупки, която пести мноооого вода в кухните особено.

Правил съм сравнение преди и след промените удома и разликата е 1 до 3 кубика вода.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от niggaz_nature »

У дома пестиш а там където не те таксуват не . Позамисли се малко не трябва да се хаби вода без да е нужно дори и да не я плащаш . На някой места биха убили за 1 лт вода.

Ако го измислиш това хидрогенераторче да работи с вода от някоя течашта рекичка това е друг въпрос.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от The enD »

Пусни водата да циркулира през радиатори из къщата и да охлажда.

Напълно независима система за тоалетната, вместо да пестиш, направо от неограничената вода.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от Nirvana »

niggaz_nature написа:У дома пестиш а там където не те таксуват не . Позамисли се малко не трябва да се хаби вода без да е нужно дори и да не я плащаш . На някой места биха убили за 1 лт вода.

Ако го измислиш това хидрогенераторче да работи с вода от някоя течашта рекичка това е друг въпрос.
В градината не търся пестене, а функционалност и креативност.
Удома има много неща, които могат да се коригират и да се получи пестене.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от didka »

Топлата вида и колелото са открити отдавна. А за водата в кенефа има друг евтин "трик"-трябва просто да изместиш поплавъка, а вече дали ще е достатъчно количество да избута лайното, зависи от консистенцията му и ред други неща.
Dog drags - no tracks...
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Идеи за използване на водни ресурси

Мнение от Nirvana »

didka написа:Топлата вида и колелото са открити отдавна. А за водата в кенефа има друг евтин "трик"-трябва просто да изместиш поплавъка, а вече дали ще е достатъчно количество да избута лайното, зависи от консистенцията му и ред други неща.
Човек, приятно ме събуди днес, не мога да спра да се хиля вече 10-та минута! :) :grin2: :haha:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор