Рибки за аквариум

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Рибки за аквариум

Мнение от Nirvana »

Колеги,
взех на малката 50 литра аквариум с 3-4 вида рибки и ми се иска да вкарам още 1-2 вида дребни рибки.
В момента търся сомчета чистачи, всякакви дребни рибки (без хищни) и жълти охлюви.
Ако някой има излишни бройки, много ще се зарадвам, а от нашите като имат малки също ще ги раздам. Няма да правя големи популации, а само искам да има разнообразие вътре.

Благодаря предварителнО!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
TheNet
Новак
Новак
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 18:05 pm

Re: Рибки за аквариум

Мнение от TheNet »

Какви рибки си взе
Дъщеря ми много иска и обмислям да и купя, но искам да са лесни за отглеждане и не много скъпи
стари книги, Онлайн английски , когнитивна терапия, Вход Мениджър мнение
Последно промяна от TheNet на Сря Фев 21, 2018 17:07 pm, променено общо 1 път.
Shadow
Потребител
Потребител
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 21:46 pm

Re: Рибки за аквариум

Мнение от Shadow »

По принцип златните рибки не са много взискателни към температура на водата ,но от гледна точка на пространство си искат литри .Една златна рибка иска поне 20 литра да има ,може и да греша но все пак малко ме лъже паметта сега .Друго за тях е че бързо се зацапва водата ,тъй като дрискат много но с добра филтрация и редовно сменене около 1/3 от водата на аквариума и све пак зависи колко литра е но е добре на половина да се смени ,така горе долу не се нарушава Ph на водната среда .Може да избереш и хелери и те издържат на по хладка вода не по ниска 20 градуса ,също може да се комбинират с Черна молинезия.Сред гупите съм забелязал ,че някои имат красиви цветове но това зависи с каква храна ще ги храниш .Защото има храни които подсилват цветовете и т.н.
Публикувай отговор