Прост модел на верига с електродвигателче

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Прост модел на верига с електродвигателче

Мнение от Mendeleev »

Здравейте.
На сина ми ( който е в 6-ти клас ) са му задали тема за направата на една работеща малка схема на прост модел на верига с електродвигател. В учебника има модел с батерия, проводници, кламер с две габърчета изпълняващи роля на ключ, а за електродвигател има една навъртяна жичка на две стойки, която под действието на електричеството се върти.

Дотук добре, но им искат проект на този принцип, но да не е същия ( може подобен ).
Аз съм много зле с тези неща и ако някой даде идея ще ни улесни.

Върти ми се в главата някакво вентилаторче ( малко ) да служи за електромотор, но дали няма да изглежда не толкова просто, колкото за проекта... :cry:
Отделно нямам никакви материали, а за един проект да давам 30 лв ми се струва излишно... :confused2:
Търсих в Гугъл, но нищо не ми помага.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Прост модел на верига с електродвигателче

Мнение от realprofesora »

Mendeleev написа: Вто Ное 14, 2017 9:26 am Здравейте.
На сина ми ( който е в 6-ти клас ) са му задали тема за направата на една работеща малка схема на прост модел на верига с електродвигател. В учебника има модел с батерия, проводници, кламер с две габърчета изпълняващи роля на ключ, а за електродвигател има една навъртяна жичка на две стойки, която под действието на електричеството се върти.

Дотук добре, но им искат проект на този принцип, но да не е същия ( може подобен ).
Аз съм много зле с тези неща и ако някой даде идея ще ни улесни.

Върти ми се в главата някакво вентилаторче ( малко ) да служи за електромотор, но дали няма да изглежда не толкова просто, колкото за проекта... :cry:
Отделно нямам никакви материали, а за един проект да давам 30 лв ми се струва излишно... :confused2:
Търсих в Гугъл, но нищо не ми помага.
Kaто идея -Може да се добави някаква лампичка към тази схема, още един ключ или да се направи при пусната лампичка, като се пусне вентилатора, лампичката да гасне...даскала ще остане учуден.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Прост модел на верига с електродвигателче

Мнение от Mendeleev »

Не искам да я толкова различно, защото учителката може да се ядоса, че има голям помощ от друг човек ( ама без такава няма как да се справи разбира се, но поне да не се набива на очи ).
Ще ти звънна да се разберем :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Прост модел на верига с електродвигателче

Мнение от realprofesora »

Ами по-просто моделче може да стане примерно, две крушки и един ключ, но двоен. Кламера ще ходи към едно кабърче и после към друго, съответно ще включва 1во едната крушка, после другата. От това по-просто....здраве му кажи.
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Прост модел на верига с електродвигателче

Мнение от Mendeleev »

Както винаги пак за всичко ми помогна реалпрофесора.
Едно голямо благодаря за помощта и нещата, които ми предостави, за да си направи проекта детето ми.
:cheers:
Публикувай отговор