Сервиз за автоклиматици

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от didka »

Я някой да каже не е ли вредно да се включва,или изключва компресора понвреме на път?
Dog drags - no tracks...
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от emzo »

Вредно за кое ?
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от didka »

За компресора,не се ли получава удар като го включиш на 2000 оборота,примерно...
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от sawo »

Нищо му няма :) Доколкото знам това, което е хубаво е да се изключва малко преди да стигнеш. Така се изпарява конденза и не остава по тръби, кондензатор и т.н.
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от John3V »

Не е полезно компресора на автоклиматика да се зацепва при над 2к оборота.
По съвет на препатили, климатика се включва при старт на двигателя или при работа на празен ход (обороти под 1к).

За изключването - има поне две мнения дали е необходимо това да става преди края на пътуването или не.
hint: На всички нови автомобили климатика върви с двигателя и не замирисва на лошо.

Задължителна практика е поне веднъж годишно прочистване на въздуховодите с подходящи препарати против поява на гъби, плесени и пр.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от realprofesora »

И според мен колкото по големи са оборотите -толкова по-зле за зацепващия механизъм на компресора.
Така ,че ако по време на движение искаш да го пуснеш, изключваш от скорост и тогава го включваш.
Но пък като се замисля, ми да е станал поп, да не е ставал климатик.Ше го мисля , че ше го смятам , че .....ай пускай студеното и газ. :cheers:
Popopopopo
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от AGGRESSOR »

AGGRESSOR написа:
fantamaniaka написа:между 5-8 градуса
Моя в момента като го пусна да работи температурата на струята е около 12 градуса. Това на какво може да се дължи малко фреон в системата ?
:?: :?: :?: :?: :?:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от sawo »

Може да се дължи на доста неща. Най-добре отиди да го проверят, нищо чудно и да няма фреон достатъчно..
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от nasenceto »

Добре де, как ги измери?
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от fantamaniaka »

С най обикновен мултицет за 10 лв има външна сонда за температура :) става :)
не знам колегата с какво предполагам няма да е с човешки термометър :D
Наскоро си заредих колата с фреон защото имаше дупка и излезе стария... Може и да се заблуждавам но определено доста по студено духа от преди.не съм мерил температури но осезателно е различно.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от AGGRESSOR »

nasenceto написа:Добре де, как ги измери?
fantamaniaka написа:С най обикновен мултицет за 10 лв има външна сонда за температура :) става :)
По същия начин които колегата е посочил :cheers: .
Сега остава да отида при някои да го види. мисля да е при този до загорка или при Йонко (до сега съм ходил при него, само при този до загорка )
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от nasenceto »

Ясно, мерси. Мойта дърта барака няма клима и не съм запознат, че ми стана любопитно.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от sawo »

AGGRESSOR написа:
nasenceto написа:Добре де, как ги измери?
fantamaniaka написа:С най обикновен мултицет за 10 лв има външна сонда за температура :) става :)
По същия начин които колегата е посочил :cheers: .
Сега остава да отида при някои да го види. мисля да е при този до загорка или при Йонко (до сега съм ходил при него, само при този до загорка )
По-добре при Йонко, отколкото при тези до Загорка!
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от nenoneno »

На моето Пежо 406 2.0 ХДИ сдаде багажа климатроника вчера, и всички тестове показаха проблем в BSI блока и от там 500 евро за смяна щото не може само него. Майстори много но най ниската оферта беше ремонт за 95лв.
Духа си топло значи и не включва компресора - не го зацепва да го върти, че е с магнитно зацепване. Не идва ток до магнита в компресора - 12 волта от споменатия блок за цялостно управление на електрониката на колата. След около 2 часа ровене в нета открих че много подобни имат същия проблем. И дават луди пари. Оказа се , според френска тема (изключително подробна с описание и схеми) че в блока за управление дефектира едно малко реле. Понеже е описано че оригинално такова не се намира(явно дори там) е даден аналог на релето, което открих в сайта на Телевизионния сервиз на цена 3,95лв. Днес евентуално ще го сменя и ще икономисам 91лв. :)
Добре че е нета...
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от realprofesora »

nenoneno написа:На моето Пежо 406 2.0 ХДИ сдаде багажа климатроника вчера, и всички тестове показаха проблем в BSI блока и от там 500 евро за смяна щото не може само него. Майстори много но най ниската оферта беше ремонт за 95лв.
Духа си топло значи и не включва компресора - не го зацепва да го върти, че е с магнитно зацепване. Не идва ток до магнита в компресора - 12 волта от споменатия блок за цялостно управление на електрониката на колата. След около 2 часа ровене в нета открих че много подобни имат същия проблем. И дават луди пари. Оказа се , според френска тема (изключително подробна с описание и схеми) че в блока за управление дефектира едно малко реле. Понеже е описано че оригинално такова не се намира(явно дори там) е даден аналог на релето, което открих в сайта на Телевизионния сервиз на цена 3,95лв. Днес евентуално ще го сменя и ще икономисам 91лв. :)
Добре че е нета...
Понякога това което изглежда лесно, всъщност е доста сложно.Така, че шапка ти свалям за оптимизма ,но както се казва "Докато не излезе да пее дебеланата, операта не е свършила".
Popopopopo
Публикувай отговор