Сервиз за автоклиматици

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от nenoneno »

Значи старото реле беше раздуто и очевидно повредено. От конрад за 68ст. взех същото но не 10 а 16 Ампера. Смяната отне 5 мин.Отстраняването на старото реле стана много лесно с оплетка и качествен колофон. Спестени са над 90лв. и всичко работи перфектно.
Понеже на Пежо 406 проблема с климатроника е масов, ако има някой с подобен да пише да помагам.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от realprofesora »

nenoneno написа:Значи старото реле беше раздуто и очевидно повредено. От конрад за 68ст. взех същото но не 10 а 16 Ампера. Смяната отне 5 мин.Отстраняването на старото реле стана много лесно с оплетка и качествен колофон. Спестени са над 90лв. и всичко работи перфектно.
Понеже на Пежо 406 проблема с климатроника е масов, ако има някой с подобен да пише да помагам.
БРАВО!!Оправил си се !!!!Евалла ,че сподели.Във форума на пежо сигурно адски реват от тези релета.Но какво да чакаш от френска електроника.
Popopopopo
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от Princo »

Някой да е пълнил на скоро климатик ? Конкретно ме интересуват цени и ако някой е пълнил в ауто виа ?
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от sawo »

По принцип 25-45 някъде вървяха последно цените за дозареждане, зависи и колко ти трябва.
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от fantamaniaka »

иначе около 50-60 лв е пълно зареждане.И пак зависи и къде ще отидеш.Тази цена е в сервиз ирида.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от niggaz_nature »

fantamaniaka написа:иначе около 50-60 лв е пълно зареждане.И пак зависи и къде ще отидеш.Тази цена е в сервиз ирида.
Тая година не е толкова вече . повече ;)
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от Princo »

60 лв. в Ауто виа. :)
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от sawo »

Ако си сигурен, че само пълнене ще те оправи - даваш смело 50-60лв за цялостно пълнене. Обикновено обаче има причина да нямаш фреон и е добре да се намери и отстрани причината. Йонко взима 120лв за цялостно пълнене, но това включва и евентуално отстраняване на причината за проблема. Наскоро приятел с вектра комби за тези пари и можеби малко отгоре му смениха тръбите, които бяха скапани, а на всичкото отгоре бяха на още по-скапано място, надуваха цялата система, сменяха гумени пръстени, тестваха и накрая имаше работещ климатик вече цяло лято си го ползва. Та ако е за цялостно пълнене си струва някой лев отгоре, защото ще ти го напълнят за 50-60, ще замине пак фреона после ще дадеш пак 60 + ремонт който няма да е 5лв, да не говорим време и нерви...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от realprofesora »

sawo написа:Ако си сигурен, че само пълнене ще те оправи - даваш смело 50-60лв за цялостно пълнене. Обикновено обаче има причина да нямаш фреон и е добре да се намери и отстрани причината. Йонко взима 120лв за цялостно пълнене, но това включва и евентуално отстраняване на причината за проблема. Наскоро приятел с вектра комби за тези пари и можеби малко отгоре му смениха тръбите, които бяха скапани, а на всичкото отгоре бяха на още по-скапано място, надуваха цялата система, сменяха гумени пръстени, тестваха и накрая имаше работещ климатик вече цяло лято си го ползва. Та ако е за цялостно пълнене си струва някой лев отгоре, защото ще ти го напълнят за 50-60, ще замине пак фреона после ще дадеш пак 60 + ремонт който няма да е 5лв, да не говорим време и нерви...
+1
Ходих при Йонко преди месец -два.На Мегана беше отказал климата.Та Йонко(малко мърляв, брадясал с капела на главата и очила) работеше по бус.Аз поздравих и попитах кой оправя климите , а той ми вика :Първо ги развалям ,после ги оправям.Направих му "американска усмивка" и се пошегувах с него(понеже съм хладилен техник, но не практикувам, та си имам понятие кое за какво е ) и му викам:Майсторе искам от СИЛНИЯ фреон и да не ти се свиди ,да ми напълниш климатика ДОГОРЕ.Той ме погледна учудено и взе ,че се върза:Няма силен няма слаб.Викам споко бъзикам се.
Та започна той "усилена" работа по Буса и пръска разни спрейове и ги фърля направо на пръста на земята 8O 8O .После дава накъсо с жица-бам и нея зад гърба си на земята 8O .Викам си тоо ше ми скапе климата.Ма си трая.По едно време на форда буса климата заработи и ...БУУУУУУУММММММ, нещо яко ама мноо яко гръмна.Йонко се припоти...и вика :Хм знаех си ,че има нещо запушено, ей го излезе от къде е ..... Е тука вече си викам :готин пали си колата и да те няма.Ма пак няква сила ме държи там.Майстора се обърна към мен с думите :Я да видя твойта кола ,че тука работата стана дебела.
Дигнах капака , запалих и му казах че съм на Вие с автоклимите ,но имам понятие.Той ми обясни от къде може да ми е проблема ,но искало време да се проверява електриката(не ми включваше компресора) Разясни ми всичко кое за какво е , отговори ми на всичките въпроси.Дадох му 5 кинта и си отидох да търся повредата-оказа се разхлабена връзка, точно където се съмняваше Йонко.Оправих си климата и съм му благодарен.
Така, че ако някой има проблема да отива при него.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от sawo »

Последния път като ходихме да взимаме вектрата на моя приятел правеха една огромна лимузина от тези издължените :)
Vod0o
Новак
Новак
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 17:08 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от Vod0o »

realprofesora написа:
sawo написа:Ако си сигурен, че само пълнене ще те оправи - даваш смело 50-60лв за цялостно пълнене. Обикновено обаче има причина да нямаш фреон и е добре да се намери и отстрани причината. Йонко взима 120лв за цялостно пълнене, но това включва и евентуално отстраняване на причината за проблема. Наскоро приятел с вектра комби за тези пари и можеби малко отгоре му смениха тръбите, които бяха скапани, а на всичкото отгоре бяха на още по-скапано място, надуваха цялата система, сменяха гумени пръстени, тестваха и накрая имаше работещ климатик вече цяло лято си го ползва. Та ако е за цялостно пълнене си струва някой лев отгоре, защото ще ти го напълнят за 50-60, ще замине пак фреона после ще дадеш пак 60 + ремонт който няма да е 5лв, да не говорим време и нерви...
+1
Ходих при Йонко преди месец -два.На Мегана беше отказал климата.Та Йонко(малко мърляв, брадясал с капела на главата и очила) работеше по бус.Аз поздравих и попитах кой оправя климите , а той ми вика :Първо ги развалям ,после ги оправям.Направих му "американска усмивка" и се пошегувах с него(понеже съм хладилен техник, но не практикувам, та си имам понятие кое за какво е ) и му викам:Майсторе искам от СИЛНИЯ фреон и да не ти се свиди ,да ми напълниш климатика ДОГОРЕ.Той ме погледна учудено и взе ,че се върза:Няма силен няма слаб.Викам споко бъзикам се.
Та започна той "усилена" работа по Буса и пръска разни спрейове и ги фърля направо на пръста на земята 8O 8O .После дава накъсо с жица-бам и нея зад гърба си на земята 8O .Викам си тоо ше ми скапе климата.Ма си трая.По едно време на форда буса климата заработи и ...БУУУУУУУММММММ, нещо яко ама мноо яко гръмна.Йонко се припоти...и вика :Хм знаех си ,че има нещо запушено, ей го излезе от къде е ..... Е тука вече си викам :готин пали си колата и да те няма.Ма пак няква сила ме държи там.Майстора се обърна към мен с думите :Я да видя твойта кола ,че тука работата стана дебела.
Дигнах капака , запалих и му казах че съм на Вие с автоклимите ,но имам понятие.Той ми обясни от къде може да ми е проблема ,но искало време да се проверява електриката(не ми включваше компресора) Разясни ми всичко кое за какво е , отговори ми на всичките въпроси.Дадох му 5 кинта и си отидох да търся повредата-оказа се разхлабена връзка, точно където се съмняваше Йонко.Оправих си климата и съм му благодарен.
Така, че ако някой има проблема да отива при него.
Мисля да ходя при този човек за профилактика и пълнене евентуално, но след това мнение се чудя вече :D... Някой да знае някакво по добро място ?
Търся и някой, който ще може да се справи с кофти миризмата от климатика (при студено само се усеща). Много яко мирише на гадно...Пробвах с един спрей за климатици ама се оказа пълна простотия и файда ник`ва и 20лв на вятъра :) ...
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от Princo »

За миризмата си смени поленовия филтър.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Vod0o
Новак
Новак
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 17:08 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от Vod0o »

забравих да кажа, че го смених...Никаква промяна няма.. Миризмата явно идва от изпарителя, но като разучих каква е процедурата за да се достигне до него просто е абсурд...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от nasenceto »

При мен спрея помогна, макар и не на 100% (да кажем 90). Още се усеща, макар и много по - слабо и по - рядко, ама тва го отдавам на факта, че не изпръсках целия флакон, а само половината (стори ми се много). Ти с какъв пробва? Аз опитах с такъв на Motip и мисля да повторя процедурата.
Аватар
ronaldo7
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 9:09 am

Re: Сервиз за автоклиматици

Мнение от ronaldo7 »

И аз ползвах един спрей на Nigrin за климатици и съм много доволен, миризмата изчезна.Купих го от Кауфланд преди години , но мисля че още го продават.Имаше много подробно обяснение на български.Значи взимаш спрея,и го поставяш на пода зад шоф.седалка,която буташ мах. напред.Палиш двг. и пускаш климатика(троника)на максимална сила и вентилатора на Мах.,натискаш бутона за рециркулация(да върти въздуха в купето,без да вкарва от вън). Натискаш бутона на спрея,който се чупи и повече не може да се изключи,т.е изпръсква се целия(като газова бомба),и веднага затваряш вратата(прозорците вдигнати).Чакаш до колата при работещ двг.и клима-10 минути -Пулверизираното от спрея се върти във системата през това време и дезенквицира и обезмирисява.
И още нещо- оттогава ползвам само филтри с активен въглен за климатик и не се е появявала никаква миризма.
Това е спреяhttp://1000volta.com/Pochistvasch-dezin ... p-171.html
Публикувай отговор