Пътуващи между Стара Загора и София

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Matik
Новак
Новак
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 11:36 am

Пътуващи между Стара Загора и София

Мнение от Matik »

Здравейте! Правя тази тема с цел - всеки, който предпочита да пътува с автомобил (било то личен или "на тати"), но му излиза твърде скъпо... да си намира хора, с които да пътува и да си поделят разходите за гориво. Това на запад го наричат car pooling. Пътуването с автомобил, както предполагам сами сте се убедили сами, е доста по удобно от това с автобус и в пъти по бързо от това с влак.
Нека всеки, който разполага с автомобил и би качил непознат колега до София, да отправи предложението си в тази тема. Нека да впише най важното - какви са му разходите до София (или с др. думи колко пари иска на човек),от къде потегля и къде спира в София, колко човека може да вземе със себе си, има ли възможност да взима повече багаж със себе си, както и всякакви подробности свързани с пътуването. Също така всякаква допълнителна информация ще бъде от полза - какъв е автомобила, колко години/км му е шофьорския стаж, къде учи, коя година и нещо повече за себе си.
Аз самия разполагам с автомобил - голямо комби, но ще изчакам да видя дали изобщо има желаещи за подобна инициатива.
Последно промяна от PTS на Пон Яну 21, 2013 21:58 pm, променено общо 1 път.
Причина: Съществува и група във фейсбук - http://www.facebook.com/groups/113513025406045/
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от Zac »

Идея е, аз лично винаги си намирам хора, но някой път се поозорвам. Като цяло ще пиша, ако ми трябват хора, в темата. Иначе над 4 г. шофьорски стаж, без инциденти. Карам Кадет, които за момента е в отлично състояние и пътувам до студентски град.
Matik
Новак
Новак
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 11:36 am

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от Matik »

Казвам се Динко, 3та година в СУ и разполагам с бял мерцедес c220 комби в отлично техническо състояние. Имам 3 години стаж и около 90-100 000км. зад волана и често взимам със себе си колеги... било то познати и непознати.
Аватар
Shtelian
Потребител
Потребител
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 15:43 pm

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от Shtelian »

http://forums.roadwork.eu/viewtopic.php?p=858#p858
Ако искате пишете във този форум той е създаден за точно това нещо.
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от spiralkinda »

carom написа: http://carpool.bg/
Утре сутринта между 8:30 и 9 часа сутринта по ПроБГ ще има репортаж за този сайт и за общите пътувания като цяло.
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от marin_007 »

Ами ако има някой оферти да пише кога ще пътува и клко човека му трябват , понеже с този влак не е работа :D
Matik
Новак
Новак
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 11:36 am

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от Matik »

Аз лично ще пътувам утре (петък), но вече съм пълен (3 + мен). За връщането обаче ще има 1-2 места.

Споменатите уеб адреси по горе са рядко посещаеми и е много малко вероятно някой от Стара Загора, да забележи нещо поставено там. Аз от там съм научил за наименованието "car pooling" и самият аз съм публикувал там, но резултат нямаше.

Не знам за Вас, но на мен ми е писнало от мизерията в БДЖ, от претъпканите маршрутки до Студентски град ("давай на вътре бАтенце има място") и от нереално скъпите автобусни билети (изключвам тези, които пътуват с намалението на "Ивкони").
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от Zac »

4.40 h с влака са ок. Но 30 мин. с маршрутка ми идват в повече. Както и да е ...
И аз пътувах предната седмица, но бях пълен и в 2те посоки. :cheers:
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от marin_007 »

Сега има един влак Бургас уикенд , който спира само в Пловдив и Стара Загора , и е за около 3часа и 30 мин доста е бърз.
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от AGGRESSOR »

Петък ще пътувам София - Стара Загора, за сега съм празен ....Ако някои иска да ми пиши на ЛС.
Matik
Новак
Новак
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 11:36 am

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от Matik »

Този петък (12.11.2010) ще пътувам от София за Стара Загора. Ако някой се интересува да пише или 0883 39 42 19 Динко.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от besniaa »

22.11 от Ст.З за София... към 8-9-10ч тръгване... засега сам.. места бол хахах
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
marin_007
Потребител
Потребител
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 11:30 am
skype: neron-marin1441

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от marin_007 »

besniaa написа:22.11 от Ст.З за София... към 8-9-10ч тръгване... засега сам.. места бол хахах
За какви пари ?
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Car pooling за студенти в София (транспорт)

Мнение от AquiLA^ »

Ще пътувам на 8.1.2011 година към София и ще минавам за набързо през Пловдив. Ще искам 5 лв до Пловдив и 10 лв до София. Който проявява интерес лс или 0899663404.
Публикувай отговор