И ние така паркираме на село!

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от admin »

Те ще ги изцентрят и там, слагат колчета на всякъде.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от vkv »

admin написа:Те ще ги изцентрят и там, слагат колчета на всякъде.
Не става дума за центрене.....не проумявам логиката(ако има такава)пътното платно да е празно,да не си задължен да платиш понеже часът е 18:30 и въпреки всичко да паркираш на тротоара по начин възпрепятстване ползването му по предназначение.
Ето:Изображение как да мине детска или инвалидна количка ?
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Roshavv »

vkv написа:
admin написа:Те ще ги изцентрят и там, слагат колчета на всякъде.
Не става дума за центрене.....не проумявам логиката(ако има такава)пътното платно да е празно,да не си задължен да платиш понеже часът е 18:30 и въпреки всичко да паркираш на тротоара по начин възпрепятстване ползването му по предназначение.
Ето:Изображение как да мине детска или инвалидна количка ?
Може да е спял "пред тях"... така може :) по малките квартали е така.. мини в самара 2 виж кфо става по тротоарите... понякога ми е трудно да прибера моята кола в двора от съседския скраб..... :heat:
camron20
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 20:12 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от camron20 »

На една улица :spank: .Нагла и малоумна история.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

На втората снимка не виждам нищо нередно. Просто някакво струпване на автомобили на паркинг без маркировка.Нормално е.
Popopopopo
camron20
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 20:12 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от camron20 »

В аудито няма никой,така е паркирано
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

camron20 написа:В аудито няма никой,така е паркирано
И това ти прави впечатление. Колко по-фрапиращи неща има по пътищата.
Занижен контрол= повишена безотговорност.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

Някой може ли да каже кой болен мозък вместо да сложи светлинна сигнализация и хоризонтална маркировка за пешеходна пътека, взе че направи заграждения и елиминира пътеката. Сега за да идеш от едната страна на Патриарха до другата страна , ще трябва да минеш по 3 пешеходни пътеки....това е кръстовището с Ген Гурко. Ако е заради автобусите които завиват от Гурко с ляв завой, то си има много други начини да се регулира движението правилно.
IMG_20140821_101556.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от admin »

Там заради дългия ляв завой пешеходната пътека е проблем. От другата страна е. Тези за на ляво имат 15 секунди, а колите се трупат пък пешеходците си вървят като на разходка и много се чака.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Roshavv »

admin написа:Там заради дългия ляв завой пешеходната пътека е проблем. От другата страна е. Тези за на ляво имат 15 секунди, а колите се трупат пък пешеходците си вървят като на разходка и много се чака.
Е няма ли вариант да се регулира светофара??? Осраха целия град с тия колчета и метални заграждения!!!!Опитаха се да направят нещо хубаво...да подновят тротоарите... и после набучиха тези черни тръби!!! Сега на всяко къстовище ще наблъскат и тези мантинели.. красота неземна.... а за безразборното поставяне на гърбици нямам думи... за малките квартали да,но на главен път да набуха- през 50 м 4 гърбици е ад... и кфо? ще ни възпитават така ли? Колко по лесно е с по една -две камери на кръстовище.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от admin »

Не знам, не работя в общината :lol:
"There is no 'patch' for stupidity."
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Salamura »

От АПК (свръх голямата гърбица) на юг към Димитровград поставиха още 2 гърбици до бензиностанция Еко. Това добре.
Сега "изцвъкали" още по една в двете посоки точно преди кръстовището за Раднево/Димитровград. Висока и тясна - нали вече спряха да ги правят тези?!!! Не са ли забранени?!!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

Salamura написа:От АПК (свръх голямата гърбица) на юг към Димитровград поставиха още 2 гърбици до бензиностанция Еко. Това добре.
Сега "изцвъкали" още по една в двете посоки точно преди кръстовището за Раднево/Димитровград. Висока и тясна - нали вече спряха да ги правят тези?!!! Не са ли забранени?!!
Не, не са забранени, НЕ и докато си седим и питаме пред клавиатурите.
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Mendeleev »

За кръстовището на Иван Рилски и новия хотел съм на мнение, че тази ограда е сложена на мястото си, защото там за ляв завой максимум една кола и един автобус да преминат като има 1-2 пешеходци, а там винаги има доста пъти наредени по много коли и няколко автобуса. Така им се прави един вид зелена светлина, за да могат да преминат повече автобуси, защото колите някак си могат да се наврат между пешеходците, но автобусите трябва да ги изчакат да преминат изцяло и тогава чак да заходят.
Относно гърбиците като няма култура на шофиране и спиране на пешеходните пътеки решението е точно това. Кога някой е видял да спират на пешеходна пътека в Кольо Ганчев? Аз съм правил опити и или ме освиркват отзад, или тръгват да ме изпреварват и има сериозна предпоставка да блъснат пресичащия пешеходец. Много малоумни шофьори има в този град, ама много. Не съм цвете - по цял ден съм зад волана, но поне имам малко култура, за разлика от тъпанарите, които гледат на всяка цена да изпреварят даваща кола предимство на пешеходец. Снощи един за малко не удари едно дете на кръговото на Славянска след като спрях на детето да премине, а онзи реши да ме изпреварва от другата страна.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от vkv »

Mendeleev написа:За кръстовището на Иван Рилски и новия хотел съм на мнение, че тази ограда е сложена на мястото си, защото там за ляв завой максимум една кола и един автобус да преминат като има 1-2 пешеходци, а там винаги има доста пъти наредени по много коли и няколко автобуса. Така им се прави един вид зелена светлина, за да могат да преминат повече автобуси, защото колите някак си могат да се наврат между пешеходците, но автобусите трябва да ги изчакат да преминат изцяло и тогава чак да заходят.
Относно гърбиците като няма култура на шофиране и спиране на пешеходните пътеки решението е точно това. Кога някой е видял да спират на пешеходна пътека в Кольо Ганчев? Аз съм правил опити и или ме освиркват отзад, или тръгват да ме изпреварват и има сериозна предпоставка да блъснат пресичащия пешеходец. Много малоумни шофьори има в този град, ама много. Не съм цвете - по цял ден съм зад волана, но поне имам малко култура, за разлика от тъпанарите, които гледат на всяка цена да изпреварят даваща кола предимство на пешеходец. Снощи един за малко не удари едно дете на кръговото на Славянска след като спрях на детето да премине, а онзи реши да ме изпреварва от другата страна.
+1
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Публикувай отговор