И ние така паркираме на село!

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от emzo »

Само така вратите остават здрави , без надрано :lol:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от admin »

Чувал съм, че в белите държави за подобен род паркиране където има лента указваща до къде може да е колата глобяват и то доста ако паркираш по подобен начин.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Magas »

Ако ви покажа какви сме ги заснели в Групата за Истината за Стара Загора ще паднете :Alvarin:
Бъди такъв какъвто си
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от vkv »

Типично по нашенски ......пишем си отговор и заключваме.Защо?Ам защото в мене ножа и хляба. viewtopic.php?f=52&t=42102&p=6705510#p6705510
С градините и яслите проблема е, че онези индивиди да не използвам други думи са на проценти, а кмета е премахнал временното паркиране пред яслите и градините и съответно онези тъй като нямат явно морал само това дебнат. Спираш си колата, влизаш в яслата, вземаш си детето което отнема от 4 до 8 минути докато го облечеш и размениш две приказки как е бил днес, излизаш и какво да видиш ... хоп скоба. Излизам и след лют скандал той ми вика:
- Що' не пусна 50 стотинки и нямаше да има проблем.
Веднага му отгавям:
- Аз съм спрял на служебното парко място на яслата.
Той ми казва:
- Е да де ама то е служебно.
Усмихнах се и си казах "А сега ми ела"
- Е да де, служебно е. Идвах да нося оферта за предстоящо мероприятие, с което идвам по служба.
водехме още 5 мин спор и я махнаха скобата. Пробваха да се оправдават с кмета ама не им мина номера, звъннаха някъде в общината и я махнаха след това и ме гледаха на криво. Боли ме фара, подавах им ... лисчето на стъклото ... този път беше 1:0 за мен.

Така че не се сърдете, че има коли по тротуарите покрай яслите и детските градини. Кмета е виновен с неговите ... колчета. :lol:
Иначе, аз също не спирам по тротуара, предпочитам да си платя или да оставя колата по - надолу някъде от колкото да паркирам на тротуара.
Кмета виновен?Що?.....кмета е премахнал временното паркиране пред яслите и градините ...и дебнели неморалните 8O
Admin да попитам ти наистина ли ....?Форума си има правила....не ги спазваш...БАН.Обаче ти си спираш там където ти забранили и не ти дреме....за мен и моето дете , и казваш кмета е виновен? 8O Е как да стане? Няма как......тарикатите са си тарикати .
Сега следва.....триене ,забрани....."боли ме фара" :)
М/у другото пише се тротОар :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от PTS »

Темата я заключих аз, още при моя пост, защото:

1. Не беше въобще в тоя раздел
2. Има си тема за тия неща
3. Заглавието не го бива хич

Явно @admin не е видял, че е заключена и просто си е цъкнал отговора. Недей да обвиняваш в нещо, без да си сигурен. :)
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от vkv »

PTS написа:Темата я заключих аз, още при моя пост, защото:

1. Не беше въобще в тоя раздел
2. Има си тема за тия неща
3. Заглавието не го бива хич

Явно @admin не е видял, че е заключена и просто си е цъкнал отговора. Недей да обвиняваш в нещо, без да си сигурен. :)
Никого не обвинявам :cheers:
1.Можеше да се премести......темата от новак
2.......1.
3. заглавието си е ...негово
Това е лично мнение! :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

Проблема с паркирането ще се оправи...след 100(сто) години. Помнете ми думите.
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Roshavv »

vkv оставяш впечатление че не ти се налага да шофираш кой знае колко из факания град... тъжната картина е че има много автомобили а малко парко места.... и вместо да се инвестира в колчета и би било полезно да се помисли за паркинги...
а кмета не го мисли... направи лев с тия "качествени ремонти"... до 1-во осн. някой има ли идея кога ще довършат платното за движение???
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от vkv »

Roshavv написа:vkv оставяш впечатление че не ти се налага да шофираш кой знае колко из факания град... тъжната картина е че има много автомобили а малко парко места.... и вместо да се инвестира в колчета и би било полезно да се помисли за паркинги...
а кмета не го мисли... направи лев с тия "качествени ремонти"... до 1-во осн. някой има ли идея кога ще довършат платното за движение???
Явно не сте ме разбрали.Става дума за спазване на правилата.Къде примерно да се движа с моите деца след като тротоарите са заети от коли на "други родители".Roshavvможе ли да те попитам нещо.Изглежда имаш наблюдения как се усвояват и облагодетелстват
някои от ремонтите в града.Би ли споделил как виждаш ремонта около 1-во .Как може да се осигури нови парко-места?Къде ....в градинката.Да престанем на края все другите да са ни виновни.Живея в центъра.Тук както е известно има парко места,но......тряа кинти,но ние сме "тарикати"....що трябва да плащам.
И понеже ще стигнем до момента за закони ,правила и спазването им....не решим ли ние ,гражданите да спазваме правилата,да живеем така,че да не пречим на другите ,както казва realprofesora и след 100 години.......
Аз също не виждам как може да има повече парко места.....то самата инфраструктура на града не позволява това.
:cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Roshavv »

vkv написа:
Roshavv написа:vkv оставяш впечатление че не ти се налага да шофираш кой знае колко из факания град... тъжната картина е че има много автомобили а малко парко места.... и вместо да се инвестира в колчета и би било полезно да се помисли за паркинги...
а кмета не го мисли... направи лев с тия "качествени ремонти"... до 1-во осн. някой има ли идея кога ще довършат платното за движение???
Явно не сте ме разбрали.Става дума за спазване на правилата.Къде примерно да се движа с моите деца след като тротоарите са заети от коли на "други родители".Roshavvможе ли да те попитам нещо.Изглежда имаш наблюдения как се усвояват и облагодетелстват
някои от ремонтите в града.Би ли споделил как виждаш ремонта около 1-во .Как може да се осигури нови парко-места?Къде ....в градинката.Да престанем на края все другите да са ни виновни.Живея в центъра.Тук както е известно има парко места,но......тряа кинти,но ние сме "тарикати"....що трябва да плащам.
И понеже ще стигнем до момента за закони ,правила и спазването им....не решим ли ние ,гражданите да спазваме правилата,да живеем така,че да не пречим на другите ,както казва realprofesora и след 100 години.......
Аз също не виждам как може да има повече парко места.....то самата инфраструктура на града не позволява това.
:cheers:


не искам паркинг в градинката до 1-во... искам да карам по асфалт като минавам от там!!!
с усвояването ако съм засегнал някоя рода , сори. :cheers:
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от bsbs »

ИзображениеИзображение
Без коментар
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от Nirvana »

bsbs написа:ИзображениеИзображение
Без коментар
Този има нужда от едно "камъче" от поне 5 кг леко пуснато от 6-7 етаж!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:
bsbs написа:ИзображениеИзображение
Без коментар
Този има нужда от едно "камъче" от поне 5 кг леко пуснато от 6-7 етаж!
Вижте какво колеги, и пред нашия блок е така. Всеки паркира както му е удобно, всякакви случаи съм виждал-как един заема място за 4ма.
Според мен щом няма маркировка или знак указващ начина на паркиране , всеки е свободен да паркира както му е удобно. Това по правилник. Но щом се възприеме дадена идея-4-5 коли да се наредят по един и същи начин, значи би трябвало и другите така да се нареждат- ДА ама НЕ.
На всички паркинги е така когато няма маркировка. Така ,че не се сърдете. Имал съм случай даден човек си паркира правилно ,но покрай него другите коли , един влиза друг излиза и накрая оставят до него голямо разстояние
и който не е в течение ми вика "Глей го тоя заел място за 4 коли" А той човека не е местил колата си 2 дена и като я остави за последно си я остави както трябваше, между две коли точно имаше място за неговата.
Не бързайте да съдите.
Popopopopo
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1263
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от emzo »

Мартине , ся си представи същия тоя камък , върху твоята ксара.

Такива паркирания е имало, има и ще има. Сигурно поне още 20г.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: И ние така паркираме на село!

Мнение от realprofesora »

emzo написа:Мартине , ся си представи същия тоя камък , върху твоята ксара.

Такива паркирания е имало, има и ще има. Сигурно поне още 20г.
Те сега започват да набират скорост. Със засилващата се циганизация и декултуризация на България, такива гледки ще са все по-срещани. Когато богатите, качили се на лъскави возила погазват без капка свян законите, то на бедните не им остава нищо друго освен да ги последват и да им подражават. Избиване на комплекси, ниска култура, чуство на безнаказаност, това са само част от причините които ни карат да погазваме законите и да не толерираме останалите участници в движението. С над 30 години зад волана понякога и моите нерви не издържат и аз правя глупости, за които след това се чуствам доста зле. Замислям се защо, кое ме е докарало до това състояние да се изнервя и да настъпя газта...и си мисля, че повече смирение и мъдрост не е излишна в такива моменти. Да шофирам без да обръщам внимание на наглеците, да толерирам по-слабите на пътя -ето това се опитвам да постигна. Да приемам с една и съща усмивка както грешките на разсеяните, така и съсредоточената наглост на безочливите.
Надявам се ще последвате моите размисли и ще помъдреете поне малко- на пътя да не вършим глупости, за които след това дълго да съжаляваме.
Не шофирайте след употреба на алкохол, слагайте си колана, включете светлините и спазвайте ограниченията на скоростта и знаците по пътя. Опитайте се да не тръгвате на жълто, да не гоните да хванете зеленото в оставащите няколко секунди на светофара. Пуснете си музичката, наслаждавайте се на равномерното мъркане на мотора, галете газта нежно, превключвайте предавките плавно и автомобила ви ще се отблагодари с икономичен разход и мека возия щадяща задните ви части. :lol:
Popopopopo
Публикувай отговор