Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от realprofesora »

Не преставам да се учудвам как някои коли ,повечето бусове и баничарки фирмени, минават преглед и се движат по пътищата, след като са в окаяно състояние. Наскоро видях един бял бус на ВиК, ами той на нищо не приличаше-изгнил отвсякъде. Просто нямам думи.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

А бусовете на глебозавода - ми те толкова ръждясали, че ако се блъснат в мен, ще мина през тях като през мъгла...
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от besniaa »

realprofesora написа:Не преставам да се учудвам как някои коли ,повечето бусове и баничарки фирмени, минават преглед и се движат по пътищата, след като са в окаяно състояние. Наскоро видях един бял бус на ВиК, ами той на нищо не приличаше-изгнил отвсякъде. Просто нямам думи.
Плащат и минават, ей така. Като имаш пари, ще ти свършат работата, дори да ти липсва едното колело.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
ФЕРАРИСТ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 23:46 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Реално погледнато не знам защо изобщо се минава технически преглед, след като по закона за движение по пътищата некой не е длъжен да си носи документ за това - пише че ППС-тата трябва да минават такъв преглед, и дотам......пише че драйвера трябва да си носи тва и това за да управлява МПС и ППС, но документа за ГТП не е между тях........
Знам че ви звучи невъзможно, но е така.....
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от bsbs »

ФЕРАРИСТ написа:Реално погледнато не знам защо изобщо се минава технически преглед, след като по закона за движение по пътищата некой не е длъжен да си носи документ за това - пише че ППС-тата трябва да минават такъв преглед, и дотам......пише че драйвера трябва да си носи тва и това за да управлява МПС и ППС, но документа за ГТП не е между тях........
Знам че ви звучи невъзможно, но е така.....
Реално погледнато миналия тех.преглед носи такъв документ постоянно........на предното стъкло :crazyeye:
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
ФЕРАРИСТ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 23:46 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Мда, щото му го лепят в пункта.......но пък има дефинирано в ЗДвП че трябва да имаш стикер за ГО или винетка на предния джам, но никъде не е казано че трябва да имаш стикер за минат тех преглед.......
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от realprofesora »

ФЕРАРИСТ написа:Мда, щото му го лепят в пункта.......но пък има дефинирано в ЗДвП че трябва да имаш стикер за ГО или винетка на предния джам, но никъде не е казано че трябва да имаш стикер за минат тех преглед.......
Покажи текста с член в закона де, да го видим всички.
Popopopopo
Аватар
ФЕРАРИСТ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 23:46 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:
1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория и контролния талон към него;
2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;
3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;
4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията;
5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) при напускане на територията на страната - валиден международен сертификат за "Гражданска отговорност" на автомобилистите за чужбина - "Зелена карта".
(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.
(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон.
Eто от изискванията в ЗДвП се вижда че водача не е длъжен да носи акт за раждане, кръщелно и брачно свидетелство, касова бележка за платени ток и вода - просто не са писани като изискуеми - както и документ за минат годешен технически преглед.......
Куките от немай къде като им го сервираш това почват нервно да ровят из закона и казват че:
4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията;
Само че тия документи са ПРЕВОЗНИ, и касаят 39-те вида товари за който се изисква съответен придружаващ документ било то дърва, храни, живи или не чак толкова животни или добитък, химически вещества и прочее - и затова се казват така - превозни, защото касаят даден превоз - а не ГТП.......
Човек като пусне в Г едно търсене на "нарушение на чл.100, ал.4" излизат доста отменени съдебни решения касаещи документа за ГТП и това че той не е задължителен за водача......

http://rs-pe.info/dela/sadebni%20aktove ... 070912.htm
http://www.rspan.org/nd/062012/25n/0070 ... 361112.htm
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от The enD »

Ти без преглед ли караш?
Аватар
ФЕРАРИСТ
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 23:46 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от ФЕРАРИСТ »

В интерес на истината, миналата година февруари или март направих за последно и то само на ежедневката, чесно казано докато скапания законодател не си затвори дупката в правилника не мисля да ходя на преглед.......все пак сам си правя колите и имам достатъчно сиво вещество за да преценя че тяхната техническа изправност е много по важна за мен, отколкото хартийката от некъв пункт, дадена за отбиване на номера, като единственото нещо което ти гледат е номера на колата и 40те лева дето им даваш.......
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от The enD »

Мен повече ме касае, че вече е задължително да плащаш данъка на колата за да минеш преглед.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

Отдавна си е така, но не навсякъде :P
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Princo »

The enD написа:Мен повече ме касае, че вече е задължително да плащаш данъка на колата за да минеш преглед.
Тва е най-голямата тъпотия пък ... Тъп начин държавата да си събира задълженията. :spank:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

Що да е тъп? Щом всеки се скатава и си кара, а има пари за гориво, що да не намери и да си плати данъка.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Princo »

System_error написа:Що да е тъп? Щом всеки се скатава и си кара, а има пари за гориво, що да не намери и да си плати данъка.
Тъп е,щото вместо да си платя данъка по време на годината,в което на мен ми е удобно,трябва да се съобразявам с датата на прегледа.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Публикувай отговор