Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от realprofesora »

Преди няколко дена минах преглед в един сервиз с лиценз и с какви впечатления останах.Преди време съм минавал доста хлабаво , даже колата не съм вкарвал,(не че колата ми не е за вкарване) но сега положението е коренно различно.
1во задължително ми искаха освен гражданска отговорност , малкия талон, лична карта и ПЛАТЕН ДАНЪК и ГОЛЯМ ТАЛОН.
Така пишело в разпоредбите .
Като вкарах колата я изчакаха да загрее към 5 минути и тогава ми провериха газовете.Всичко се снима на камера и онлайн се наблюдава в реално време в София.Записва се на камера целия преглед и данните на специален хардуер със специален софт.
Спирачки, светлини ,фарове реглаж, предница(дигаха ми колата на крикове и клатиха шарнирите.Коланите ги гледаха дали се закопчават.50 пункта има за проверяване и всички се гледат.Аптечка , пожарогасител, жилетка ,триъгълник....не бяха пропуснати. 25 мин трая прегледа.
След това платих 40лв и ми издадоха специален талон -голям и малък и познатия ни вече стикер, който залепиха на стъклото..отстранявайки преди това стария.
Викам им " Е кво сега , ще ми кажете че ръждавите "баничарки" няма да могат да минат преглед вече и бусовете дето са разбрицани. Отговориха ми, че такива хич не ги и допускали до прегледа , направо на външен вид ги връщали!!!!???!!!
Аз на тази кола нямам ГАЗОВА УРЕДБА ,но попитах колко ще струва прегледа със газова и какво се гледа.(пунктовете за преглед само на газови уредби са закрити вече)
Отговориха ми че цената е същата (има градове дето вземат 5-6 лв повече за газова ) и се гледало изтичане на газ и тръбопроводи , закрепване на бутилка и това е в общи линии.
Така ,че мили шофери пригответе се за сериозни прегледи , стегнете си колите , оправете си документите и тогава се "нареждайте на опашката" :lol:
Popopopopo
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от nasenceto »

E, те изискванията са си същите. Винаги са искали голям талон, платен данък и т.н. Просто вече си вършат работата. Дано наистина онея отровни бусове, дето имат повече ръжда отколкото метал останал и пушат като локомотив да ги спрат от движение, че са не само самоходни ковчези, ами и тровят наред.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

Изискванията ги има от доста време, просто на някои места си вършат работата, на други не.
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от fruitcake »

И аз платих 40лв., но не са ми вдигали колата на крик и минах за около 10 минути, а на същия пункт мой познат каза, че са му вдигали колата и са я гледали обстойно (VW Jetta от най-старите).Явно според колата е и прегледа.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от niggaz_nature »

В голяма грешка сте . Няма да се оправи толкова лесно нашта държава. Винаги има вратички и т.н. Има начини да се мине технически преглед и без да е всичко както описа професора . Не че подкрепям това но в някой случаи се налага за едно или друго нещо.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от mupk0 »

И аз чакам с нетърпение новите прегледи.Купих си една евро сонда и ако ми направят проблем на газта ще я монтирам.Иначе тея газове ще са ми проблем.При положение,че ПХ ми е 1200 оборота вече и куп други работи заради сменените железа в мотора,но ще видим какво ще кажат :D
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от niggaz_nature »

Ако трябва да се мине преглед и камерите не са проблем това е ясно , но за мен една кола трябва да е технически изправна за да се движи по пътищата. И както казах има вариант и сега колата да не е изправна и да мине ТП .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от mupk0 »

niggaz_nature написа:Ако трябва да се мине преглед и камерите не са проблем това е ясно , но за мен една кола трябва да е технически изправна за да се движи по пътищата. И както казах има вариант и сега колата да не е изправна и да мине ТП .
To селски тарикати ще има винаги.Въпроса е принципен.Досега не съм имал проблеми с ТП и се надявам и да нямам.Взел съм евро сонда ,ако ме върнат*въпреки че имам преглед до декември на газовата* и чакам.Ако вземат да ми мерят газовете ще видим какво ще измислим.Как да им обясня,че реално мотора е засилен?Има ли вариант?Кодове на мотора и всичко е наред,пълнежа е сменян и няма как да е с показателите на оригиналният мотор.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от nasenceto »

Aко е засилен да не ти направят проблем. В талона пише една мощност, а ти ще им обясняваш че е друга. И данъчното може да те изръчкат.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

Само това остана - да почнат да правят динотест на техническия преглед :lol: Ако стане така за 40лв всеки ден ще си правя преглед 8)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от nasenceto »

sawo написа:Само това остана - да почнат да правят динотест на техническия преглед :lol: Ако стане така за 40лв всеки ден ще си правя преглед 8)
Имам предвид, че е по - добре да си мълчи за двигателя, че да не го вкарат в някой филм.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

mupk0 написа:
niggaz_nature написа:Ако трябва да се мине преглед и камерите не са проблем това е ясно , но за мен една кола трябва да е технически изправна за да се движи по пътищата. И както казах има вариант и сега колата да не е изправна и да мине ТП .
To селски тарикати ще има винаги.Въпроса е принципен.Досега не съм имал проблеми с ТП и се надявам и да нямам.Взел съм евро сонда ,ако ме върнат*въпреки че имам преглед до декември на газовата* и чакам.Ако вземат да ми мерят газовете ще видим какво ще измислим.Как да им обясня,че реално мотора е засилен?Има ли вариант?Кодове на мотора и всичко е наред,пълнежа е сменян и няма как да е с показателите на оригиналният мотор.
Засилен или не, трябва да отговаряш на нормите за изгорели газове. Те не гледат точно за твоя двигател доколкото знам, а по принцип да не си над максимума.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от mupk0 »

Ако е за принципно на някакви норми чудесно.Щом го минават и супер стари коли :D Преди помня..ехеее преди 4г когато започвах да карам един дядо катогледа колата за газове вика много и високи оборотите бе момче,ама тогава нямах оборотомер и незнаех какво става :D Ама беше наред като цяло.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

Не е сигурно дали го минават, или го "минават". На мен последния път ми направиха забележка за емисиите, въпреки че колата е 97-а и единственото нещо което е променяно е подмяната на катализатора с резонатор (за което още ме е яд). Не че е малко, но на фона на буриите които са наслагали на половината коли си е направо смешно. Не знам дали ми бяха просто високи стойностите или бях извън нормата ама догодина може да се наложи да се купува катализатор...
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от mmmnee »

sawo написа:Не е сигурно дали го минават, или го "минават". На мен последния път ми направиха забележка за емисиите, въпреки че колата е 97-а и единственото нещо което е променяно е подмяната на катализатора с резонатор (за което още ме е яд). Не че е малко, но на фона на буриите които са наслагали на половината коли си е направо смешно. Не знам дали ми бяха просто високи стойностите или бях извън нормата ама догодина може да се наложи да се купува катализатор...
Знам вече няколко човека минали без катализатор тези новите прегледи и им казали всичко е ок.
Публикувай отговор