Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

Не е лошо да си сдържаш нервите и да не отправяш нападки към колеги съфорумци. И на мен ми е писнало от такива като теб, които все тарикатеят и гледат да минат метър, а проблемите и комплексите си избиват със физическа агресия.

@besnia - какво означава, че няма нищо незаконно, щом сервиза не изпълнява изисквания на наредбата??!? От тва по-незаконно здраве му кажи. Директно им взимат лиценза за преглед.
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Princo »

Аз със удоволствие бих минал някъде преглед без данък.Не стига,че улиците в Стара Загора са под всякаква критика,ами и данъците ни са едни от най-високите в страната. :spank:
Последно промяна от Princo на Пет Яну 11, 2013 18:01 pm, променено общо 1 път.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
enduro
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 29, 2011 14:18 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от enduro »

System_error нямам никакви проблеми и никакви комплекси ти защо защитаваш vkv като той се заяжда с мен без причина
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от vkv »

enduro написа:System_error нямам никакви проблеми и никакви комплекси ти защо защитаваш vkv като той се заяжда с мен без причина
Много си тънкообиден.Аз също не виждам за какво трябва да се заяждам с теб.Защо си останал с такова убеждение не мога да гадая.
Sorry ако съм те засегнал. :cheers: Като не искаш да спазваш елементарните правила във форума....твоя си работа.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

Aйде... мир и любов... :cheers:
Не ми допадат такъв тип агресивно отношение, за това го защитавам. Освен това, както споменах и по нагоре, ме дразни че всички плюят държавата и нейните органи, как не си вършила работата, а всъщото време я чустваме като мащеха и се държим с нея като нещо чуждо, което трябва да прецакаме. С тоя ни манталитер пътищата ни няма да се променеят и след 100 години. Ние лъжем държавата, че сме част от нея и си изпълняваме задълженията, а тя пък съответно не ни остава длъжна...
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Princo »

System_error написа:Aйде... мир и любов... :cheers:
Не ми допадат такъв тип агресивно отношение, за това го защитавам. Освен това, както споменах и по нагоре, ме дразни че всички плюят държавата и нейните органи, как не си вършила работата, а всъщото време я чустваме като мащеха и се държим с нея като нещо чуждо, което трябва да прецакаме. С тоя ни манталитер пътищата ни няма да се променеят и след 100 години. Ние лъжем държавата, че сме част от нея и си изпълняваме задълженията, а тя пък съответно не ни остава длъжна...

Явно не си имал достатъчно горчив опит с КАТ и с пътищата за да мислиш по този начин.Не се заяждам,но не мислете,че ако всички станат изрядни данъкоплатци,пътищата ще са хубави.Просто ще текнат още кранчета за пари. :mrgreen:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

Ако не си плащаме данъците, нямаме право да имаме никакви, ама абсолютно никакви претенции - какви кранчета текли, какви пътища сме имали и т.н. Като не плащаш, скатаваш се, мълчиш си и гледаш да избуташ - това е.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

Имал съм кушии с КАТ и както и друг път съм казвал, проблема е в контрола. Тва, че някой смотан недъгав човечец се възползва от система или служебно положение, не означава, че системата е чак толкова калпава, колкото нейните служители. Ако смятате да не си плащате задълженията към държавата, не очаквайте нищо от нея. С този начин на мислене и действия замо затлачвате нещата още повече. По тая логика, дай наистина да спрем да плащаме всичко - сметки за ток, вода, телефон, данъци... анархия. Правете каквото трябва и живйте с чиста съвест за делата си, пък всичко останало с времето си.
Едно голяма грешка е да казваш - "те всички други правят така" и после да искаш да не постъпват честно с теб.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от vkv »

System_error написа:Имал съм кушии с КАТ и както и друг път съм казвал, проблема е в контрола. Тва, че някой смотан недъгав човечец се възползва от система или служебно положение, не означава, че системата е чак толкова калпава, колкото нейните служители. Ако смятате да не си плащате задълженията към държавата, не очаквайте нищо от нея. С този начин на мислене и действия замо затлачвате нещата още повече. По тая логика, дай наистина да спрем да плащаме всичко - сметки за ток, вода, телефон, данъци... анархия. Правете каквото трябва и живйте с чиста съвест за делата си, пък всичко останало с времето си.
Едно голяма грешка е да казваш - "те всички други правят така" и после да искаш да не постъпват честно с теб.
Да ....точно...и аз това исках да кажа ,но явно не са ме разбрали правилно.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от besniaa »

vkv написа:
System_error написа:Имал съм кушии с КАТ и както и друг път съм казвал, проблема е в контрола. Тва, че някой смотан недъгав човечец се възползва от система или служебно положение, не означава, че системата е чак толкова калпава, колкото нейните служители. Ако смятате да не си плащате задълженията към държавата, не очаквайте нищо от нея. С този начин на мислене и действия замо затлачвате нещата още повече. По тая логика, дай наистина да спрем да плащаме всичко - сметки за ток, вода, телефон, данъци... анархия. Правете каквото трябва и живйте с чиста съвест за делата си, пък всичко останало с времето си.
Едно голяма грешка е да казваш - "те всички други правят така" и после да искаш да не постъпват честно с теб.
Да ....точно...и аз това исках да кажа ,но явно не са ме разбрали правилно.


В този ред на мисли , искам да попитам следното - след като много години чинно си плащам и продължавам да плащам данъци, какво добро съм видял - пътищата са зле, за доктор обикновено се дава лев под масата, на катаджията давам, по-малко от колкото на сервитьорка и той ми става брат и т.н., и т.н.... И тъй като това е от много години, в един момент един работещ човек започва да си мисли защо прави всичко това - заради 99% тъмнокожи, заради 100% крадливи властимащи или заради идеалите си.... И за да не изглеждам черноглед, или да бъда обвинен в Андрешковщина ще изкажа моето мнение - едва след няколко обесени или публично заклани крадливи политици, служещи за пример - може да се надяваме на развитие....
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

Аз една стоинка не съм дал нито на ченге, нито на лекар (е без да броя частните клиник с официалните има ценоразписи). Няма и да дам! Не знам дали сме късопаметни, ама преди години нещата бяха многократно по-зле. С повече търпение и вяра, смятам, че има свелина в тунела. В противен случай тряа да се хвърляме от по високо или да сменяме държавата, което към момента не мисля да правя. Много се отклонихме от темата и вече яко спамим...
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Princo »

sawo написа:Ако не си плащаме данъците, нямаме право да имаме никакви, ама абсолютно никакви претенции - какви кранчета текли, какви пътища сме имали и т.н. Като не плащаш, скатаваш се, мълчиш си и гледаш да избуташ - това е.
Аз точно,защото си плащам всички данъци на време,както и винетки,за това си и позволявам да мрънкам наляво надясно.И от това редовно плащане нищо добро не съм видял.2 лети джанти и 2 гуми си заминаха в градски условия,железните джанти със зимните гуми се изкривиха точно 3 седмици след като ги сложих,да не споменавам и предното окачване,което 1 година след като смених всичко,пак хлопа на разпад.Иначе,плащайте си данъците,купувайте си гуми щото КАТ дебне да ви е*не,ако нямате гуми и те така.Живота си се върти,ние бъхтим за данъци,винетки и гуми,а братята роми карат беемвееета и имат плазми в тухлените си къщи от помощите на държавата. :lol:
System_error написа:Имал съм кушии с КАТ и както и друг път съм казвал, проблема е в контрола. Тва, че някой смотан недъгав човечец се възползва от система или служебно положение, не означава, че системата е чак толкова калпава, колкото нейните служители. Ако смятате да не си плащате задълженията към държавата, не очаквайте нищо от нея. С този начин на мислене и действия замо затлачвате нещата още повече. По тая логика, дай наистина да спрем да плащаме всичко - сметки за ток, вода, телефон, данъци... анархия. Правете каквото трябва и живйте с чиста съвест за делата си, пък всичко останало с времето си.
Едно голяма грешка е да казваш - "те всички други правят така" и после да искаш да не постъпват честно с теб.
Лошото е,че цялата система е корумпирана.Прочети ли тази новина ? Що тея пари не се вложат в пътища,ами се влагат в още апарати и още паяци ?

Пак казвам,не може една голяма част от хората,да плащат по 200-300 лв. данък,а насреща да имаме дупки.И кой инженер мисли тея високи гърбици,да му стисна ръката да му кажа да си подаде оставката ... :cheers:
Аз ще продължавам да си плащам данъците,но въобще не мисля да спирам да мрънкам,колкото и дразнещо да е това и колкото да не помага. :roll:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от System_error »

Няма лошо в мрънкането. Критиката е винаги градивна. Важни са аргументите с които се мрънка. Аз пък от 97-ма от както съм се качил на кола, карам ежедненвно и по много. До сега крива джанта не съм имал. Нито алуминиева, нито желязна. Смятам, че квото даваме, тва получаваме. Не мисля, че в другите "модерни" държави е чак толкова по добре от тук. И там си се съдят за дупки и си правят репортажи стил "господоари на ефира" ежедневно. Освен това не знам дали помните какви бяха пътищата преди и какви са сега. Малко по малко се тика, но се тика по малко, щото всеки тарикатее и не плаща квото трябва. Относно корупцията - ми тя не е едностранна. Ей виж besniaa сам си казва, че е давал пари на ченге. Аз що не съм давал? Щото ми е принцип. Може да съм прекален идеалист, ама не виждам как ако ние не правим нищо по въпроса, очакваме нещата да се променят от самосебе си. За тва толкова се паля, когато някой се мъчи да минава метър, пък после реве, че не му отвръщали подобаващо. Пак да напомня - корумпирана система, означава корумпирани служители и кофти манталитет, не нещо друго. Т.е. квото си дробим, тва сърбаме. Система и държава не са абстрактни поняти - някви субекти. Тва сме ние. Могат да бъдат толкова деформирани, колкото им позволим. Липсва ни гражданското самосъзнание и усещането за собственост и съпричастност.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от besniaa »

System_error написа:....
Един път катаджията взима парите и ми вика - "Еее , колега, не са хубави тези работи дето ги правим с теб".... Буден човек, с гражданско самосъзнание... :mrgreen:
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Salamura »

+1 за сервиза до Електротехникума (до бензиностанцията до моста за Самара).
Около час ми ръчкаха колата! На газ-анализатора като като я закачиха я форсираха и на газ и на бензин и то над 10 минути! Не че им разбрах графиките, просто им се радвам колко старателно преглеждаха всичко.
Публикувай отговор