Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от sawo »

chamalin написа:Ти у вас и през деня ли си палиш лампите, да виждаш по-добре мебелите, и да не се блъскаш в тях? Или само когато ти идват гости, да не правите "произшествия" в хола? А "тарикатите" караха без фарове, защото така е по-добре за колата, една система, колкото повече я натоварваш, толкова повече проблеми ще ти създава! Точно това и показах нагледно - произшествията няма да намалеят ни най-малко, съвсем други са причините за тях, всичко тук е свързано с икономически интереси.
Това е сигурно най-глупавото и неуместно сравнение което си давал последните години :lol: По думи на главен инспектор Красимир Костов произшествията вече са намалели :lol:
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от chamalin »

Това е сигурно най-глупавото и неуместно сравнение което си давал последните години :lol: По думи на главен инспектор Красимир Костов произшествията вече са намалели :lol:
Може и да не е най-умното сравнение, но пасва най-точно. И как е разбрал лилипута Костов, че произшествията са намалели, като иде реч за само 2 седмици? Доколкото знам, трябва да мине поне година, за да се отчете най-точно статистиката. А и, честно казано, не очаквам Костов да каже нещо друго, ако ще и да има 100% увеличение на произшествията, въпрос на прокарване на официалната пропаганда. Дори напротив, точно през първите дни на вкарване на тая забрана, четох из сайтовете за няколко тежки ПТП, с няколко загинали. Ще видите, пак ще говорим, след година-две, че броя на произшествията ще си остане без съществена разлика, в рамките на отклоненията, регистрирани за последните години, все пак, всяка година има различен брой произшествия, няма две напълно еднакви в това отношение години!


Ама виж, без съмнение, за това време ще има доста "печеливши" дистрибутори и катаджии, спор няма!



А ето и нещо прясно, като информация за "намалелите" ПТП.
http://www.dnes.bg/crime/2012/08/18/dva ... gas.166421
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от PoSSeSSeD »

sawo написа:
chamalin написа:Ти у вас и през деня ли си палиш лампите, да виждаш по-добре мебелите, и да не се блъскаш в тях? Или само когато ти идват гости, да не правите "произшествия" в хола? А "тарикатите" караха без фарове, защото така е по-добре за колата, една система, колкото повече я натоварваш, толкова повече проблеми ще ти създава! Точно това и показах нагледно - произшествията няма да намалеят ни най-малко, съвсем други са причините за тях, всичко тук е свързано с икономически интереси.
Това е сигурно най-глупавото и неуместно сравнение което си давал последните години :lol: По думи на главен инспектор Красимир Костов произшествията вече са намалели :lol:
Аз пък съм напълно съгласен с примера и даже го използвам същия :) Всичкото това се направи с цел едни печалби - 140 км на магистралата - натоварена система на автомобилите - увеличени цени на бензина.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от sawo »

PoSSeSSeD написа:
sawo написа:
chamalin написа:Ти у вас и през деня ли си палиш лампите, да виждаш по-добре мебелите, и да не се блъскаш в тях? Или само когато ти идват гости, да не правите "произшествия" в хола? А "тарикатите" караха без фарове, защото така е по-добре за колата, една система, колкото повече я натоварваш, толкова повече проблеми ще ти създава! Точно това и показах нагледно - произшествията няма да намалеят ни най-малко, съвсем други са причините за тях, всичко тук е свързано с икономически интереси.
Това е сигурно най-глупавото и неуместно сравнение което си давал последните години :lol: По думи на главен инспектор Красимир Костов произшествията вече са намалели :lol:
Аз пък съм напълно съгласен с примера и даже го използвам същия :) Всичкото това се направи с цел едни печалби - 140 км на магистралата - натоварена система на автомобилите - увеличени цени на бензина.
Ами малко странно е да сравняваш ожулено коляно или синина по краката със човешки живот защото това може да са последиците от единия и другия пример :) Или може пък може и аз нещо да пропускам и вие или мебелите ви да се движат с по 50-200км/ч, знам ли :) Така или иначе каквото и да си говорим закона вече факт. Има доста по-сериозни неща от това да се ядосваме, че ще дадем с 10лв повече за гориво на година, или че ще сменим крушка един път на 2 години, вместо един път на 3-4 години..
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от chamalin »

Ами малко странно е да сравняваш ожулено коляно или синина по краката със човешки живот защото това може да са последиците от единия и другия пример :) Или може пък може и аз нещо да пропускам и вие или мебелите ви да се движат с по 50-200км/ч, знам ли :) Така или иначе каквото и да си говорим закона вече факт. Има доста по-сериозни неща от това да се ядосваме, че ще дадем с 10лв повече за гориво на година, или че ще сменим крушка един път на 2 години, вместо един път на 3-4 години..
Наистина, не е болка за умиране, че ще даваме някой лев повече за гориво, макар че, сумарено, това са си бая милиончета, в джоба на мутрата Валентин Златев. Не е болка за умиране, и че ще сменяме и по-често крушки, макар че и там някой ще се нагушва допълнително. Не е болка за умиране и това, че по-често ще се хвърлят акумулатори, особено тия, дето имат най-вече граско каране, с често спиране. Може би, не е и болка за умиране и това, че това е нов повод и за рекет от страна на недобросъвестните катаджии, а такива, повярвайте ми, са прекалено много!

Но, според мен, си е болка за умиране това, че от година на година се прокарват все по-безумни, антибългарски, и античовешки закони, наредби, правилници, и прочие. Това е едно от тях, както сам каза, има далеч по-важни неща, като рязкото поскъпване на горивата и тока, водещо до верижна реакция към всички цени! В София вече прокарват заплащане на живущите т.н. синя зона, тоест, идеалния център. Да си плащаш за това, че имаш жилище в центъра, в някои случаи наследствено от поколения, и ако искаш да паркираш там, да плащаш годишна такса! Защо? Откъде-накъде? И вярвайте ми, прокарат ли го там, ще го въведат навсякъде, лудостта е заразна! Преди известно време, май по времето на кметуването на любимият вожд ББ, се говореше за въвеждането на градска винетка за идващите от провинцията, особено голяма лудост, но като се заговори за реципрочни мерки от страна на другите градове спрямо софиянци, идеята се изпари скоропостижно!

За включените дневни светлини е същата работа, поредната лудост, отвличаща вниманието на хората от същинските проблеми. Такива лудости нямаше дори и при социализма! Явно, западната неолиберална "демокрация" базирана единствено и само на стремежа към забогатяване и печалба на всяка цена, е нещо по-лошо, дори и от хуления социализъм! Поне така излиза!
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от The enD »

Какво стана сега, признават ли се за "дневни светлини" DLR модулите поставени от шофьора?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от realprofesora »

The enD написа:Какво стана сега, признават ли се за "дневни светлини" DLR модулите поставени от шофьора?
Да признават се. Съвсем сериозно.
Освен това дори на габарити да караш няма да те спрат. Просто трябва да има там няква си светлина , пък ако ще да е и от църковни свещи. Няма кой да те спре.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от System_error »

На габарити е забранено! Отделно от тва е и малоумно и много опасно, особено в сумрак, дъжд и мъла.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от sawo »

DRL се признават, ако имаш минат технотест :) Всичко останало е ако мине - мине.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от realprofesora »

Вие чувате ли кво ви пея или пак заминахте на луната.
Заставате до една патрулка и зяпате да видите дали ще спрат някой дето е на габарити или с ДРЛ.
За катаджиите важното е нещо да свети. Останалото е вятър и мъгла за тях.Нито знаят какво е това ДРЛ нито правят разлика през деня от габарити, къси и дълги.Да не говоря, че доста хора поне 10% си карат без всякакви светлини.
Та карайте си и си свиркайте ...ако нямате радио де.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от sawo »

Един път ще попаднеш на полицаи и ще си отнесеш глобата, тогава друга песен ще запееш. Ако са заядливи, могат да те спрат и от движение без да им мигне окото. Мен ме спряха скоро, провериха габарити, светлини и всичко което може да се провери по един автомобил, след което любезно се опитаха да ми напишат фиш за крушките на задния номер. Ако имах по-сериозно провинение, познай дали щеше да остане незабелязано. За пореден път казвам - не съветвайте хората глупости като в темата за фишовете - не се търсели, нямало смисъл да се плащат, айде сега елате им го кажете пак като започнаха да получават писма от НАП и запор на заплатите.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от The enD »

System_error написа:На габарити е забранено! Отделно от тва е и малоумно и много опасно, особено в сумрак, дъжд и мъла.
И аз знам, че е забранено. Търсих одеве обаче в закона и не можах да намеря къде точно се споменава за габаритите, някой може ли да цитира?
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от The enD »

Професоре, аз искам всичко да си ми е по закон, като ме спре КАТ да знам, че за нищо не могат да се хванат. С надеждата, че ще попадна на катаджия, който не разбира или не иска да се заяжда, аз не мога да карам спокойно и сигурно.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от zvezda »

System_error написа:На габарити е забранено! Отделно от тва е и малоумно и много опасно, особено в сумрак, дъжд и мъла.
В сумрак, дъжд и мъгла е ясно, че би могло да представлява проблем. Но това винаги си е било така.
Въпросът е при нормални условия (мисли си го ясно време, денем).
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от realprofesora »

The enD написа:Професоре, аз искам всичко да си ми е по закон, като ме спре КАТ да знам, че за нищо не могат да се хванат. С надеждата, че ще попадна на катаджия, който не разбира или не иска да се заяжда, аз не мога да карам спокойно и сигурно.
Ako искаш всичко да ти е по закон утре като се събудиш иди до колата си и си провери аптечката дали не ти е минал срока на годност на съдържанието й и дали е по списък по закон. После си вземи пожарогасителя и понеделник иди да ти го прегледат-срока е една година. После си замери протектора на гумите , провери си крушките и си оправи коланите на задните седалки.
Премахни си старите стикери по стъклото ако има такива и си измий колата да има добър външен вид. Ако нещо ти виси на огледалото го махни защото пречи на видимостта.
Това е засега .
Все още сте млади и сте идеалисти, но като поживеете ще установите, че това което е по книжата го няма на 100% в живия живот. Тогава ще станете реалисти и няма да се чудите защо докато са ви спрели за една умряла крушка покрай вас преминава намазана кола която дори не си е пуснала светлините и никой не й обръща внимание.
Popopopopo
Публикувай отговор