Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от System_error »

realprofesora написа:
The enD написа:Професоре, аз искам всичко да си ми е по закон, като ме спре КАТ да знам, че за нищо не могат да се хванат. С надеждата, че ще попадна на катаджия, който не разбира или не иска да се заяжда, аз не мога да карам спокойно и сигурно.
Ako искаш всичко да ти е по закон утре като се събудиш иди до колата си и си провери аптечката дали не ти е минал срока на годност на съдържанието й и дали е по списък по закон. После си вземи пожарогасителя и понеделник иди да ти го прегледат-срока е една година. После си замери протектора на гумите , провери си крушките и си оправи коланите на задните седалки.
Премахни си старите стикери по стъклото ако има такива и си измий колата да има добър външен вид. Ако нещо ти виси на огледалото го махни защото пречи на видимостта.
Това е засега .
Все още сте млади и сте идеалисти, но като поживеете ще установите, че това което е по книжата го няма на 100% в живия живот. Тогава ще станете реалисти и няма да се чудите защо докато са ви спрели за една умряла крушка покрай вас преминава намазана кола която дори не си е пуснала светлините и никой не й обръща внимание.
Виж-ти. Аз съм бил изряден :lol: Естествено, че всички тея неща са ми в ред. Всеки уважаващ себе си шофьор следи за тея неща.
Тва, че старото поколение е свикнало да му е през оная работа, само затвърждава мнението ми за увредения му манталитет (не че аз съм от най-младите, ама съм поне млад по душа :lol: )

Каране само на габарити е забранено. Тва не значи, че катаджията задължително ще те спре за тях!!!

PS: В аптечката няма нищо, което има срок на годност :lol: Тея ги дрънкай на комшията. На моя пожарогасител има срок на годност. Запознай се със закона и тогава давай несъстоятелни съвети на колегите!!!

Съдържание на аптечка
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от realprofesora »

System_error написа:
PS: В аптечката няма нищо, което има срок на годност :lol: Тея ги дрънкай на комшията. На моя пожарогасител има срок на годност. Запознай се със закона и тогава давай несъстоятелни съвети на колегите!!!

Съдържание на аптечка
Недей да си много сигурен, че в аптечката няма съдържание със срок на годност.
(2) Всички медицински изделия, посочени в ал. 1, следва да са в срок на годност
Пак се загледай в списъка и се замисли. После иди до аптеката да видиш че бинтовете дори имат срок на годност.
Та пак си неизряден-за фиш си :lol:
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от muhogon »

Малко фактология и размисли, за дневните светлини...

http://bultimes.com/zashto-malchim-za-k ... rez-denya/
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от realprofesora »

Боли ме курот, карам с едни лед ленти много ярки за 18лв, харчат 12W и хич не ми дреме. Осрам ако чакат на мене , от глад ще измрът. Конвенционалния българин хич не го мисля. Който иска ще му монтирам и на него Дневни светлини дето нищи не харчат, не се забравят и са красиви и евтини.
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от admin »

Другите да не би да навъртат на електромера и ЕВН да лапа, нещо не разбрах темата ... :s
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от muhogon »

Навъртат го на генератора, той го навърта на двигателя, двигателя пък го навърта на бензиноколонката, бензиноколонката навърта на джоба, и така... Изгорелите крушки, и другите произтичащи повреди, са ти бакшиш!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Princo »

Тва от линка са пълни глупости ! Единственото хубаво нещо,което са приели в ЗДвП са именно светлините и ги подкрепям.Какво горене,че пълнене на хазни и простотии ... :chaingun:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от muhogon »

Princo написа:Тва от линка са пълни глупости ! Единственото хубаво нещо,което са приели в ЗДвП са именно светлините и ги подкрепям.Какво горене,че пълнене на хазни и простотии ... :chaingun:
Ако утре ти приемат закон, като пешеходец, да ходиш каска с лампа, включена и през деня, за твоята лична "безопасност", ще го подкрепиш ли? Защото, това е същото, като дневни светлини за колите, само че ще е на хората? Замисли се върху това, пък после давай определения, кое е глупост!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Princo »

Естествено че е глупост ! Всяко едно нещо написано в тая статия е пълна глупост,а примера ти не е удачен,не знам колко караш на година,но фаровете през деня са полезни ! Аз съм го разбрал и доста други го разбраха,но ти си внушавай,че колата ти гори много заради фаровете.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от muhogon »

Princo написа:Естествено че е глупост ! Всяко едно нещо написано в тая статия е пълна глупост,а примера ти не е удачен,не знам колко караш на година,но фаровете през деня са полезни ! Аз съм го разбрал и доста други го разбраха,но ти си внушавай,че колата ти гори много заради фаровете.
Не ми отговори на въпроса - ще одобриш ли, да те задължат да носиш каска със светулки, само защото, на някой ще му хрумне, че е за твоя безопасност? Примерът си е много удачен даже, също толкова абсурден е! Не разбрах също, с какво са полезни фаровете денем, особено през лятото? Нима тогава, не са осъзнали тая "полза" в страните, където, вече са ги ОТМЕНИЛИ? За мен, ползата е само за Лукойл-В.Златев, дружката му ББ, и шепа дистрибутори на авточасти, опровергай ме, ако не е така? Статистиката за произшествията не показва промяна към намаляване, дори напротив - тежките се увеличават! Което означава, че най-малкото, фаровете не влияят изобщо върху безопасността, дори, може би, вредят! Нима едно време у нас, или в повечето страни сега, хората са били по-глупави, та не са ги въвели? Някъде даже, е въведено правилото/мисля, че и тук беше така/, че при прехода от ден към смрачаване/здрач/, се пускат първо габаритите, за адаптация на очите, и след това вече и късите/дългите/! А тука, сме "умните", джараме денонощно на фарове, и си внушаваме/това е истинското внушение,не както ти казваш/, че сме се "обезопасили"! Лудост!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Princo »

muhogon написа:
Princo написа:Естествено че е глупост ! Всяко едно нещо написано в тая статия е пълна глупост,а примера ти не е удачен,не знам колко караш на година,но фаровете през деня са полезни ! Аз съм го разбрал и доста други го разбраха,но ти си внушавай,че колата ти гори много заради фаровете.
Не ми отговори на въпроса - ще одобриш ли, да те задължат да носиш каска със светулки, само защото, на някой ще му хрумне, че е за твоя безопасност? Примерът си е много удачен даже, също толкова абсурден е! Не разбрах също, с какво са полезни фаровете денем, особено през лятото? Нима тогава, не са осъзнали тая "полза" в страните, където, вече са ги ОТМЕНИЛИ? За мен, ползата е само за Лукойл-В.Златев, дружката му ББ, и шепа дистрибутори на авточасти, опровергай ме, ако не е така? Статистиката за произшествията не показва промяна към намаляване, дори напротив - тежките се увеличават! Което означава, че най-малкото, фаровете не влияят изобщо върху безопасността, дори, може би, вредят! Нима едно време у нас, или в повечето страни сега, хората са били по-глупави, та не са ги въвели? Някъде даже, е въведено правилото/мисля, че и тук беше така/, че при прехода от ден към смрачаване/здрач/, се пускат първо габаритите, за адаптация на очите, и след това вече и късите/дългите/! А тука, сме "умните", джараме денонощно на фарове, и си внушаваме/това е истинското внушение,не както ти казваш/, че сме се "обезопасили"! Лудост!
Не виждам смисъл да отговарям на нещо,което няма връзка с това,което обсъждаме,примера ти не е удачен,казах ти го вече.Искам и ти да ми отговориш колко км минаваш на година ?
В кои страни са го отменили ? Защото от 2008-9 главните производители изкарват колите си вече с ДРЛ светлини ?
И да,за безопастност е,щото и през лятото има облачно време и дъжд и на магистралата много по-лесно се вижда автомобил със светлини,в града също е полезно малко или много,примери мога да ти дам много.И стига сте сравнявали автомобилите с едновремешните по комунистическо време - нямат нищо общо с днешните и начина на каране сега.
Б.Б си пълни джобовете от много други места,боли го него че 15-20 годишни талиги ще зареждат повече,с което също не съм съгласен,чаааак толкова много фаровете не влият на горенето,колата ти ще гори повече ако караш с отворени прозорци в сравнение с фаровете. :dancing:
Та фаровете са последния кахър за бедност на народа и кражба от политиците. :lol:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от muhogon »

Не виждам смисъл да отговарям на нещо,което няма връзка с това,което обсъждаме,примера ти не е удачен,казах ти го вече.Искам и ти да ми отговориш колко км минаваш на година ?
В кои страни са го отменили ? Защото от 2008-9 главните производители изкарват колите си вече с ДРЛ светлини ?
И да,за безопастност е,щото и през лятото има облачно време и дъжд и на магистралата много по-лесно се вижда автомобил със светлини,в града също е полезно малко или много,примери мога да ти дам много.И стига сте сравнявали автомобилите с едновремешните по комунистическо време - нямат нищо общо с днешните и начина на каране сега.
Б.Б си пълни джобовете от много други места,боли го него че 15-20 годишни талиги ще зареждат повече,с което също не съм съгласен,чаааак толкова много фаровете не влият на горенето,колата ти ще гори повече ако караш с отворени прозорци в сравнение с фаровете. :dancing:
Та фаровете са последния кахър за бедност на народа и кражба от политиците. :lol:
Мисля, че аз първи зададох въпроса, защото твоя, хич пък няма общо с това, колко км минавам на година? Какво искаш да кажеш, за бога братя, не шофирайте, за да не плащате "скромната" надценка от около 100 млн лв, колкото идва горницата, от включените фарове! Не карам много - между 15 и 25 хил. на година, зависи какво имам да правя! Това значи ли, че не трябва да виждам мошеничеството, лансирано с тия фарове?
Обаче, с това сравнение, че караме на фарове, щото лятото има дъжд и облаци, направо ме застреля... :Alvarin: Само сега трябва да кажеш, колко време са тия облаци и дъжд, 24 часа, нонстоп ли? Впрочем, в стария правилник го имаше това, да пускаш фаровете денем, при намалена видимост, от мъгла, дъжд, и прочие! А сега вече излезе, че само дъжд и мъгла има, 24 часа, 12 месеца в годината!
Кои страни са го отменили? Ами прочети линка, не ми задавай глупави въпроси! Едната, по спомен, е Австрия, сигурно там карат комунистически коли, и имат извънземен правилник за шофиране, така ли? Е, и аз съм един от тези, живи свидетели, карал съм и при социализма, карам и сега, къде, и какво трябва да видя, като разлика? Всъщност да, разлика има, но не толкова до колите /карал съм москвич, трабант и лада/, колкото до влошаването на всичко - курсовете са менте, изкарват неподготвени, самонадеяни, и безотговорни шофьори, те са предпоставката за произшествия, не фаровете! Все пак, ония коли, също имаха "общо", със сегашните - 4 колела, двигатели, спирачки, чистачки, че даже и фарове, ама не ги цъкахме, като дневни светулки!
ББ наистина едва ли опира до тия пари, но що изпускаш дружката му? Че 100 млн за изпускане ли са? А като сложиш акцизите и ДДС върху тях, дето отиват в хазната - разбирай, за далавери и партийни каси, за купуване на гласове по избори, и т.н., да изреждам ли? Или мислиш, че ББ се бърка в джоба по изборно време? Грешиш, не бъди толкова наивен, че почваш да се излагаш чак!
Впрочем, ако не можеш да видиш автомобил, посред бял ден, лятото, без фарове, си помисли, дали не си за очен лекар, не за шофьор?
Сега ще отговориш ли на моя въпрос? :mrgreen:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от realprofesora »

Вчера в една тясна улица един кара срещу мен без светлини през деня и помислих че е спрял.. 8O Щеше да стане инцидент.
А колкото до спора -Дали трябва да са пуснати фаровете през деня-Кучетата си лаят, фаровете си светят.
Popopopopo
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Princo »

Aма не,не ми се връзвай ся за думи извадени от контекста. :mrgreen: С дъждовното време само дадох пример,мога да ти дам много,но ти вече си убеден че не са полезни,та не виждам смисъл да ти давам примери и да ги обръщаш срещу мен вместо да се замислиш върху тях.Покарай повечко,изпадни в повече ситуации и ще разбереш защо споменах изминатите километри ...
И отново ти казвам,примера ти с каските с лампи е НЕУДАЧЕН и няма да ти отговоря !
И пак ще го кажа - статията е глупост ! Аз не харесвам правителството и управляващите,ама айде стига само глупави статии за да се настройват допълнително хората.Първо източниците използвани за статията не са убедителни,искам да ми покажеш с научни твърдения и конкретни замервания колко точно гори повече един автомобил с включени светлини ? И искам тези замервания да са на чисто нов автомобил без АГУ ! И да са направени в подходящи условия.Щото от статията съмненията ми за тестовете направени предполагам от РУ са големи. И накрая виж кой е написал статията.Жена която предполагам може въобще да няма книжка.Да споменавам ли абсурдното твърдение че ДРЛ заслепява ? Глупости са в статията,щото няма нищо конкретно,изследвано,само някви статистики вметнати в контекста.
Мога да ставам наивен в твоите очи,иначе тва съм го обсъждал със здравомислещи хора и такива които живеят в чужбина и го подкпрепят,но явно нямат твоя интелект,само ти си открил топлата вода и жената написала статията.
За зрението ми също не се притеснявай,ходя на прегледи редовно,минавам повече километри от теб и имам Ц кат.,добре съм за ся. :lol:
Мога да коментирам още,ама е по-добре да се откажа че ще те засегна вече. :cute:
А забравих и да вметна,в доста от страните,които го забраниха,хората продължават доброволно да карат на фарове и през деня !
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от muhogon »

Значи, нека не бъркаме доброволното пускане на фаровете, със задължителното, едва ли някой тръгва да ги глобява, че са ги пуснали? Но виж, ако не ги пуснеш, следва санкция, това говори ли ти нещо? И аз съм "за", да са доброволни, както бяха преди, защо не са? Отговорът се набива сам...

Второто, нека първо се докаже, че фаровете са полезни, а не обратното, получава се силогизъм! Между другото, такива статии има много, не само от жени, /явно, това ти е "аргумента"/, и за разлика от твоите шамански заклинания - полезно е, полезно е..., хората ти го доказват, черно на бяло! Ха и ти го докажи така, а не само да повтаряш мантрите на мошениците от върхушката?

Третото, не ми излизай с това снизхождение, да съм навъртял повечко, и прочие! Книжката я имам доста преди тебе, сигурно имам повече и като ситуации, тъй че, тука не позна! А за примера с каската, не искаш да отговориш, защото не можеш, точно защото е много сходен пример, за лудост, каквато са и дневните фарове! А твоите "здравомислещи" приятели, радетели за кандила посред бял ден, са си всъщност завършени мазохисти, обичащи да им бъркат в джоба, нищо повече! Е, щом пък искате да "спонсорирате" мутрите, ваша работа...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор