Стоянки на патрули и камери за скорост.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от System_error »

Предлагам да си спретнем една тема, в която пишем къде сме видяли последно патрулки, камери или тем подобни.

Днес имаше патрулка на Гурко, точно под Алана, преди спирките (посока изток). Явно следят за спазване на забраната за движение по улицата. Не видях камера.

Току що се прибирам и на влизане в малкия Железник, точно преди чешмата на чучурите има знак "Стоп". След самата чешма е канала за ВЕЦ-а, а зад мостчето бяха се скатали другарите. Според мен дебнат за спиране на знака "Стоп". Аз лично никога не спирам напълно. Намалям максимално, включвам първа или втора и след бързо оглеждане, преминавам ако не минава влак. Не вярвам изобщо някой да спира напълно на знак "Стоп". Всички само намаляват скоростта. Дори и катаджиите. За мен е идиотско да те глобяват за това. Имаше вече пиле в капана и мен не ме спряха...

КАРТА НА СТОЯНКИТЕ И КАМЕРИТЕ ЗА СКОРОСТ: https://maps.google.com/maps/ms?msid=21 ... 4,0.078964
Последно промяна от System_error на Пон Мар 25, 2013 18:43 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от sawo »

Интересното на камерите в патрулките е, че ако има два автомобила на снимката, то тя трябва да отпадне, защото тези камери нямат възможност да определят в коя лента се движи снимания с превишена скорост автомобил. Предполагам затова и скокват от патрулката и те спират, защото няма как да ти изпратят честитка с такава снимка. Отново действат на принципа - ако мине, мине.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от The enD »

Дойде ми идея преди доста време за страница във фейсбук. Всеки който види КАТ да пише точното им нахождение и в колко часа ги е забелязал. Така с един бърз клип виждаш последно дали някой е писал и къде са застанали. Някой ако му се занимава, може да направи.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от didka »

Глупостта и простотията ходи по хората...
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от sawo »

The enD написа:Дойде ми идея преди доста време за страница във фейсбук. Всеки който види КАТ да пише точното им нахождение и в колко часа ги е забелязал. Така с един бърз клип виждаш последно дали някой е писал и къде са застанали. Някой ако му се занимава, може да направи.
Това е безсмислено, няма кой да го направи така или иначе според мен. За всеки GPS си има POI файл със speed камерите като тръгнеш на път.
В града така или иначе се местят през 20 минути, а и по-добре да внимаваш как караш, вместо да разчиташ на информация къде чакат полицаите.

Двете най-важни неща са да спазваш правилника доколкото е възможно* и да познаваш закона, като второто в някои случаи е даже по-важно, защото дори и да не си в нарушение, могат да се опитат да те глобят. Колкото и да спазваш закона, винаги ще намерят начин да те завъртят за някой друг фиш, ако не и по-лошо.
*По-горе казах доколкото е възможно, защото днес например стояхме доста време зад учебна кола, в която шофиращия се чудеше, защо е застанал на стоп линията както пише в правилника, а няма никаква видимост към главния път в който трябва да се включи :D

Веднага давам два примера как без реално да си в нарушение, водещо до глоба се получава неприятна ситуация:

Преди време спират приятелката, показват и показания за 60 и няколко км/ч при разрешени 50, като ситуацията е била спорна, защото в този момент е карала в двулентов път и я е задминавал друг автомобил. Пита ги тя "добре, как ще докажете, че това е моята скорост, а не на другия автомобил?" (мястото е едно от най-пазените в града и трябва да си повече от глупав да превишиш скоростта точно там) при което отговора е "а ти как ще докажеш, че това не е твоята скорост?" На такъв отговор директно се записват имената на съответния служител и директно при началник КАТ. Фиша не се разписва и в акта се пише съответното възражение - в закона изрично е записано, че радарите трябва да имат възможност да различават скоростта на различните превозни средства, когато са повече от едно. Това е една елементарна ситуация, при която полицаите се възползват от непознаването на ЗДвП за да напишат фиш. Жалко че това беше точно преди да отменят незаконната наредба наказания до 50лв да не може да се обжалват. Така се получаваше ситуация, в която ти си натопен от служителя на КАТ, при това не само си виновен до доказване на противното, а нямаш право да докажеш противното. Който мисли, че това е редно, според мен има сериозни психични отклонения.

Друга ситуация ми се случи преди дни. Спират ме под руския пазар, обстойна проверка и установиха, че не ми свети осветлението на задния номер. Наистина съм в нарушение, но какво прави съответния служител на КАТ? Казва "ами виж сега, трябва направо да те спираме от движение, ама разчитам, че ще си отстраниш повредата и ще ти напишем само един фиш". Какво липсва тук? Ами пояснението, че по закон мога да отстраня такава неизправност пред него и няма да получа никаква глоба. С други думи сменям изгорялата крушка и си заминавам без последствия. Цялата процедура по подмяната ми отне максимум 30 секунди, но пътните полицаи нямаха никаква изгода да ми го казват, защото така няма да отчетат глоба. А това, че половината патрулки из града са с по един светещ фар и куп други очебийни неизправности в продължение на месеци естествено не е проблем...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от System_error »

didka написа:Глупостта и простотията ходи по хората...
Очевидно! Добър пример си. Тва ли ти беше приноса към темата?

@sawo - тва със осветлението на номера им е редовен номер. Последния път чак се изненадах. Спирам аз пред нас и кво да видя - всичко си е редовно. Бях сигурен, че няма как да е видял... Бях спокоен обаче, щото винаги имам една торба крушки за всичко що се сетиш и мога да ги сменя за 10 секунди.

Наълно съм съгласен, че закона трябва да се спазва безусловно, но е добре и ние да си имаме едно наум в определени участъци и да не правим неволни нарушения, като например каране с 52 км/ч на ограничение 40, каквито има на 4 лентови булеварди.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от vkv »

За този пост ме провокира последното изречение от поста на SAWO.
Според мен едно от нещата което пречи на Българина е,че винаги гледа в "паницата" на другия.
Твоята приятелка вместо да спори за скоростта с която карала трябва да знае,че за да е валидно това което и показват органите на реда трябва да има дата,номер на вашия автомобил и час когато е засечена скоростта.Непознаването на закона не ни оневинява. Примерно аз не съм запознат с възможността да отстраня неизправността пред катаджиите.То ако има такава опция няма да се учудя някой проверен за алкохол да иска да се израйфа в краката му,да изпие литър вода алказалцер и готово.Мен също преди години ме глобиха за осветлението на задния номер.Интересното е,че нямаха възможност да "видят" липсата на светлина, наистина липсваше.
Изглежда куките са измислили с какво да се занимават през "натоварения" си ден.
Гледах няколко предавания в които до колкото си спомням нямат право да те спират ако не си направил нарушени.Със сигурност знам,че за да ти отворят багажника трябва да представят заповед,че примерно предполагат ще там има оръжие.....примерно казвам отново.
Иначе съм съгласен,че трябва да спазваме закона,а ако някой(КАТ)не е на това мнение да си търсим правата.Не е лошо да знаете,че ако КАТ Ви спре имате право да поискате номера на проверяващия и да се обадите на деж.по КАТ през номер 112 и да попитате на това място ли е изпратен този екип.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от sawo »

vkv написа:За този пост ме провокира последното изречение от поста на SAWO.
Според мен едно от нещата което пречи на Българина е,че винаги гледа в "паницата" на другия.
Твоята приятелка вместо да спори за скоростта с която карала трябва да знае,че за да е валидно това което и показват органите на реда трябва да има дата,номер на вашия автомобил и час когато е засечена скоростта.Непознаването на закона не ни оневинява. Примерно аз не съм запознат с възможността да отстраня неизправността пред катаджиите.То ако има такава опция няма да се учудя някой проверен за алкохол да иска да се израйфа в краката му,да изпие литър вода алказалцер и готово.Мен също преди години ме глобиха за осветлението на задния номер.Интересното е,че нямаха възможност да "видят" липсата на светлина, наистина липсваше.
Изглежда куките са измислили с какво да се занимават през "натоварения" си ден.
Гледах няколко предавания в които до колкото си спомням нямат право да те спират ако не си направил нарушени.Със сигурност знам,че за да ти отворят багажника трябва да представят заповед,че примерно предполагат ще там има оръжие.....примерно казвам отново.
Иначе съм съгласен,че трябва да спазваме закона,а ако някой(КАТ)не е на това мнение да си търсим правата.Не е лошо да знаете,че ако КАТ Ви спре имате право да поискате номера на проверяващия и да се обадите на деж.по КАТ през номер 112 и да попитате на това място ли е изпратен този екип.
Ситуацията е такава, че пред патрулката минават два автомобила, единия от които очевидно с по-висока скорост, но те не спират него, защото е в лява лента, няма как безопасно да минат пред автомобила в дясната лента, затова спират този, който им е по-лесно. Радара е бил от тези, които не правят снимка т.е. вижда се само скоростта и няма как да ти покажат снимка с номера и т.н. Тя в тази ситуация е знаела, че радара трябва да може да определи скоростта на различните превозни средства, но не е знаела точните точка и алинея от закона. Така или иначе полицаите вече обясних как са отговорили, а глобата е била 50лв т.е. такава, каквато не може да се обжалва, точно на това са разчитали те. До момента в който падна текста, който забраняваше обжалване на глоби до 50лв полицаите търсеха точно такива ситуации - дребни глоби, които няма как да избегнеш с аргументи пред тях освен ако не знаеш закона наизуст, а после няма и как да обжалваш.

В нормалните държави полицаите следват закона стриктно, но не така, че да гледат как да те излъжат на принципа ако мине, мине. Странно как не е проблем, че полицая напълно съзнателно те мами, като заобикаля закона, чието спазване е сложен да следи, а е проблем защото видиш ли, ти не знаеш всяка точка и алинея.

То е ясно, че ние не сме като нормалните държави, затова казах, че е даже по-важно понякога да знаеш закона, отколкото да го спазваш абсолютно точка по точка навсякъде.

Аргумента ти за алкохола е меко казано невалиден, защото ако аз се кача пил, аз много добре знам какво правя, докато преди да отида до магазина по обяд, не съм си изпотрошил всички крушки по автомобила умишлено, да не говорим за последиците от това да не ти свети един габарит или крушка на номера и това да шофираш пил. Точно затова в закона е предвидено, че такъв тип повреда по автомобила не е сериозна, нейното допускане почти винаги е неволно и ако я отстраниш пред служителя на реда, не подлежиш на наказание. Те обаче нямат полза да ти го кажат това, защото няма да си приберат 20те лева фиш, или подкуп, какъвто между другото са ми искали (но не получиха) точно заради същата неизправност.

Относно останалото, имаше идея да не спират без нарушение, освен ако не провеждат акции. Акции както се сещаш могат да се измислят с хиляди.
За причината донякъде си разбрал правилно - когато полицаите поискат да отвориш багажника, ти имаш право да попиташ каква е причината. В закона дословно е записано, че полицая е длъжен да предостави ОСНОВАТЕЛНА причина, за да ти провери багажника, като същата може да се запише в последствие, ако се стигне до някакво наказание.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от vkv »

Ам .....ето не е знаела.След като не си знаем правата....така е .Защо е взела фиша?С това се с съгласила,че скоростта е нейната.Как да обжалва нещо за което е виновна и според нея.За примера с алкохола.....да така е ,но ми дойде на ум просто.:)
Акции ....вярно могат да се измислят.....ама трябва да има разрешение на прокурор . Я опитай да се обадиш на 112 и да попиташ деж.по КАТ в Ст.Загора даден патрул къде трябва да е в този момент.
За какви са задълженията на полицая.....предполагам,че трябва да има и ОСНОВАТЕЛНА причина да ме(ни) спира.В случая със светлината....няма как да те спрат и ГЛОБЯТ за проверка след като установяват изгорялата крушка в последствие.
Аз полицаите ги разбирам......какво да правят да позират как спят по колите?
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от sawo »

vkv написа:Ам .....ето не е знаела.След като не си знаем правата....така е .Защо е взела фиша?С това се с съгласила,че скоростта е нейната.Как да обжалва нещо за което е виновна и според нея.За примера с алкохола.....да така е ,но ми дойде на ум просто.:)
Акции ....вярно могат да се измислят.....ама трябва да има разрешение на прокурор . Я опитай да се обадиш на 112 и да попиташ деж.по КАТ в Ст.Загора даден патрул къде трябва да е в този момент.
За какви са задълженията на полицая.....предполагам,че трябва да има и ОСНОВАТЕЛНА причина да ме(ни) спира.В случая със светлината....няма как да те спрат и ГЛОБЯТ за проверка след като установяват изгорялата крушка в последствие.
Аз полицаите ги разбирам......какво да правят да позират как спят по колите?
Тогава беше такъв закона, че глоби до 50лв не се обжалват. Ако не вземе фиша й се пише акт със същата стойност, който ако не разпише се разписва от двама полицаи и ефекта е същия, само дето може да се отнемат и точки този път. Приемаш много буквално нещата. Това беше само един пример, а не дискусия какво е можела, трябвало или е щяла да направи ТЯ. Това е само един пример, как полицаите използват закона, защото го познават добре и се опитват да те измамят така, че да си улеснят работата т.е. да си изпълнят зададената им квота от регистрирани нарушения.
Реално погледнато, ако това не бяха служители на държавна институция, ситуацията би се разглеждала като парична измама - някакви хора те подлъгват да подпишеш документ, с който се задължаваш да им дадеш 50лв. В последствие ти разбираш, че си бил измамен, но вече е късно и не можеш да направиш нищо (или поне искат да си мислиш така).

Все пак за едно нещо си прав, че сме виновни с нещо - с отношението. Именно то е причината КАТ да работи ПРОТИВ нас, а не ЗА нас. За теб а и много други хора няма никакъв проблем, че служител на реда, който получава заплатата си от моите и твоите пари работи против нас и се опитва всячески да ни измами, за да ни прибере парите. Проблема обаче бил, че ние не знаем целия ЗДвП (около 80 страници А4 формат) наизуст, за да можем да се защитим от хората, които уж трябва нас да пазят. Затова всеки път като ни спрат, ние трябва да започнем да вадим правилници, да цитираме закони, да губим време в обяснения и защо? За да се пазим от органите на реда...

За съжаление наистина е такава реалността и ако искаме да сме защитени трябва да знаем закона от-до, но това не е начина, по който трябва да се случват нещата. Не трябва да ни е работата да изучаваме законите до ниво адвокат, за да можем да се предвижваме с автомобил безпроблемно. Колкото по-скоро се отърсим от робското мислене, че вината е винаги и само в нас, толкова по-скоро ще станем една модерна и цивилизована страна.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от vkv »

sawo написа:
vkv написа:Ам .....ето не е знаела.След като не си знаем правата....така е .Защо е взела фиша?С това се с съгласила,че скоростта е нейната.Как да обжалва нещо за което е виновна и според нея.За примера с алкохола.....да така е ,но ми дойде на ум просто.:)
Акции ....вярно могат да се измислят.....ама трябва да има разрешение на прокурор . Я опитай да се обадиш на 112 и да попиташ деж.по КАТ в Ст.Загора даден патрул къде трябва да е в този момент.
За какви са задълженията на полицая.....предполагам,че трябва да има и ОСНОВАТЕЛНА причина да ме(ни) спира.В случая със светлината....няма как да те спрат и ГЛОБЯТ за проверка след като установяват изгорялата крушка в последствие.
Аз полицаите ги разбирам......какво да правят да позират как спят по колите?
Тогава беше такъв закона, че глоби до 50лв не се обжалват. Ако не вземе фиша й се пише акт със същата стойност, който ако не разпише се разписва от двама полицаи и ефекта е същия, само дето може да се отнемат и точки този път. Приемаш много буквално нещата. Това беше само един пример, а не дискусия какво е можела, трябвало или е щяла да направи ТЯ. Това е само един пример, как полицаите използват закона, защото го познават добре и се опитват да те измамят така, че да си улеснят работата т.е. да си изпълнят зададената им квота от регистрирани нарушения.
Реално погледнато, ако това не бяха служители на държавна институция, ситуацията би се разглеждала като парична измама - някакви хора те подлъгват да подпишеш документ, с който се задължаваш да им дадеш 50лв. В последствие ти разбираш, че си бил измамен, но вече е късно и не можеш да направиш нищо (или поне искат да си мислиш така).

Все пак за едно нещо си прав, че сме виновни с нещо - с отношението. Именно то е причината КАТ да работи ПРОТИВ нас, а не ЗА нас. За теб а и много други хора няма никакъв проблем, че служител на реда, който получава заплатата си от моите и твоите пари работи против нас и се опитва всячески да ни измами, за да ни прибере парите. Проблема обаче бил, че ние не знаем целия ЗДвП (около 80 страници А4 формат) наизуст, за да можем да се защитим от хората, които уж трябва нас да пазят. Затова всеки път като ни спрат, ние трябва да започнем да вадим правилници, да цитираме закони, да губим време в обяснения и защо? За да се пазим от органите на реда...

За съжаление наистина е такава реалността и ако искаме да сме защитени трябва да знаем закона от-до, но това не е начина, по който трябва да се случват нещата. Не трябва да ни е работата да изучаваме законите до ниво адвокат, за да можем да се предвижваме с автомобил безпроблемно. Колкото по-скоро се отърсим от робското мислене, че вината е винаги и само в нас, толкова по-скоро ще станем една модерна и цивилизована страна.
Ако не вземе фиша й се пише акт със същата стойност, който ако не разпише се разписва от двама полицаи и ефекта е същия, само дето може да се отнемат и точки този път.
Напротив.....не е една и съща.В акта може да се запише,че не смяташ да си виновен за това което са се разписали куките.Не забравяй,че може и да ги съдиш.Аз коментирам примера който даваш...
Не виждам защо се палиш против това което пиша в темата та да квалифицираш ,че нямам проблем с това че КАТ работи против нас.
Не съм казал и ,че трябва да целия ЗДвП,но ако не можеш да си позволиш адвокат трябва да се заинтересуваме какви ни са правата в случая.Мен примерно ме глобиха в 8:58 по Г.Гурко.За две минути ,но ми взеха 30 кинта.Струва ти се,че КАТ работят против нас защото всички се правим на тарикати по пътищата.
Ако бяха само те ....с мед да ги намажем.Вече за всичко което смятам,че ми нарушават правата се обръщам към закона.
Останах с впечатление,че мислиш,че подкрепям куките.Не, просто изказах мнението си по поста ти.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от System_error »

Ако сте приключили със спора, поразчистете малко темата :cheers:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от sawo »

vkv написа:Напротив.....не е една и съща.В акта може да се запише,че не смяташ да си виновен за това което са се разписали куките.Не забравяй,че може и да ги съдиш.Аз коментирам примера който даваш...
Както вече казах, това беше по времето, когато все още не можеха да се обжалват глоби до 50лв. Тази наредба я отмениха преди няколко месеца. Във акта можеш да си напишеш възражения, но паричната глоба е същата като размер т.е. пак не можеш да я обжалваш, а има и опасност да ти отнемат и точки. Ти какво би избрал? 50лв фиш, или 50лв акт с опция да ти се отнемат точки и 5-10% шанс да ти признаят възражението?
vkv написа:Не виждам защо се палиш против това което пиша в темата та да квалифицираш ,че нямам проблем с това че КАТ работи против нас.
Не съм казал и ,че трябва да целия ЗДвП,но ако не можеш да си позволиш адвокат трябва да се заинтересуваме какви ни са правата в случая.Мен примерно ме глобиха в 8:58 по Г.Гурко.За две минути ,но ми взеха 30 кинта.Струва ти се,че КАТ работят против нас защото всички се правим на тарикати по пътищата.
Ако бяха само те ....с мед да ги намажем.Вече за всичко което смятам,че ми нарушават правата се обръщам към закона.
Останах с впечатление,че мислиш,че подкрепям куките.Не, просто изказах мнението си по поста ти.
Ами за КАТ тарикати са тези, които познават закона и си знаят правата :) Нямаше да има тарикати, ако закона не беше пълен с дупки и половината актове не бяха създадени меко казано некадърно. :) Вместо управляващите да се стегнат и да оправят законите ни, те гърбят катаджиите да ни извъртат където и както могат за да пълнят хазната и/или собствените си джобове... виждаш получава се един порочен кръг, от който няма излизане докато нещо не се промени.
System_error написа:Ако сте приключили със спора, поразчистете малко темата :cheers:
Да постои още малко и това ще направим :)
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от vkv »

System_error аз поне не споря с никого.Питам се обаче в качеството на какъв изискваш от админа да разчиства темата?
sawo останах с впечатление ,че не се интересуваш от законите,но сега разбирам ги следиш от близко.Изглежда ,че не си ме разбрал за какво иде реч.Аз не говоря за размера на глобата и обжалването и, а за ОСПОРВАНЕТО и.Ако се стигне до съд двете куки няма как да докажат,че ти или някой друг е карал с тази скорост.
Колкото до другите прозрения за управление на държавата за сетен път се убеждавам,че винаги другите са виновни.
Предполагам следиш протестите.Всички се изпокараха ,всеки дава акъл,но как да заживеем по-добре никой не се наема да предприеме мерки.Просто ние не искаме всичко да ни е наред.Все някой друг да ни"оправя" та после да има по кого да плюем.
Ти познаваш ли някои който да спазва правилника?Аз не.Колко човека познаваш пресичащи винаги на определените места.Предполагам не си паркирал никога по тротоарите... Да не говорим за скоростта по улиците.Нали не смяташ,че държава ни гърби чрез КАТ за неспазване на правилата.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Стоянки на патрули и камери за скорост.

Мнение от sawo »

Закона беше такъв, че административни наказания до 50лв не можеха да се оспорват в съда. Т.е. не можеш да заведеш дело за акт до 50лв. Ето линк с новината, когато беше отменен този закон - link :
Въобще санкционирането с наказателни постановления и издаваните въз основа на тях актове по чл. 189, ал. 13 ЗДвП е правораздаване и елиминирането на достъпа до съд, който окончателно да се произнесе по него, влиза в противоречие с принципа на правовата държава. Той е предизвикателство и срещу разделението на властите, доколкото освобождава от съдебен контрол изпълнителната власт по въпроси, които засягат правата на гражданите", пише в решението.
Предполагам сега разбираш защо `двете куки` е нямало как изобщо да стигнат до съд. Тази ситуация се случи буквално дни, преди този закон да бъде отменен, но какво да се прави... Реално погледнато пак можеше да се заведе дело и да се съди КАТ, имаше 2-3 случая на успешно заведени такива дела, но няма как това да стане при студентка, чиито единствени приходи са от стипендии, които няма да стигнат до никъде, ако делото се проточи и т.н. Сега вече нещата не стоят така, точно затова и не исках да задълбаваме в конкретния случай, а да се види самия пример в общата ситуация.

Сега както е в момента, едно такова наказание може да се оспорва съвсем лесно в съда, дори не ти трябват пари за адвокат - можеш сам да си пуснеш жалбата и при цитирането на съответните членове от закона пред съдията наказанието ще бъде отменено още на първото разглеждане на делото, освен ако полицаите не се опитат да те бавят поради някаква си причина.
Публикувай отговор