Дека у градо изкупуват катализатори ?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от emzo »

На турбо дизел не ти трябва гърне, само 1 задно.
Обаче ако имаш даунпайп и го избушиш, ще почне да пренадува турбинката и трябва редакция на Н75 ;)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от admin »

До колкото съм чувал, след не знам си коя година катализатора не се влага там някакъв метал беше и не са много ценни, но до преди 2 години бая се крадяха.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
GTI driver
Потребител
Потребител
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Ное 07, 2008 18:13 pm

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от GTI driver »

В катализаторите има платина, затова са толкова ценни. По-скъпи и търсени са керамичните, в тях има повече платина. Има и метални, но те не представляват голям интерес за прекупвачите. Цените се определят конкретно за модела катализатор. Особено ценни са от ХДИ-тата / и не само/ които се крадат доста. Един такъв струва стотици левове втора употреба.

Относно къде изкупуват в града:

Тези от ЕКО ТАФИК-а са най големите скъпчии в града! Вадят ти ценоразпис за катализатора и накрая като ударят чертата с труда и материалите и понякога искат даже ти да им доплащаш. Вече почти на всякъде имат списъци с номерата на катализаторите и според този списък ти го плащат, защото и според същия списък им ги изкупуват и на тях с някой лев отгоре.

До ТИХ ТРУД майстора /Иван/ дава много добри цени и си върши работата добре. При него минуса е, че не иска да сваля катализатори които са горе до турбото , защото се искат инструменти и повече време и т.н. Другото е, че няма машина за огъване на тръбите и използва стари такива и ги "удурдисва" работите с тях. Аз лично само при него ходя от години, много съм доволен.

Другия начин е да си свалите катализатора и да го продадете в интернет. Има доста сайтове. С малко проучване може да разберете къде дават най добра цена за вашия катализатор, но ще ви искат номера му задължително.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от realprofesora »

Хело съфорумци, малко да изтупам темата от праха.
Вчера наобиколих няколко майстораи ето каква е информацията.
Този в К.Ганчево(пътя за Раднево след светофара в дясно му е гаража. Та той видя номера и ми каза , че тези с номера над 500 са вече новите и не са ценни. Тези с номера под 500 имат цена. Моя номер беше К275. Каза ми че струва 200лв, труда му( сваляне, вадене на керамиката и сглобяване в същото тяло) е 40лв и ще ми даде 160лв. Видя ми се малко и отидох при един майстор на пътя към Еленино. Той каза 180, а за труда щял да види какво ще слагаме и тогава. Тези на Железник ми дадоха цена 140лв, но след труда им ....не знам какъв е труда им , но щели да ми дадат 80лв.
Днес се обадих до една фирма в Пловдив и ми казаха че за този катализатор с номер К275 ще ми дадат 240лв. Мога да им пратя само керамиката, казаха че не е необходимо да е целия, тях ги интересувала само питата керамичната.. http://www.izkupuvane.com/
Та правете си сметката.
Popopopopo
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от belata »

Динко ,тва едно агне ве,вземай парата и свиркай..;)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от emzo »

ЕКОРЕК питай също.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от realprofesora »

emzo написа:ЕКОРЕК питай също.
Предложиха ми 230лв.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от realprofesora »

belata написа:Динко ,тва едно агне ве,вземай парата и свиркай..;)
Ами Бела, ще търся човек да го свали и извади питата и да го завари и монтира обратно.-срещу заплащане.
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от niggaz_nature »

И аз си мисля че после ще дрънчи като спортно гърне :) .

Защо не си сложиш направо на негово място ново гърне малко и ще е къде къде по добре. Дори и да има на катализатора ламбда сонда лесно се прави една дупка и някой стругар да ти направи резба.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от belata »

realprofesora написа:
belata написа:Динко ,тва едно агне ве,вземай парата и свиркай..;)
Ами Бела, ще търся човек да го свали и извади питата и да го завари и монтира обратно.-срещу заплащане.
Само канал да има.. :cheers:
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от emzo »

realprofesora написа:ще търся човек да го свали и извади питата и да го завари и монтира обратно.-срещу заплащане.
Taка съм почти 100% убеден, че няма да ти го изкупят на тази цена ;)

Слагай права тръба, това е турбо дизел, няма да бръмчи. Малко по-лесно ще диша астматичето :)
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от realprofesora »

emzo написа:
realprofesora написа:ще търся човек да го свали и извади питата и да го завари и монтира обратно.-срещу заплащане.
Taка съм почти 100% убеден, че няма да ти го изкупят на тази цена ;)

Слагай права тръба, това е турбо дизел, няма да бръмчи. Малко по-лесно ще диша астматичето :)
Забравих да уточня, че по телефона човека ми каза, че не е необходимо да му пращам цялото желязо, интересува го САМО питата. Питата и само питата. Ламарината не го интересува, интересува го само питата!!! Керамичната пита с номер 275-плаща се 240 лв...само питата. Ламарината не го интересува, с нея и без нея цената е една и съща. Плаща се само питата-240 лв ако е с номер 275. И с ламарината да е и без нея цената е една и съща -240лв. Ако му пратя само питата цената е 240 лв. Ако му пратя питата с ламарината цената е 240 лв. Ако не му пратя нищо не плащат нищо. Само пита на катализатор с номер 275 от пежо е 240лв. Ако обаче му го пратя с ламарината го плащат 240лв. А ако му го пратя обаче без ламарината и номера на катализатора е 275 то цената е 240лв. И ако сваля катализатора и го разрежа, и му пратя питата, тогава го плащат 240 лв, ако номера е 275. Моя номер е 275. Мисля да го разрежа и да му пратя питата, почти съм убеден на 100%, че ще го платят 240лв...само ако номера е 275.
http://dox.bg/files/dw?a=1298a75fc5
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от niggaz_nature »

брех чак със гласово доказателство :grin2:
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Дека у градо изкупуват катализатори ?

Мнение от realprofesora »

niggaz_nature написа:брех чак със гласово доказателство :grin2:
Иначе стереотипа трудно се пречупва.
Popopopopo
Публикувай отговор