Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от EXO »

Пукна ми се едно маркуче на АТВ-то и като го свалях се откърши малката тръбичка където бе прикачено. Алуминиева, около 6мм диаметър. Някой да знае къде в града има някой, който може да я завари на мястото й обратно или реши проблема ? Не ми се е налагало да търся до сега подобен специалист и нямам никаква идея. Знам че има разни, които лепят и заваряват радиатори но ... дали ще могат и къде се намират по-читавите такива ?

А и не ми се иска да свалям радиатора, защото за да го направя трябва да сваля всичко, включително двигателя и става голямо мазало. Има достъп до тръбичката макар леко извъртян, специалист може без проблем мисля да се справи при желание.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от realprofesora »

Иска много добро зачистване, подсушаване и лепене със Sunfix. Перфектна работа 100%. Мога да го направя , ако не ви достига смелост.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от sawo »

Досега 2 радиатора сме мъчили с този sunfix, ефекта винаги е бил много нерви, време и пари изгубени за глупости. Предполагам проблема идва от там, че метала се разширява и свива, а това лепило не. Няколко цикъла загряване и охлаждане и дотук със sunfix-a.
Или нова част, или заварка е моето мнение. Радиатора ми е бил заварян от предишния собственик и не е мръднал вече няколко години откакто имам колата.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от muhogon »

Само заварка, на аргон.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от sawo »

Klox ми показа една фирма за друго нещо, но гледам предлагат аргоново заваряне на цветни метали - http://stevabg.com/index.php?page=3 , фирмата се намира тук
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от Roshavv »

0898641821 - Гошо се казва.... той е твоя човек за аргона ... може да кажеш че Рошавия ти е дал този номер.
Иди да ти го завари.. цената ще е смешна... и не се занимавай с глупости :cheers:
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от EXO »

Минах през 2-ма майстори него ден ... но отказаха да се занимават. Особено защото няма перфектен достъп до тръбичката и ще трябва да се свалят спойлери, разглобява много да се свали радиатора и завари ... Казаха ми да ползвам Маджун-заварка - като пластелин в два цвята. Смесих го сам, и залепих. Не му давах много надежди ... но на другия ден бе като бетон. Карах го 2-3 пъти така и засега никакви проблеми. Да се надяваме да няма и занапред и да издържи така. То ще се чуе ... :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от realprofesora »

EXO написа:Минах през 2-ма майстори него ден ... но отказаха да се занимават. Особено защото няма перфектен достъп до тръбичката и ще трябва да се свалят спойлери, разглобява много да се свали радиатора и завари ... Казаха ми да ползвам Маджун-заварка - като пластелин в два цвята. Смесих го сам, и залепих. Не му давах много надежди ... но на другия ден бе като бетон. Карах го 2-3 пъти така и засега никакви проблеми. Да се надяваме да няма и занапред и да издържи така. То ще се чуе ... :)
Е точно това се казва Sunfix.
http://www.sun-bulgaria.com/product.php?ProductID=964
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от muhogon »

Лепило от епоксидна смола.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от realprofesora »

muhogon написа:Лепило от епоксидна смола.
Не знам какво имаш предвид, но Sunfix не е лепило от епоксидна смола, нито пък с лепило от епоксидна смола може да залепиш тръбичка на радиатор и успешно да го експлоатираш...там дори Поксипол не върши работа.
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от Roshavv »

EXO написа:Минах през 2-ма майстори него ден ... но отказаха да се занимават. Особено защото няма перфектен достъп до тръбичката и ще трябва да се свалят спойлери, разглобява много да се свали радиатора и завари ... Казаха ми да ползвам Маджун-заварка - като пластелин в два цвята. Смесих го сам, и залепих. Не му давах много надежди ... но на другия ден бе като бетон. Карах го 2-3 пъти така и засега никакви проблеми. Да се надяваме да няма и занапред и да издържи така. То ще се чуе ... :)
майсторите са такива значи.... еми ще се свалят спойлерите.. то всеки търси на хляба мекото....
ами свали си радиатора и го занеси на аргон за да не го мислиш.... с тия лепила малкооо... поне като е заварено няма се притесняваш че може изтече водата на някой баир.... тогава е още по тегаво....
дано държи лепилото :cheers: :cheers: :cheers:
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от muhogon »

Като протече, пак лепило, и така, докато катастрофираш здраво, или продадеш мотора, което изпревари...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от sawo »

EXO написа:Минах през 2-ма майстори него ден ... но отказаха да се занимават. Особено защото няма перфектен достъп до тръбичката и ще трябва да се свалят спойлери, разглобява много да се свали радиатора и завари ... Казаха ми да ползвам Маджун-заварка - като пластелин в два цвята. Смесих го сам, и залепих. Не му давах много надежди ... но на другия ден бе като бетон. Карах го 2-3 пъти така и засега никакви проблеми. Да се надяваме да няма и занапред и да издържи така. То ще се чуе ... :)
Ще кара поне няколко седмици, от там нататък.. :)
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от EXO »

Засега все още се държи. Не ме плашете ... да чукна на дърво .. че не ми се занимава пак с това, дано изкара докато не се наложи смяна заради друг дефект, както преди - клон забит в радиатора :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Заварка на тръбичка на воден радиатор в града ?

Мнение от realprofesora »

realprofesora написа:Иска много добро зачистване, подсушаване и лепене със Sunfix. Перфектна работа 100%. Мога да го направя , ако не ви достига смелост.
Когато казвам нещо, означава, че си залагам авторитета. Означава, че съм го изпитал и когато излезе на пазара Sunfix, и го закарах на работа и на колегите им залепих камък за стъкло , и гледаха като индианци и се мъчеха с един чук да го разлепят......аз пиех бира и се смеех като малко дете. :haha:
Popopopopo
Публикувай отговор