Почистване на дюзи?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Почистване на дюзи?

Мнение от sawo »

Някой да знае къде се прави качествено в града и евентуално цени?
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от muhogon »

Питай в някой автосервиз, там знаят, на мен ми ги чистиха есента, казаха ми, ама забравих къде!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от System_error »

Чувал съм ,че в Бош имат такава услуга.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от sawo »

Питам за някой, който е бил доволен, защото всеки втори има ваничка за почистване на бижута, която изобщо по принцип не е за това. Дюзата се включва и изключва, за да се симулират впръсквания и така се чисти. Ако ще е само да се пусне във ваната и сам ще си купя такава за парите, които ще ми искат за 6 дюзи.
System_error написа:Чувал съм ,че в Бош имат такава услуга.
Бош сервиз по пътя за Железник?
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от Mikk »

Ако става въпрос за дизел, аз съм си играл да ги чистя с Лики Моли, половин литър добавка, директно на помпата, докато я изгоря, верно имаше подобрение ама след 2-3 зареждания на бензиностанцията пак същата. По добре потърси сервиз кадето ще ти ги проверят на колко бара отварят и как се впръсква горивото.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от emzo »

Профилактично или имаш подпушени ?
Визуална инспекция правил ли си им или някой те мята по върбите да ги чистиш ?
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от sawo »

Mikk написа:Ако става въпрос за дизел, аз съм си играл да ги чистя с Лики Моли, половин литър добавка, директно на помпата, докато я изгоря, верно имаше подобрение ама след 2-3 зареждания на бензиностанцията пак същата. По добре потърси сервиз кадето ще ти ги проверят на колко бара отварят и как се впръсква горивото.
Това имам предвид точно - търся сервиз, където могат да ги тестват, да ги почистят кадърно и т.н. Колата е бензинова, не са някакви извънземни дюзи.
emzo написа:Профилактично или имаш подпушени ?
Визуална инспекция правил ли си им или някой те мята по върбите да ги чистиш ?
Често зареждам гориво в квартала, когато ще е някакво малко количество, наскоро обаче не знам какво гориво сложиха, колата направо умря. Тресе като дизел, от 2500 до 4500 оборота изобщо все едно не си натиснал педала на газта и т.н. Знам, че е от горивото, защото приятелката зареди от там по същото време и при нея стана същата история. Тя обаче е с моноинжекция - зареди другаде и нещата се оправиха, а при мен дори след 1 резервоар 100 октана от ОМВ нямаше промяна. Заредих пак догоре, сложих една добавка за дюзи и колата буквално литна. За няма и 2-3 километра се усети разликата. Сега обаче колата няма да се ползва една седмица, а така или иначе съм разглобил всичко, включително и рейките и дюзите са свалени, затова искам да се прегледат, да им се направи едно профилактично почистване, за да съм спокоен, че проблемите няма да се появят отново.
Визуално не мисля, че може да се види нещо - в долния край на дюзата има една пластмаса с 2 малки отвора, които няма как да се запушат, освен ако не карам на пясък.

Така или иначе ще е най-добре да се тестват първо на стенд самите дюзи и тогава да се прецени, дали ще има нужда от чистене.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от emzo »

Намираш си модела на инжектора и гледаш ъгъла на пръскане.

Освен ако не си с някакви извънземни дюзи, батерия от ups, компресор,маркучи, ацетон и 4-5 бара налягане.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
miteto79
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 17:57 pm

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от miteto79 »

колега в железник ли зарежда
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от realprofesora »

Не се учудвайте, ако след почистване на дюзи, след това трудно палите топло угасена кола. От много престараване при почистването, дюзите започват да пропускат когато са затворени и мотора се дави, когато е топлоугасен и след малко се помъчим да го запалим.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от sawo »

miteto79 написа:колега в железник ли зарежда
Да, точно там.
emzo написа:Намираш си модела на инжектора и гледаш ъгъла на пръскане.

Освен ако не си с някакви извънземни дюзи, батерия от ups, компресор,маркучи, ацетон и 4-5 бара налягане.
Нямам време за чак такива гимнастики, в края на седмицата колата започва да се сглобява, а до тогава имам да свърша 100 други неща по нея, докато не съм на работа...
Дюзите не са чак толкова извънземни - Denso 2390 - http://www.fiveomotorsport.com/mazda-si ... -kl0113250
realprofesora написа:Не се учудвайте, ако след почистване на дюзи, след това трудно палите топло угасена кола. От много престараване при почистването, дюзите започват да пропускат когато са затворени и мотора се дави, когато е топлоугасен и след малко се помъчим да го запалим.
Затова се прави тест за прокапване на гориво при изключени дюзи. Ето човека в Пловдив как ги прави - http://duzi-pochistvane.com/%D1%83%D1%8 ... %B3%D0%B8/
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от emzo »

Саше, като не ти се цапат ръцете, не разчитай някой да свърши таз работа като хората.

Могат да ти ги почистят на ултразвук, но като не видят мъглата и ъгъла на пръскане ... все тая.

1 час работа е.
Взимаш 1 метър маркуч с диаметър за горния край на инжектора, стягаш със скоба, пълниш с 200мл ацетон, в другия край с компресор нагнетяваш на 4-5 бара и с батерията подаваш кратки импулси.
Така съм и отпушвал дори.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от sawo »

Ръцете са ми изцапани всяка секунда, в която не съм на работа и до края на седмицата няма да имам време и половин час, освен това нямам достъп до компресор в града. Погледни линка който дадох - дюзите ми не са като тези които ползват повечето коли. Отгоре имам само букса за управление. Горивото идва чрез тънки мрежички отстрани на дюзата, т.е. с маркуч няма какво да направя.
Изображение
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от emzo »

Затова се застраховах ако не са ти извънземни, е такива са :D
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Почистване на дюзи?

Мнение от sawo »

Оставих ги при Нено, долу един сервиз в складовете ето тук. Закача им захранване и подава импулси докато са във ваната, за да отварят дюзите докато ги чисти. Цената за 6 дюзи беше 50лв.
Публикувай отговор