Търся стругар

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Така и така си дръпнах Камтзията, че да си постна клипчето (първото ми качено в тубата :grin2: , до сега не ми се беше случвало)

https://www.youtube.com/watch?v=7VKO_1DUUHs
cosworth_
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:45 am

Re: Търся стругар

Мнение от cosworth_ »

Всъщност съм пропуснал да напиша, че става въпрос за два 300мм спирачни диска, така че пробиването на ръка е немислимо. Та опътиха ме до Енчо горе до стадиона
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся стругар

Мнение от realprofesora »

System_error написа:Така и така си дръпнах Камтзията, че да си постна клипчето (първото ми качено в тубата :grin2: , до сега не ми се беше случвало)

https://www.youtube.com/watch?v=7VKO_1DUUHs
Личи си че т ие 1вото...изобщо не ме възбуди :Alvarin:
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Що бе, толкова много "дупки" и ти да не видиш еротика в никоя от тях :grin2:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Търся стругар

Мнение от sawo »

Енчо до стадиона в никакъв случай. Прави ми подобни отвори, но на едни планки за разпънка, верно не трябваше да е чак 100% прецизно, само дето ги пробива по 3 пъти и кръглите отвори накрая станаха елипси, които зеят всяка в различна посока. Бих те насочил към колегата Klox от форума има фирма с водоабразивно и лазерно рязане, мисля може да направи това, което ти искаш, при това точно и прецизно.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Търся стругар

Мнение от muhogon »

sawo написа:Енчо до стадиона в никакъв случай. Прави ми подобни отвори, но на едни планки за разпънка, верно не трябваше да е чак 100% прецизно, само дето ги пробива по 3 пъти и кръглите отвори накрая станаха елипси, които зеят всяка в различна посока. Бих те насочил към колегата Klox от форума има фирма с водоабразивно и лазерно рязане, мисля може да направи това, което ти искаш, при това точно и прецизно.
Станали са елипси, или триъгълник, щото не знае как да заточи свредлото, за пробиване на по-тънки детайли.

Аз не бих заложил на водоабразив и още по-малко - лазер, тук трябва да е прецизно, а при тия двете това е доста занижено!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Най - малкото няма как да хване съществуващия отвор. Klox мисля, че няма да може да помогне...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Търся стругар

Мнение от sawo »

muhogon написа:
sawo написа:Енчо до стадиона в никакъв случай. Прави ми подобни отвори, но на едни планки за разпънка, верно не трябваше да е чак 100% прецизно, само дето ги пробива по 3 пъти и кръглите отвори накрая станаха елипси, които зеят всяка в различна посока. Бих те насочил към колегата Klox от форума има фирма с водоабразивно и лазерно рязане, мисля може да направи това, което ти искаш, при това точно и прецизно.
Станали са елипси, или триъгълник, щото не знае как да заточи свредлото, за пробиване на по-тънки детайли.

Аз не бих заложил на водоабразив и още по-малко - лазер, тук трябва да е прецизно, а при тия двете това е доста занижено!
Ами мери мери на око и накрая все не излизаше където трябва да е.

Не знам за вас кое е прецизно, но наскоро си направих гарнитури за смукателен колектор при него и бяха станали 1:1 с оригинала, а гарнитурите не бяха никак прости. Всичко се прави на CAD предварително и се задава на машината. Допустимото отклонение на тези машини според мен ще е доста по-малко отколкото на 4 обикновени отвора, при все, че изрязват всякакви доста по-сложни детайли. Пак там видях зъбно колело изрязано с лазера, което беше достатъчно малко да се събере в ръчен часовник. Ако това не е прецизно, явно имаме различни представи за нещата :)
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Търся стругар

Мнение от muhogon »

Видял си зъбно колело, което обаче, никога няма да бъде сложено в часовник, колкото и хубаво да изглежда, изрязано на лазер. И точно, щото е рязано на лазер.

Колкото и хубаво да работи такъв лазер, той си остава сравнително неточна машина. Лазерът е всъщност подобрена версия на газорезните плазми. Колкото и добре да го докарва на CAD програмата, никога не можеш да синхронизираш напълно началните точки при изпълнението и. А пък и самото нагряване, при рязането, ще скапе диска. Виж, ако му изреже нацяло нови дискове, от - до, тогава е друго, ама няма да имат тези якостни качества, и все пак, ще трябва да минат механична обработка, неминуемо е!

Само за сведение, и най-добрия лазер му дават допусково отклонение от поне една десета, докато и на най-калпавите стругове и фрези се хващат допуски от поне 4 стотни, а понякога и доста по-малко!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Саше, muhogon е прав. Все пак той е стругар на CNC машина, а пък аз освен другото, правя и програмите за нашите плазма, газорез и лазер.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Търся стругар

Мнение от sawo »

Не казвам, че машините са безпогрешни, просто всички дискове, които съм виждал имат луфт по-голям от 1-2 десети(видим с просто око) за да се наместват по-лесно т.е. не е нужно отворите да са прецизни до стотни.
cosworth_
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:45 am

Re: Търся стругар

Мнение от cosworth_ »

Днеска ги оставих при Енчо, надявам се а нямам проблеми.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

sawo написа:Не казвам, че машините са безпогрешни, просто всички дискове, които съм виждал имат луфт по-голям от 1-2 десети(видим с просто око) за да се наместват по-лесно т.е. не е нужно отворите да са прецизни до стотни.
Никой не говори за стотни а за поне няколко милиметъра!
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Търся стругар

Мнение от The enD »

System_error написа:
sawo написа:Не казвам, че машините са безпогрешни, просто всички дискове, които съм виждал имат луфт по-голям от 1-2 десети(видим с просто око) за да се наместват по-лесно т.е. не е нужно отворите да са прецизни до стотни.
Никой не говори за стотни а за поне няколко милиметъра!
Запознат ли си с машините на клох да изказваш такива мнения?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Търся стругар

Мнение от sawo »

System_error написа:
sawo написа:Не казвам, че машините са безпогрешни, просто всички дискове, които съм виждал имат луфт по-голям от 1-2 десети(видим с просто око) за да се наместват по-лесно т.е. не е нужно отворите да са прецизни до стотни.
Никой не говори за стотни а за поне няколко милиметъра!
Поне няколко милиметра? Ти го изкара че половин сантиметър отклонение са нещо нормално. Говорим си глупости в момента. Ако искаш да ти донеса оригиналната гарнитура, която съм му дал и тези, които ми направи и да ги видим тези милиметри, какво ще кажеш? При това нещата са направени на водното, на лазера ще са многократно по-прецизни. Не мисля да споря, ясно ми е, че и вие имате такава техника, просто съм си правил не едно и две неща при него и са доооста далече от това, което вие обяснявате. Най-малкото ако не може да направи нещо както го иска клиента ще си каже директно, за питане пари не взимат. Докато стругаря Енчо с точните машини се почеса почеса и си остави едно хубаво ръцете - ако това бяха дискове, не ми се мисли какъв щеше да е резултата.
Публикувай отговор