Търся стругар

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
cosworth_
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:45 am

Търся стругар

Мнение от cosworth_ »

Здравейте! Търся стругар който може да разпробие два диска от 5 по 108 на 4 по 108. Ако някой е използвал такава услуга от даден човек, моля да сподели от къде е доволен.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Търся стругар

Мнение от muhogon »

Това не е работа за стругар, поне за струг не е. Трябва ти нещо прецизно, като ЦПУ или координат.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

На мен ми мирише на прецаквация с тея отвори, ако правилно съм разбрал колегата... Тоя диск да не стане на швейцарско сирене...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся стругар

Мнение от realprofesora »

System_error написа:На мен ми мирише на прецаквация с тея отвори, ако правилно съм разбрал колегата... Тоя диск да не стане на швейцарско сирене...
Нищо му няма ,ако се ползва само за дистанционен диск( за увеличаване на разстоянието между главината и джантата).
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Търся стругар

Мнение от muhogon »

Що не опиташ сам да си го направиш, с пергел и линия, не е трудно! Вземаш единия от петте отвори за база, замерваш от диаметъра на главината, и разпределяш на 4! Ако имаш и хубав шублер, ще ти е още по-лесно!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся стругар

Мнение от realprofesora »

muhogon написа:Що не опиташ сам да си го направиш, с пергел и линия, не е трудно! Вземаш единия от петте отвори за база, замерваш от диаметъра на главината, и разпределяш на 4! Ако имаш и хубав шублер, ще ти е още по-лесно!
Хи,хи хи. Не е точно така. лесно е да се каже "Разпределяш на 4 , само че се иска да се изчисли :колко ще е разстоянието между центровете на отворите(след като се раздели на 4 ) ако се знае, че диаметъра е 108мм
Ха да видим някой ще може ли да го изчисли правилно.....верния отговор започва със 7 :heat:
Последно промяна от realprofesora на Пон Май 26, 2014 20:21 pm, променено общо 1 път.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

И кво е тва нещо? Да вземе да си го драсне на един лист хартия и да види дали изобщо може да се наложи (щом не може да си го начертае цялото). Ако става, тогава да търси стругар, фрезист или квото му душа сака...

Ако съм разбрал правилно, иска да направи това:
Изображение
Няма положение, в което да няма застъпен отвор. Ако имах качена Camtasia или нещо подобно, щях да запиша екрана и да го покажа развъртяно в движение, ама не ми се слага само заради случката...
Последно промяна от System_error на Пон Май 26, 2014 20:21 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Търся стругар

Мнение от muhogon »

realprofesora написа:
muhogon написа:Що не опиташ сам да си го направиш, с пергел и линия, не е трудно! Вземаш единия от петте отвори за база, замерваш от диаметъра на главината, и разпределяш на 4! Ако имаш и хубав шублер, ще ти е още по-лесно!
Хи,хи хи. Не е точно така. лесно е да се каже "Разпределяш на 4 , само че се иска да се изчисли , не само диаметъра на окръжността, при положение че се знае диаметъра...а и още нещо... :google:


Кое му е трудното бе, профи? Има отвор за главината, нали?Оттам ще хване център на окръжността, и ще хване първи, произволен отвор, по новия диаметър! Оттам го разпределя на 4 равни части по окръжността, и ето ти дупки за болтове! Само трябва да внимава, да не се застъпят със старите отвори, и да пробива с малко по-голямо свредло, с 0.5, до 1 мм, за да компенсира евентуални отклонения!

Трябваше да ти дам на тебе есента, да направиш разпределение на 5х100, та да видиш истински зор!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Динко, интересно сутринта Миро ме пита за същото и като го драснахме, се видя че няма как да стане. Представете си че черните отвори са фиксирани, а сините се въртят около оста (или обратното). Винаги има застъпен отвор и то с доста ;)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся стругар

Мнение от realprofesora »

muhogon написа:
realprofesora написа:
muhogon написа:Що не опиташ сам да си го направиш, с пергел и линия, не е трудно! Вземаш единия от петте отвори за база, замерваш от диаметъра на главината, и разпределяш на 4! Ако имаш и хубав шублер, ще ти е още по-лесно!
Хи,хи хи. Не е точно така. лесно е да се каже "Разпределяш на 4 , само че се иска да се изчисли , не само диаметъра на окръжността, при положение че се знае диаметъра...а и още нещо... :google:


Кое му е трудното бе, профи? Има отвор за главината, нали?Оттам ще хване център на окръжността, и ще хване първи, произволен отвор, по новия диаметър! Оттам го разпределя на 4 равни части по окръжността, и ето ти дупки за болтове! Само трябва да внимава, да не се застъпят със старите отвори, и да пробива с малко по-голямо свредло, с 0.5, до 1 мм, за да компенсира евентуални отклонения!

Трябваше да ти дам на тебе есента, да направиш разпределение на 5х100, та да видиш истински зор!
Да бе , най много да хване коча за ташаците по твоя метод. То на приказки всеки може ,но никой не вика на човека: Дай да ти го направя че е много лесно. Ха направи му го де.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Всъщност има начин:

Изображение

Отвора ограден в жълто е от съществуващите и се ползва за новата група.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Айде малко по-нагледно:

Изображение

Синия отвор е общ за двете групи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся стругар

Мнение от realprofesora »

System_error написа:Айде малко по-нагледно:

Изображение

Синия отвор е общ за двете групи.
Добре брат, дай сега на човека разстоянието между центровете на 4те дупки и е готов да драска с шублера и да пробива.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Търся стругар

Мнение от System_error »

Изображение

Ей го на...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Търся стругар

Мнение от muhogon »

Абе, за какви 5 лв говорим? Много ясно, че единия отвор ще остане и за новите 4, нали са на същия диаметър? И даже другите да имат леко застъпване някъде, какво толкова, дистанционен фланец е, няма къде да избяга! А пък, ако толкова държи на дизайна, да си вземе материал, и да прави нови, ама ще му седнат доста повече! А това ще му е без пари, направи си сам!

Да бе , най много да хване коча за ташаците по твоя метод. То на приказки всеки може ,но никой не вика на човека: Дай да ти го направя че е много лесно. Ха направи му го де.
Аз мога да му го направя, въпросът е той да го направи, аз есента правих на 5х100, а там, вервай ми, междуболтовото изобщо не е на 100!
Последно промяна от muhogon на Пон Май 26, 2014 21:08 pm, променено общо 1 път.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор