Съвет за качествен акумулатор

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от realprofesora »

Лелее колко професори имало тука, разбирачи по акумулаторите.
Ако ти е в ред колата, който и да е акумулатор ще те изкара поне 2 години -колкото е гаранцията. Ако нещо по- мощно ще си вземеш Бош с най-силния пусков ток (стига да имаш средства да си го позволиш).
Преди 4 години купих Магнет Марели от Метро -45А/ч беше към 95лв. Автомобила е 1,6 бензин. Кара се само градско. За момента не е свалян , не е дозареждан. Купувам си само необслужваеми акумулатори. На Корсата бях взел Бош от Метро 45А/ч към 95лв пак струваше и той беше добър...така си я продадох.
За сведение на едно палене, трябва да се измине поне 13км за да се възвърне изчерпания ток при стартирането.....аз изминавам 2,5км. :Alvarin:
Popopopopo
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от eleena »

realprofesora написа:Лелее колко професори имало тука, разбирачи по акумулаторите.

За сведение на едно палене, трябва да се измине поне 13км за да се възвърне изчерпания ток при стартирането.....аз изминавам 2,5км. :Alvarin:
Това си е доста относително- може да ти трябват 2 км., а може и 20... зависи от много неща като състоянието на акумулатора, генератора, колата, дали е загрял двигателя, каква е колата...
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от Matrix_man »

Карам с Banner от по-евтината серия Starting Bull, вече 4-та година. Поради проблем с генератора на старото ми Mitsubishi Space Wagon 1.8TD, поне 7-8 пъти е изтощаван до там, че едва да мъждукат лампите на таблото като дадеш на контакт. Сега вече е на Калибрата и продължава да "върти като пушка".
p.s. Само за информация - Banner е все още семейна фирма, основана през 1937 в Линц-Австрия. WV Passat и BMW 3-та серия, излизат от заводите с такива акумулатори.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от realprofesora »

eleena написа:
realprofesora написа:Лелее колко професори имало тука, разбирачи по акумулаторите.

За сведение на едно палене, трябва да се измине поне 13км за да се възвърне изчерпания ток при стартирането.....аз изминавам 2,5км. :Alvarin:
Това си е доста относително- може да ти трябват 2 км., а може и 20... зависи от много неща като състоянието на акумулатора, генератора, колата, дали е загрял двигателя, каква е колата...
Къв си т ида ме цитираш......относително било, ти в ред ли си ве. Аз ти казвам нещо което е доказвано в годините, ти ми репликираш някви , айде моля.
28 години се знимавам само с такива.........ей не ме репликирайте. Просто не сте го доживели.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от System_error »

Хахахах. Като говорите с него, ще мълчите, ей!!!
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от eleena »

realprofesora написа:
eleena написа:
realprofesora написа:Лелее колко професори имало тука, разбирачи по акумулаторите.

За сведение на едно палене, трябва да се измине поне 13км за да се възвърне изчерпания ток при стартирането.....аз изминавам 2,5км. :Alvarin:
Това си е доста относително- може да ти трябват 2 км., а може и 20... зависи от много неща като състоянието на акумулатора, генератора, колата, дали е загрял двигателя, каква е колата...
Къв си т ида ме цитираш......относително било, ти в ред ли си ве. Аз ти казвам нещо което е доказвано в годините, ти ми репликираш някви , айде моля.
28 години се знимавам само с такива.........ей не ме репликирайте. Просто не сте го доживели.
Ти си голям позьор, ама това не променя факта(или точно заради това), че от време на време ръсиш големи глупости, поради голямото самочувствие, което демонстрираш...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от muhogon »

Професора в "действие", сега ми става ясно! :D Стилян беше прав! :cheers:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от nenoneno »

Ей, ама не може без да се скарате тука... 10 човека = 10 различни мнения...
Колегата си писа - Ксара 1,9ТД , не му се дават много пари а иска да е спокоен че не ги е хвърлил на вятъра.
Сега тука стана - моята кола най, моя акумулатор най... ми пишем си тука, той си решава какво ще си вземе.
20тина човека останаха активни във тоя форум, нека да си помагаме, не като пита някой да почнем кой колко и от какво не разбира...
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от AquiLA^ »

И аз да си кажа, че през Януари 2011та си купих акумулатор Banner. Акумулатора е капсолован. Нямал съм абсолютно никакви грижи. Пак бих си взел такъв.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от realprofesora »

@eleena и всички останали: Извинявам се , като видях ей сега ,часа на поста и си спомних състоянието в което бях..2-3 ракии и няколко бири, Направо се извинявам официално.
Сега на по-трезва глава :heat: 1 ракия и 2 бири да кажа нещо, значи това с 13 км да изминеш разстояние за да си възвърнеш тока изразходен по време на стартиране на двигателя наистина е относително, но е дадено в идеалните условия- нормално палене, перфектен генератор и акумулатор.....но като се замисля май и това не е вярно.
Изобщо ме изключете от тази тема...то май като гледам в този форум има къде по-опитни момчета от мен и къде по-начетени.
Сори , още веднъж.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от realprofesora »

muhogon написа:Професора в "действие", сега ми става ясно! :D Стилян беше прав! :cheers:
Ако имаш предвид сина ми, Да така е , като пийна и на лопата не стоя и с вила не се повдигам :spank: с една дума :ГОляма дрисня. :heat:
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от muhogon »

realprofesora написа:
muhogon написа:Професора в "действие", сега ми става ясно! :D Стилян беше прав! :cheers:
Ако имаш предвид сина ми, Да така е , като пийна и на лопата не стоя и с вила не се повдигам :spank: с една дума :ГОляма дрисня. :heat:
Да, него имах предвид, каза ми, как се получават тия ти изцепки :D ! Но пък, дето има приказка, туй да ти е кусура! :cheers:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от georgi_1986 »

Здравейте, не искам да отварям нова тема за нещо незначително... та проблем ли е според Вас акумулатор 100АН да е в автомобил с алтернатор 80АН? Мерси
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от sawo »

Алтернатора не е 80AH а 80A (огромна разлика в понятията) и не, не е проблем.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от muhogon »

georgi_1986 написа:Здравейте, не искам да отварям нова тема за нещо незначително... та проблем ли е според Вас акумулатор 100АН да е в автомобил с алтернатор 80АН? Мерси
Мисля, че няма проблем, просто ще му трябва повече време за зареждане. Но пък, няма ли да е големичък /като размери/ за кола?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор