Съвет за качествен акумулатор

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Съвет за качествен акумулатор

Мнение от Nirvana »

Колеги,
търси си качествен акумулатор, който няма да сдаде багажа след няколко месеца и сега пак съм започнал да сондирам мнения. Досега смених няколко марки, които се оказаха супер зле и повече няма да си навлека проблеми с тях /Berga, Ennexy, Iskra и др./. Автомобилът ми е Ситроен Ксара 1,9/ дизел.

Казаха ми за някаква турска марка акумулатори (MUTLU), които произвеждали такива специално за градски условия (водят ги акумулатори за таксита), но това е възможно да е рекламен трик.

Моля за съвет, за да се насоча към нещо работещо! Ако знаете цени, също ги споделете.
Благодаря предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от muhogon »

TENAX, необслужваем, от две години съм с него, даже не съм го дозареждал още.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от didka »

И аз не съм го свалял от колата вече три години-МОНБАТ, ако това може да бъде оценка за качество... :)
Dog drags - no tracks...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от niggaz_nature »

Че един какъв да е акумулатор за колко време издава багажа при теб. Не те ли кара поне 2 години ? . До сега съм сменил няколко акумулатора и ги купувам само от едно и също място и съм много доволен от препоръката на момчето в магазина. При мен един акумулатор издава багажа за около година и половина две , но при това натоварване от усилвателя е супер добре.

Моето мнение е отиваш в магазина и вземаш каквото ти предложат и го вземаш . Акумулатора при тях е с 2 год. гаранция след заверка ;) . Магазинчето е на Хаджи Димитър Асенов срещу 6 основно.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
potrebitel
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 55
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:44 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от potrebitel »

Ако не те изкарват поне по 3 години акумулаторите по скоро с колата има някакъв проблем. Един да е дефектен може. Ама няколко и при това различни марки ?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от System_error »

muhogon написа:TENAX, необслужваем, от две години съм с него, даже не съм го дозареждал още.
Хахахахах тва ме уби... Оставше да кажеш, че се е налагало да правиш нещо по него и е ... ПЕРФЕКТЕН...

Аз съм купувал Excide. Имаха на добра цена модел с по-висок стартов...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от The enD »

Excide
Няма такова животно...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от muhogon »

System_error написа:
muhogon написа:TENAX, необслужваем, от две години съм с него, даже не съм го дозареждал още.
Хахахахах тва ме уби... Оставше да кажеш, че се е налагало да правиш нещо по него и е ... ПЕРФЕКТЕН...

Аз съм купувал Excide. Имаха на добра цена модел с по-висок стартов...
Кое е толкова смешно? Необслужваем е, щото е запечатан, и не се долива вода, както при другите. Какво да правя по него? А трябва да се дозарежда, ако караш повече в града, по обясними причини. Но аз избягвам градското, а на дълги разстояния той си се зарежда достатъчно. Ако не ги знаеш тия прости неща, питай, не е срамно!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от belata »

Всеки който не е БГ е читав,цената е важна,ако е добър генератора 3 години е минимума за оптимална работа,аз онзи ден купих два нови по 80 ампера от Еврото че съм на 24 волта ся,е няма такъв кеф кат паля...,на другия джип сложих 100 ампера,ама и нов генератор 90 на Бош,оргиналните са 55-60,няма грижи с по 15-20 лебедки...,иска си читав генератор!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от System_error »

The enD написа:
Excide
Няма такова животно...
Добре де, написал съм едно Ц-е повече...
http://akumulatori.bg/190/Product/Premium#prodAnshor
muhogon написа:
System_error написа:
muhogon написа:TENAX, необслужваем, от две години съм с него, даже не съм го дозареждал още.
Хахахахах тва ме уби... Оставше да кажеш, че се е налагало да правиш нещо по него и е ... ПЕРФЕКТЕН...

Аз съм купувал Excide. Имаха на добра цена модел с по-висок стартов...
Кое е толкова смешно? Необслужваем е, щото е запечатан, и не се долива вода, както при другите. Какво да правя по него? А трябва да се дозарежда, ако караш повече в града, по обясними причини. Но аз избягвам градското, а на дълги разстояния той си се зарежда достатъчно. Ако не ги знаеш тия прости неща, питай, не е срамно!
Тва да не е 1988-а... Много доре знам какво им се обслужваше и какво не, ама откак се разделих с москвича преди много много години, не съм срещал такова нещо. Стъпи малко на земята и обърни внимание на годината в която жиееш...
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от nenoneno »

Аз лично си купих много добър оригинален акумулатор от сервиза на Пежо до ОМВ на руския пазар. Чисто нов , с 2 години гаранция. От тогава нямам проблем.
Цените по брошура са:
60Ач - 138лв.
75Ач - 173лв.

За моята кола - 2000 см3 дизел взех 75Ач , стартовия ток е висок, карам вече трета година без проблем зима и лято.
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от muhogon »

Тва да не е 1988-а... Много доре знам какво им се обслужваше и какво не, ама откак се разделих с москвича преди много много години, не съм срещал такова нещо. Стъпи малко на земята и обърни внимание на годината в която жиееш.
Ква 1988г, къв москвич, кви 5 лева? Какво не си срещал, капсулован акумулатор ли? Ами да, те обикновено се срещат по някои магазини, не щъкат по улиците! И кви са тия много, много години, да не си на 90? Или май, дрогата, или каквото там вземаш, ти идва в повечко, осъзнай се!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от HyBRiD-X »

nenoneno написа:Аз лично си купих много добър оригинален акумулатор от сервиза на Пежо...
И моя е от тях, става точно 3 години карам с него, през май 2011 год го взех за сегашната си кола, че я купих със скапан акумулатор. Нямам как да не съм доволен. 80% от карането ми е градско и никога не е свалян за зареждане. Иначе акумулаторите - естествено, че не са марка Пежо, произвеждат се в Испания, нямам представа в кой завод. Моят е 60Ah, стартов ток 640А, по памет беше към 130-140 лв.
nenoneno
Потребител
Потребител
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 10:51 am

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от nenoneno »

http://www.peugeot.bg/?page=service2&do=akumulatori
Не знам къде е произведен обаче си кара доволно и не е създал проблем
Точността гарантира единствено, че ще направиш грешката си навреме.
http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/99509
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за качествен акумулатор

Мнение от niks »

VARTA :)
Публикувай отговор