Нови изисквания за годишен преглед на АГУ

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Нови изисквания за годишен преглед на АГУ

Мнение от georgi_1986 »

Това гласи нова наредба от 1.09.2014г. Питането ми е някой минавал ли е скоро с АГУ технически преглед и какви документи вече искат за ново монтирани и такива уредби който са монтирани да речем преди година. Мерси предварително


(3) (Нова – ДВ, бр. 73 от 2014 г., в сила от 1.09.2014 г.) Пътните превозни средства с
допълнително монтирани уредби, които позволяват работата на двигателя с ВНГ или СПГ,
подлежат на първоначална проверка за установяване на съответствието им с изискванията
по чл. 20 от Наредба № Н-3 преди първия периодичен преглед на ППС след извършването
на монтажа на уредбата.
(4) (Нова – ДВ, бр. 73 от 2014 г., в сила от 1.09.2014 г.) Първоначална проверка за
установяване на съответствието с изискванията по чл. 20 от Наредба № Н-3 се извършва и
когато при периодичния преглед на ППС се установи несъответствие между данните от
монтираната от производителя табелка на резервоара от уредбата, която позволява
работата на двигателя с ВНГ или СПГ, и данните за резервоара, вписани в
информационната система по чл. 11, ал. 3 при предишен периодичен преглед на същото
ППС.
bleksuel
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 17:00 pm

Re: Нови изисквания за годишен преглед на АГУ

Мнение от bleksuel »

След моста веднага в дясно посока юг по патриарха - гледа паспорта, дата на рег. и номерата по бутилките.
На този свят има само трима мъже, които са готови да те подкрепят безусловно в труден момент: това са Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Изображение
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Нови изисквания за годишен преглед на АГУ

Мнение от muhogon »

Не знам какво ново има, минах преглед преди около 2 месеца, нищо ново не забелязах! А при монтаж на нова АГУ, си получаваш паспорт за бутилка, и всички такъми, и с тях си и на ГТП, това е!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Нови изисквания за годишен преглед на АГУ

Мнение от georgi_1986 »

Нямам паспорт за газовата изгубил съм го, от къде могат да ми изкарат нов? Мерси
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Нови изисквания за годишен преглед на АГУ

Мнение от muhogon »

Мисля, че при оторизирани газаджии трябва да има, или поне, ще ти кажат точно! По спомен, ми издадоха такъв паспорт на предишната кола, на пункт, намиращ се до бензиностанцията, която е до представителния магазин на фолксваген в града, надявам се, че се сещаш? Но, не мога да гарантирам, че все още го има, и работи, беше преди 4-5 години. Тогава струваше 25 лв, сега не знам колко ще е!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор