Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор

За или против създаването на национален регистър за откраднати коли

Вие можете да изберете 1 опция

 
 
Резултати

blagovest78
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Ное 25, 2014 14:11 pm

Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от blagovest78 »

Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

На скоро си закупих автомобил, който държах по платени паркинги и за съжаление финасовите затруднения оказват влияние да оставя колата си на улицата. Правокиран от притесненията, че ще бъде обект на внимание от страна на апашите се заех да проуча как мога да противодействам ако бъде откраднат или преди да настъпи това събитие което размазва психически всеки собственик.

Надявам се, че ще има различни мнения които ще споделите за да избера най-доброто, а и помогнете на други които като мен са све още новаци!

Мислите ли че GPS тракер би свършил работа по разкриване на автомобила ако бъде откраднат ?
Има ли нещо което не знам за да се справя с тези тревоги все пак живеем в България държава с висок риск от всичко..


Виждам че и при откраднат автомобил реално няма какво да ти помогне особенно с инфо освен
един сайт http://spravedlivostbg.com/pages/page3/ ... _koli.html , който явно се опитва да създаде регистър за откраднати автомобили, като предоставя възможност да се регистрира за да се разпространи информация с цел превенция към купувачите решили да пренебрегнат възможността да проверят регистъра за откраднато превозно средство!

Купувайки кола, която е била открадната, никой не може да станете неин законов притежател.
Такъв все още е човекът, от когото тя е била открадната, и той е в правото си да поиска возилото да му бъде върнато. Това в повечето случаи означава, че вие губите и колата и парите, които сте платили за нея.

Моля всеки да сподели мнения по темата какви мерки сте предприели или какво правите в случай на извършена кражба за да си върнете возилото ?
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от nike718 »

Ако вземем да треперим постоянно какво се случва с колата ни, къде ще му излезе края? Аз лично разсъждавам така, купувам си практична и икономична масова кола(примерно, шкода,пасат,астра и т.н.) а не луксозен мерцедес или нещо подобно. След това каско и не я мисля много.В крайна сметка това е просто една вещ която ни служи за придвижване от т.А до т.Б. Иначе създаването на такъв регистър е добра идея.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от admin »

Правиш и каско и не ти пука, като ти я откраднат ще ти я платят след 3 месеца. Аз така правя. За гпс и т.н. няма никакъв смисъл. Ползва се заглушител и заглушава гсм-а да не изпраща данни и други трикове има. Може да си сложиш втори модулайзер което да ги забави и да ти писка ама няма да е за дълго време.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от sawo »

По-страшното е, че по пътищата ни е пълно с идиоти и хора без никакъв стаж и практически опит. На два пъти ни удрят хора без опит или с взета наскоро книжка и вече ми писна да си губя времето заради олигофрени които не са успели да научат, че през нощта трябва да се пускат фарове, или че не може да не спираш на стоп, още по-малко да прелиташ с 50 през него, без никаква видимост към пътя с предимство.

Като цяло вариантите както каза admin са пълно автокаско, а може и някаква самоделна защита - например прекъсвач за датчика на коляновия вал скрит някъде на удобно място. Ще им се стъжни живота докато я запалят.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от Roshavv »

sawo написа:По-страшното е, че по пътищата ни е пълно с идиоти и хора без никакъв стаж и практически опит. На два пъти ни удрят хора без опит или с взета наскоро книжка и вече ми писна да си губя времето заради олигофрени които не са успели да научат, че през нощта трябва да се пускат фарове, или че не може да не спираш на стоп, още по-малко да прелиташ с 50 през него, без никаква видимост към пътя с предимство.

Като цяло вариантите както каза admin са пълно автокаско, а може и някаква самоделна защита - например прекъсвач за датчика на коляновия вал скрит някъде на удобно място. Ще им се стъжни живота докато я запалят.

Ако решат ще я щипнат.. няма оправия.... каско,но и там може да попаднеш на кур капан.... преди време бе на мода(може и още да е) като откажеш да подновиш каското и след някой ден я няма колата.... навързана е като котешки черва :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от sawo »

Да, ако и направят пълна диагностика и пуснат един нов кабел може и да успеят, но все пак колата едва ли стои в гората, където може да я човъркат 3 часа, без да ги забележат :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от realprofesora »

Maйтапите ли се тука или сте на под 18 години и не знаете за какво става дума. Измислени са застраховките Автокаско(както каза Админа) и спиш спокойно-така е поне в белия свят. Тука ако нямаш пари за каско по-добре не си купувай скъпа кола. Ако ще в гараж да я държиш, ако ще прекъсвачи на дюзите да и сложиш...дори картоф в ауспуха-няма да помогне.
Така, че щом много милеете за колата си -застраховайте я !
Popopopopo
Аватар
Galahad
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 20:51 pm

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от Galahad »

Крали са ми кола преди време на морето. Някъде около 2000 година беше. Да уточня, че беше със скрит ключ, прекъсващ захранването и с аларма... отнесоха я, като негър ебола :grin2: Платих си откупа и ми я върнаха "тарашена", нямаше го крика даже. Само ЗАСТРАХОВКА може да свърши работа, но и там трябва да се "пипа" умно, да се знае какви щети покрива.
The American Dream only makes sense if you're sleeping.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от sawo »

Захранването се възстановява лесно, а и се разбира веднага какъв е проблема. Ако се прави такъв тип защита, трябва да е на някой датчик, без който двигателя не пали - нещо дребно, което обаче отнема време да се намери, а може и да е комбинация от няколко. Едно е да видиш, че няма захранване, друго е да почнеш да въртиш на стартер 10 минути - това определено привлича внимание. За всеки автомобил има нещо специфично.
По морето беше голяма мода навремето - на семейство германци, които пристигнаха с нас горе-долу пак по тези години им откраднаха колата за няма и 10 минути, докато си внасяха багажите в квартирата. Обадиха се в посолството и точно за 30 минути колата беше отпред.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от realprofesora »

@sawo , Саше познавaл съм хора, идват с платформа и ти качват колата за 20сек. Прекъсвай каквото си искаш. Никой няма да ти върти стартер. След 2 часа колата ти е в megaparts.bg . Спи спокойно твоята Мазда няма кой да я закача, частите не са по-търсени от помпа-дюза на VAG.
Popopopopo
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от Princo »

realprofesora написа:@sawo , Саше познавaл съм хора, идват с платформа и ти качват колата за 20сек. Прекъсвай каквото си искаш. Никой няма да ти върти стартер. След 2 часа колата ти е в megaparts.bg . Спи спокойно твоята Мазда няма кой да я закача, частите не са по-търсени от помпа-дюза на VAG.
Точно пък в момента PD 131 и 150 се убиват да ги крадат главно в Сф ...
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от sawo »

realprofesora написа:@sawo , Саше познавaл съм хора, идват с платформа и ти качват колата за 20сек. Прекъсвай каквото си искаш. Никой няма да ти върти стартер. След 2 часа колата ти е в megaparts.bg . Спи спокойно твоята Мазда няма кой да я закача, частите не са по-търсени от помпа-дюза на VAG.
Трябва да е много скъпа и търсена кола, за да рискуват да дойдат с платформа и да ти качат колата - все пак говорим за що-годе нормални автомобили. Привличат внимание, най-вероятно ще ги видят хора, вече на доста места има камери и т.н. Едва ли някой който пише в темата има такава кола, а ако има си прави каско и няма абсолютно никакъв проблем - да пробват да му дигнат колата с платформа - после тях ще ги дигат в катафалка :D
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Препоръки как да предпазим автомобила си от кражба ?

Мнение от realprofesora »

Недйте бе хора, нито човек сте удряли, нито труп сте виждали, за катафалки говорите. Бил съм на другия бряг и знам за какво става въпрос. И в момента ги има ,но всичко е мноого добре организирано. Не сте виждали 4 годишни коли през 1998год. как се режат с флекс на две през тавана.....Как ти караш Жигулка, а Пежо за 10хил Германски Марки отива на скрап.....
Правете си каското да ви е мирна главата.
Popopopopo
Публикувай отговор