Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по бронята

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
paffen
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 11:17 am

Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по бронята

Мнение от paffen »

Здравейте, имам питане относно ремонт на част от предна броня на Chevrolet, да ми препоръчате някое място в Стара Загора, където може да бъде свършена качествено работата. Ето и снимки от самата броня:
http://prikachi.com/images.php?images/925/7772925I.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/934/7772934t.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/943/7772943o.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/946/7772946P.jpg

Благодаря предварително за всякакви препоръки и мнения!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от realprofesora »

Приготви си 150лв. минимум. Ще питам комшията , на него му боядисаха капака и двата калника на аудито Б4 за 150лв, бордо метализе.(Говорим за всичко включено -работа и консумативи)
Popopopopo
paffen
Новак
Новак
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 11:17 am

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от paffen »

Аз дефакто само броня имам за оправяне, но ако знаеш име и адрес ще може да отида и да питам там направо.
Ако някой друг има предложения и впечатления, нека сподели :)
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от didka »

Ще ти дам впечатление, а не предложение...
Карай си така...ако обръщаш внимание на
всяка една драскотина по автомобила, влизаш
в едни разходи, които са неоправдани впоследствие...
Dog drags - no tracks...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от The enD »

Отиди в Тойота сервиза, след Метро, търси Гошо.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от Roshavv »

realprofesora написа:Приготви си 150лв. минимум. Ще питам комшията , на него му боядисаха капака и двата калника на аудито Б4 за 150лв, бордо метализе.(Говорим за всичко включено -работа и консумативи)
Пиши да видим къде е това, че да закарам моята за цялосно... Съвсем сериозно питам ....за 50 лв на детайл с всичко ще излезе по ефтино от това аз да си я правя. :) Ако е ходил при приятел ФОР ФРИИ да е цялата работа е друга бира.

За тази драскотина за да се направи както трябва ще тряа се свали бронята и всички пласмаси ,мрежи ... Тоест отнема време и няма ти я бутне никой под 100-120лв..... по надолу вече са компромисни побългарявани техники с които след време почва се люпи лака. :cheers:

Където и да отидеш ще я направят. Не е нищо особено , но ако не те дразни карай така. :cheers:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от realprofesora »

Започвам да обяснявам ,дано разберете горе долу къде се намира:
Тръгвате към Колю Ганчево спускате моста с реверсното движение ,завивате надясно под моста въртите и веднага вляво тръгвате по линията. Имало някаква бензиностанция и там наблизо бил сервиза. търсите Петър и Красьо.
ето това е района и това е Тухлената постройка където е базата на майсторите:
https://www.google.bg/maps/@42.4222561, ... BQKIhQ!2e0
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от realprofesora »

didka написа:Ще ти дам впечатление, а не предложение...
Карай си така...ако обръщаш внимание на
всяка една драскотина по автомобила, влизаш
в едни разходи, които са неоправдани впоследствие...
Има хора които наистина държат на безупречния външен вид на автомобила си. Друг е въпроса ,че такива хора, (които подкрепям с две ръце), трябва да се застраховат с пълно Автокаско.
Та моя съвет към човека постнал темата: Като си оправиш бронята си направи едно каско и ще видиш колко спокойно се живее.
Наскоро на мой френд сина "одраска"яко колата си и добре че имаше каско. Цялата кола му боядисаха и всичко му смениха до последното болтче-2500лв.
Аз лично имах каско на една от колите си ,защото дъщерята беше млад шофер, а колата нямаше драскотина. И повярвайте на 2 пъти ми върши работа каското. Всичко ми покри!
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от Roshavv »

realprofesora написа:Започвам да обяснявам ,дано разберете горе долу къде се намира:
Тръгвате към Колю Ганчево спускате моста с реверсното движение ,завивате надясно под моста въртите и веднага вляво тръгвате по линията. Имало някаква бензиностанция и там наблизо бил сервиза. търсите Петър и Красьо.
ето това е района и това е Тухлената постройка където е базата на майсторите:
https://www.google.bg/maps/@42.4222561, ... BQKIhQ!2e0
Сетих се. Там преди 3-4г някъде една служебна кола по каско точно предна броня бе 300лв. За каското надуват допълнително де... ама може и да са били други майсторите. Но ще мина като имам време да ги въпросирам :cheers: 50 кинта на детайл е подарък :smoukin:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от sawo »

50лв на детайл с база-лак няма кой да ви направи, а и случайно да има, със сигурност няма да е качествено. Кит, шприц, база, лак, втвърдител и разредител, водни шкурки и накрайници отиват 30-40лв със най-евтините материали. 80-120лв на детайл вече е по-реалистична цена, ако е само за боядисване и нищо повече.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от Roshavv »

sawo написа:50лв на детайл с база-лак няма кой да ви направи, а и случайно да има, със сигурност няма да е качествено. Кит, шприц, база, лак, втвърдител и разредител, водни шкурки и накрайници отиват 30-40лв със най-евтините материали. 80-120лв на детайл вече е по-реалистична цена, ако е само за боядисване и нищо повече.
Доста съм наясно с това което написа....аз лично избягвам най ефтините... ам щото Професора обясни как пичовете са пръснали 3 детайла за 150 лв. и от цялата работа остана послание че не е приятелска тарифа.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от realprofesora »

Да, не е Приятелска тарифа, човека не ги познава(даже ми каза, че не е сигурен за едното име :crazyeye: ) . Детайлите са 3 -Капак преден, и калници предни. Лично ги разгледах и бяха отлично направвени. Нямаха нищо за китосване -само имаха проблем по лаковото покритие. Та шкурене, база и лак за 3те елемента на човека са му взели 150лв.....не обичам да се повтарям , но явно се налага. Сега, на пръв поглед е качествено. Дали ще се олюпи или нещо друго, времето ще покаже. Имам комшии- бивши тенекеджии-бивши защото не ги търсят вече :grin2: , та те са скептични, че не е качетсвенно и ще се прояви някакъв скрит дефект но..времето ще покаже....упс..пак се повторих(ай дид ит аген бейби).
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Къде в Стара Загора биха ми поправили одраскано по броня

Мнение от sawo »

Преди години взех кола от автокъща в града, която има и сервиз към нея. Задните вежди бяха перфектно боядисани, на вид слънце, но на втората зима започнаха много да се надуват. Поглеждам отдолу и що да видя - вътре пълнили с парцали и вестници. Цяло чудо си беше, че изкараха толкова много. Преди това дори бих ги препоръчал, ама... Редовния номер е да се тръкнат съвсем леко детайлите, без да се види имат ли някакви ръжди тръгнали отдолу, надути места и т.н., така пестят от шприц и кит. Взимат от най-евтините материали къде стане къде не стане и хайде на пързалката :) Колкото и да се повтаряме, за 50лв на детайл няма как да не се ореже нещо - или ще ги претупат при обработката и боядисването, и/или ще ползват трето качество материали.
Публикувай отговор