цена на регистрационен номер

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
miteto79
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 17:57 pm

цена на регистрационен номер

Мнение от miteto79 »

здравейте колеги някой знае ли цената на регистрационните номера например
ст3336 или ст7788
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от realprofesora »

miteto79 написа:здравейте колеги някой знае ли цената на регистрационните номера например
ст3336 или ст7788
По 50лв са по закон, но такива номера няма кой да ти даде освен ако нямаш връзки в КАТ. за един кирлив номер 8747 платих 50лв и то го дадоха защото се задействаха "големи връзки". Иначе на сульо и пульо не дават.
За сведение в Германия можеш да си избереш цифрите и буквите накрая-само за 20 евро.
Имам познато семейство в Мюнхен и си поръчват само номера със 7777 и за буквите накрая инициалите на който е колата например ХВ, което означава(сега не се смейте) Хубавата Вяра....целия квартал ги мислел за евреи и ги гледали накриво ,докато не разбрали, че са просто българи комплексари.
Ето и малко циатати от нета.
Получавам такъв номер без срок на валидност.
Номерът се състои от:
идентифициращ код “BG” и българското или европейското знаме (от 12 жълти звезди) на син фон;
буквен код за месторегистрация – обозначава населеното място, където съм регистрирал МПС-то, напр. РВ – Пловдив, СМ – Смолян, ВТ – Велико Търново и т.н.;
пореден номер – комбинация от 4 произволни цифри от 0 до 9.
Важно! Няма никакъв шанс нареждайки се на редичката за регистрационни номера в КАТ съвсем случайно да ми се падне номер с 4 или 2 по 2 еднакви цифри (напр. ЕН 9999 АХ или ОВ 2442 АК) или номер с надпис (напр. БАЙЕРН). Такъв номер се нарича „специален“ или „поръчков“, още “златен” и за да се сдобия с него трябва да подам заявление в КАТ и да заплатя определена сума:

за номер с 4 еднакви цифри – 1000 лв.;
за номер с комбинация от цифри: аа-вв; ав-ав; ав-ва, където “а” и “в” са различни числа от “0″ до “9″ – 30 лв.;
за номер с комбинация от цифри по мое желание, напр. рождената ми дата – 50 лв.;
за номер с надпис по желание, бил той името ми, футболен отбор или каквото друго ми дойде на ума – 7000 лв. Все пак законът ми забранява да избера обидна или непристойна дума или израз, напр. КРЕТЕН, ОВ4444АР, МУЦКА.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от realprofesora »

Случка с колега разказана от живия живот в КАТ.
Нареден на опашка за регистрация на МПС -Опел Астра Ф , моя колега чака чинно 4-5 часа и накрая когато му идва реда , вижда с възторг ,че едната серия с номера се изчерпва и за неговия ред идва нова серия която започва с 0001. О небеса , казва си той ще имам як номер с три еднакви цифри. Да ама НЕ, гишетата се затварят и се почва едно суетене, едно криене на номера , едно раздаване на документи зад гишетата......Отварят гишетата след един час и му подават номера 0019....е , пак е нещо Нали! :lol:
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от sawo »

Сега съвсем спокойно може да се вземе номер по избор след заплащане, но ако е някакъв строго специфичен трябва да чакаш, докато дойде на ред тази серия. Eдва ли е било чак толкова драматично, но затова на твоя познат не му се е паднал готин номер - хората са си платили вече за тях :) Ако имаш късмет може да ти се падне по-интересен номер - аз съм имал 9557, наскоро регистрирах и ми дадоха 8002 :)
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от The enD »

Преди години регистрирахме кола и гледам номера, и се чудя защо ми е толкова познат. После се сетих че това са последните цифри от ЕГН-то ми.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от realprofesora »

Kaто вземеш номер "съвсем спокойно срещу заплащане" ела ми се обади.
Popopopopo
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от besniaa »

realprofesora написа:
miteto79 написа:здравейте колеги някой знае ли цената на регистрационните номера например
ст3336 или ст7788
По 50лв са по закон, но такива номера няма кой да ти даде освен ако нямаш връзки в КАТ. за един кирлив номер 8747 платих 50лв и то го дадоха защото се задействаха "големи връзки". Иначе на сульо и пульо не дават.
За сведение в Германия можеш да си избереш цифрите и буквите накрая-само за 20 евро.
Имам познато семейство в Мюнхен и си поръчват само номера със 7777 и за буквите накрая инициалите на който е колата например ХВ, което означава(сега не се смейте) Хубавата Вяра....целия квартал ги мислел за евреи и ги гледали накриво ,докато не разбрали, че са просто българи комплексари.
Ето и малко циатати от нета.
Получавам такъв номер без срок на валидност.
Номерът се състои от:
идентифициращ код “BG” и българското или европейското знаме (от 12 жълти звезди) на син фон;
буквен код за месторегистрация – обозначава населеното място, където съм регистрирал МПС-то, напр. РВ – Пловдив, СМ – Смолян, ВТ – Велико Търново и т.н.;
пореден номер – комбинация от 4 произволни цифри от 0 до 9.
Важно! Няма никакъв шанс нареждайки се на редичката за регистрационни номера в КАТ съвсем случайно да ми се падне номер с 4 или 2 по 2 еднакви цифри (напр. ЕН 9999 АХ или ОВ 2442 АК) или номер с надпис (напр. БАЙЕРН). Такъв номер се нарича „специален“ или „поръчков“, още “златен” и за да се сдобия с него трябва да подам заявление в КАТ и да заплатя определена сума:

за номер с 4 еднакви цифри – 1000 лв.;
за номер с комбинация от цифри: аа-вв; ав-ав; ав-ва, където “а” и “в” са различни числа от “0″ до “9″ – 30 лв.;
за номер с комбинация от цифри по мое желание, напр. рождената ми дата – 50 лв.;
за номер с надпис по желание, бил той името ми, футболен отбор или каквото друго ми дойде на ума – 7000 лв. Все пак законът ми забранява да избера обидна или непристойна дума или израз, напр. КРЕТЕН, ОВ4444АР, МУЦКА.

Аз съм с ААВВ и не съм дал 1ст, не съм го и искал - така се е паднал. А на 8747 не знам кое му струва 50лв, по-скоро си имал излишни такива и си искал да си лош мутряга :cheers:
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от realprofesora »

Офф, какво да ви разправям, жена ми искаше номер с еднакви цифри и ходихме да питаме в КАТ къде да си платим, просто ни отговориха, че в момента няма и ни отказаха. Та с връзки се взе този номер, смятай колко им се свидят. След мен един взе даже по -хубав номер без 1 стотинка-просто късмет. Но като идеш да питаш и ти викат НЯМА.
После за Пежото пак с връзки 4555 и 50лв.
Та идете и питайте от миналата година май месец до сега не вярвам много да са се променили нещата.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от sawo »

То наистина няма, защото трябва да се чака да дойде съответния номер. Аз се качих като всеки друг гражданин при инспектора в административната им сграда и той ми каза точно това - трябва да дойде на ред дадената серия, за да могат да ми дадат искания номер. Така че всичко има и може - само желание да има :)
miteto79
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 17:57 pm

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от miteto79 »

познати имам в кат но не искам да ги занимавам исках да си платя и толкова но явно без тях няма да се размина :grin2:
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от Roshavv »

miteto79 написа:познати имам в кат но не искам да ги занимавам исках да си платя и толкова но явно без тях няма да се размина :grin2:
В България нещата стават единствено само с познати.... е има и някакви много редки изключения ,но бързо ги поправят.
Точно определен номер или някакви 2 по 2 еднакви или каквото и да искаш конкретно НЯМА КАК СЛУЧАЙНО ДА ТИ СЕ ПАДНЕ!!!
Аз не схващам символиката на тези еднакви цифри..букви... не е ли важно какво има между номерата :lol: :lol: :lol:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от realprofesora »

sawo написа:То наистина няма, защото трябва да се чака да дойде съответния номер. Аз се качих като всеки друг гражданин при инспектора в административната им сграда и той ми каза точно това - трябва да дойде на ред дадената серия, за да могат да ми дадат искания номер. Така че всичко има и може - само желание да има :)
Саше, едно и също казваме ,но по различен начин. Най-културно са ти отказали, и на мен ми казаха това нещо, но още на другия ден извадиха номера след връзкарско обаждане, да не ти казвам на какво съм бил свидетел(влиза в кабинета един известен търговец на автоморга и казва на началника, като му говори на малко име: Дай един хубав номер, той отговаря НЯМАМ, Търговеца вика ИМАШ, оня -Нямам, ИМАШ и най накрая ....Е ИМАМ.След малко го видях с номер с 4 еднакви цифри да се движи по Гурко ...още беше забранена :lol: )-номера има и от тази серия с еднакви цифри, но си ги пазят за техни си хора. На теб ти трябва да си регистрираш колата до седмица, но и всеки ден да ходиш и да си платиш, на всеки номер не дават-правят се, че няма в момента.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: цена на регистрационен номер

Мнение от sawo »

На теб са ти дали най-обикновен номер, който по съвпадение има две еднакви цифри. Това може да стане и за 5 минути, не е необходимо чакане - просто ще бръкнат и вместо произволен номер ще вземат някой, който не е със съвсем различни цифри. Аз отидох и им казах точно определени 4 цифри. Не 4 поредни, или 4 еднакви или нещо такова. Точно конкретни цифри. За такива номера е необходимо одобрението с подпис на инспектора. Не ми беше отказано, просто той каза, че ако искам този номер трябва да почакам доста, защото серията на първата цифра е много далече което наистина си беше така, затова и се отказах. Мой приятел си плати за номер какъвто иска още когато стана на 18 и взе книжка - чака един месец и накрая си регистрира колата с точно искания номер.
Относно търговеца, всичко е психология - той затова е търговец. Твърде лесно ще е, ако просто иде и каже дай един номер, при което му кажат ОК - ето :) Ако сега (пак казвам сега - не преди 5 години, откакто се смениха поне 2 ръководства на КАТ) ти отидеш с парите, на теб също ще ти дадат :)
Публикувай отговор