Бюджетен автомобил, дизел.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от satanata_83_stz »

sawo написа:Скъпо и сложно окачване, най-различни дефекти по електрическата система...
Обоснови се колега,че доста мнения от некомпетентни прочетох в тази тема.Не си правете изводи за коли от някакви си познати и приятели!!!
До сега нито едно Пежо 406 не е идвало в сервиза при мен с ел. проблем!Кое му е скъпоти и сложно на окачването?
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от sawo »

nenoneno от форума може да ти реди всевъзможни повреди с дни, които са постоянно срещани ако отвориш пежо форума - стоп машинки, модули на климатроници, вентилатора на парното, електронния бипец на газта - това са все масово срещани проблеми. По окачването лагери на амортисьорите, тампони - той отново може да изброи още един куп чести болежки, които по принцип може да се избегнат ако знаеш къде какво да следиш. За бюджетен автомобил според мен това не е сериозно предложение... Поне е бензиново, това е голям плюс, но определено се иска внимателна и правилна поддръжка, за да не създава проблеми.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от emzo »

Хаха, вземи си някоя по-нова мазда, с повече електроника и тогава друга песен ще пееш.
При теб просто няма електроника.

Въпросната пежарка най-вероятно е и с жило на газта.Ако случайно е и с помпа лукас- забавата е пълна.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от sawo »

Не мисля да започвам спорове коя марка е по-надеждна, за тази работа си има статистика на TUV :) - LINK. Пежо е в почти всички класации за най-ненадежден автомобил. А мазда между другото почти навсякъде е на челните места по надеждност :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от emzo »

TUV-a па е голямата работа щото.
Не ти се спори, защото пак казвам, колата ти няма CAN и не си видял проблеми.Виж маздюха6 примерно.
Т.е. нямаш обосновки, а само чешеш копчетата по кбд-то.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от sawo »

По-назад в темата съм написал защо според мен конкретното пежо е абсолютна глупост за бюджетен автомобил, не съм препоръчвал нито моята, нито mazda6.
Не знам за какво чесане на езици ми говориш, като аз давам информация от хора, на които това им е работата и знаят мноого повече от мен или теб.
Дори не пиша моите наблюдения върху безкрайните повреди в това пежо, като последната такава беше преди 2 седмици, когато пътувахме до Пловдив и едвам се прибрахме, защото уникалния дизайн на въздуховодите на пежо е такъв, че при повече вода или киша на пътя въздушния ти филтър засмуква всичко което минава близо до калника и резултата беше изцяло наводнен филтър и изгорял дебитомер.
Това е отново масов проблем, в сервизите обикновено пробиват някъде тръбата, за да може да изтича водата преди да стигне филтъра... За сравнение моята (а и на повечето нормални автомобили) има специален резервоар за въздух в калника, благодарение на който може да минеш поне 50 метра във вода до предния капак. Чесането на езици идва по-скоро от другаде, но щом ти си по-голяма работа от TUV и 8 милиона прегледани автомобила не са обосновка, аз повече няма да споря с радиото :)
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Бюджетен автомобил, дизел.

Мнение от emzo »

И к'во ?
Критерия за кола е да минеш 50 метра във вода :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Публикувай отговор