Шофирайте внимателно и разумно.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от realprofesora »

A-MA-TьО-РИ. На всеки километър-само аматьори.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от sawo »

realprofesora написа:Като ви слушам и си мисля, че май сте аматьори и другите ви пречат. Аз съм 90 коня... на газ и не съм имал проблеми досега с изпреварване.
Аз мога да изпреваря преди да си усетил, че някой е тръгнал да изпреварва, ама защо трябва да караме като по филмите? :) Въпроса беше, че при нормално изпреварване започват да им идват някакви идеи, с които само демонстрират селяния, нищо повече.
muhogon написа: Като чета така, май гонката е свършила сигурно, чак към Метро? Щото с тая скорост, няма и път да остане, къде да завърши изпреварването! Пък и как ги вдигнахте тия скорости на тоя път? Впрочем, реното кой модел беше, освен, че е дизел?
За около 1км се дигат с малко по-бърза кола, стига да има път и условия, разбира се. От Подслон до Метро имаш едно 15км, че и повече :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от admin »

muhogon написа:
Като чета така, май гонката е свършила сигурно, чак към Метро? Щото с тая скорост, няма и път да остане, къде да завърши изпреварването! Пък и как ги вдигнахте тия скорости на тоя път? Впрочем, реното кой модел беше, освен, че е дизел?
Метро ли, преди разклона на Дълбоки вече го бях изгубил зад мен в колите. Покрай авто къщите там се крият от време на време патрулки и снимат за това там е желателно да се спазват ограниченията. За модела, не знам. Аз с марките на колите трудно се оправям пък моделите са ми направо бяло петно.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от Bul-Dog »

Значи правиш тема : "шофирайте разумно...", и няколко дена по-късно ни разправяш как си се вързал на някакъв русенски пръдльо и си развил невероятните 240 км., за да му докажеш, че не може да си въобразява, че е по-бърз, по-разумен, и по-внимателен от теб?

Респект и почитания! Покажи на тия хора... :grin2:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от admin »

Не съм доказвал на никой - нищо. Правя си стандартна маневра за изпреварване и се чудя на селяните с какъв акъл се опитват да пречат умишлено на маневрите на хората, ако те дразнят цифрите може да ги разделиш на 10 примерно за да са ти по приемливи.
"There is no 'patch' for stupidity."
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от nike718 »

Bul-Dog написа:Значи правиш тема : "шофирайте разумно...", и няколко дена по-късно ни разправяш как си се вързал на някакъв русенски пръдльо и си развил невероятните 240 км., за да му докажеш, че не може да си въобразява, че е по-бърз, по-разумен, и по-внимателен от теб?

Респект и почитания! Покажи на тия хора... :grin2:
Мисля ,че колегата е абсолютно прав в случая! А и хората са казали, по - умният отстъпва.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от muhogon »

В шофирането има общи, писани правила, и лични такива, неписани! Всеки си има стил на каране, и няма как да е другояче, всички сме различни хора! За мен изпреварването е най-лесната като техническо изпълнение маневра, но най-трудна, като обективна преценка на ситуацията! Понякога, може би и в повечето случаи, е по-опасно да прекъснеш започнато изпреварване, отколкото да го завършиш! В такъв случай, високата скорост е напълно оправдана, дори и да навлиза в опасни стойности. Лично аз, никога не бих тръгнал да изпреварвам, ако нямам видимост за целия участък от пътя, който смятам, че ще бъде изминат през това време! Всичко е по лична преценка, базираща се на познаването на колата си, нейните динамични качества, моментната скорост, и т.н. Наистина е особено дразнещо, когато изпреварваният се опитва да осуети изпреварването, това си е чиста проба предпоставка за ПТП! Уважавай другите, за да те уважават и тебе!

И накрая, за да не се изкарвам чак толкова "безгрешен", ще спомена, че имах подобен случай на осуетяване на изпреварване от моя страна :mrgreen: ! Но беше на двоен път, от Хасково за Димитровград, и ме ядоса това, че тоя сякаш смяташе да ме изпреварва поне до Димитровград, толкова бавно го правеше! Беше с един стар пасат, и не знам защо, едва го натискаше! Можеше да се получи друг неприятен момент - изпреварвайки ме толкова бавно, можеше да бъде настигнат от някой бързак отзад, да се шашне, и да реши да кривне веднага вдясно, неминуемо завличайки и мен! В тази ситуация, нямах друг избор, освен да "избягам" напред! Впрочем, тогава карах с около 80-90 км/ч, не иде реч за някакви големи скорости!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от Salamura »

Вчера се връщам от Старозагорските бани и застигам един с опел кара с 60кн/ч нагорнище/надолнище няма значение а и на завоите чак натиска спирачки! Не можах да видя кой/какъв шофира но да речем че е мъж шофьор.
Стигаме до права отсечка, чисто отпред и давам мигач да изпреваря. Усети гада и почна и той да ускорява - как да се изнеса в дясно?!!!
А идат завои, кой знае какво ще изскочи! Успях да го задмина и да се изнеса в дясно преди завоя но се наложи да набивам яко спирачки на завоя че бях ускорил до 120км/ч!
Е БИВА ЛИ ТАКА - СЗ регистрация а никаква толерантност и спазване на правилника! Ай дано да е от горещините на човека паднало "пердето" а не постоянна практика!
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от emzo »

Е Опела на равното просто е ускорил :D
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от The enD »

Направо не завиждам на хората с бавни коли, едно изпреварване да не може да направиш на спокойствие.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от realprofesora »

The enD написа:Направо не завиждам на хората с бавни коли, едно изпреварване да не може да направиш на спокойствие.
Kaрал съм Корса 45 коня 1,2 мотор ...и то на газ. Еми да ви кажа нямал съм проблеми ,нито с изпреварване , нито със заобикаляне. Важното е да знаеш от къде да започнеш ускорението имайки предвид скоростта, насрещния трафик и дължината на участъка.... но това става с много опит и трябва да ти иде отвътре. Познавам хора които карат автомобили активно дълги години, но хич ги няма в карането.
Така, че карайте си полека и не се нервирайте. Без стрес, без стрес!
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от sawo »

Bul-Dog написа:Значи правиш тема : "шофирайте разумно...", и няколко дена по-късно ни разправяш как си се вързал на някакъв русенски пръдльо и си развил невероятните 240 км., за да му докажеш, че не може да си въобразява, че е по-бърз, по-разумен, и по-внимателен от теб?

Респект и почитания! Покажи на тия хора... :grin2:
Внимателно и разумно не значи бавно задължително. Най-обичам шофьори които се показват пред мен в последния момент от някоя пресечка бавно-бавно и първо гледат в другата посока. Чували са, че трябва да се оглеждат, но не знаят къде да гледат и за какво да гледат. Другото е излизат от знак СТОП точно пред мен бавно и внимателно и започват да карат разумно и внимателно с 15 км/ч да не вземе да стане нещо, нищо че са на 20 метра от мен а аз карам с поне 30-40км/ч над тяхната скорост.
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Шофирайте внимателно и разумно.

Мнение от Roshavv »

Вчера посока Стара Загора - Хасково и обратно имах поне десетина ситуации такива рейсъри с въпросното даване на гас при изпреварване само че срещу мен. Аз с мотор и двама кретени се изпреварват насреща ми. Чудя се от жегата ли бе или просто толкова имат в главата или мислят че щом можем да се разминем тримата не е проблем да си изпреварват.Двама изкачат от завои насреща ми един до друг и се изпреварват в продължение на километри. Това нормално ли е? Избиват се комплекси с дърти курници по пътя.... Някакъв с пежо комби пък реши че ще кара плътно зад мен...демек ще се гоним! Докато се нервничеше зад мен видях жена до него и дете отзад!!!! Интересното е че като съм с мотор прави впечетление че никой не очаква да карам нармално 100-120 дори и по бавно. Аз си се наслаждавам на разходката но все ще се намери някой темерут да ти развали кефа даеа....
АДМИН това от 140 до 240 с ква кола ти е подскочила стрелката на километража???? От 240 знаеш ли кога ще спреш (примерно ако изкочи куче) като натиснеш рязко спирачката ??? Ако искаш пробвай другия път.
Публикувай отговор