Сервиз или специалист за автоелектроника

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Сервиз или специалист за автоелектроника

Мнение от muhogon »

Някой да знае човек или сервиз по тази част, ама наистина да са добри, че вече ми омръзна, коскоджамити "майсторяги", само да правят догадки, и нищо повече? Касае се за маслен датчик на голф 4, включва се често зумера и червената лампа на таблото, при все, че маслото е на макс в картера, а помпата си работи добре, няколко пъти е замервано налягането! В рамките на година, това е трети сменен датчик, всичките почват да го правят, след известно време!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз или специалист за автоелектроника

Мнение от realprofesora »

Няма причини датчика да се разваля толкова често.
Най -доброто решение е да се следи налягането на маслото в реално време с един манометър. прави се един тройник на който се завива датчика на маслото и датчика на манометъра и се извежда в купето на видно място.
Така при задействане на лампата и зумера ще се види дали наистина има проблем с налягането и на какво се дължи.
Кажи на този човек да ми се обади да го поразпитам някои неща.
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Сервиз или специалист за автоелектроника

Мнение от muhogon »

Аз съм тоя човек, това започна наскоро! Мерихме налягането и на тихи обороти, и на 2000, и на повече, има го! И все пак, си пищи, и това е, никаква система не откривам, кога се включва!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз или специалист за автоелектроника

Мнение от satanata_83_stz »

Кажи какво е налягането на свободен ход и на 2000 об.?
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Сервиз или специалист за автоелектроника

Мнение от muhogon »

satanata_83_stz написа:Кажи какво е налягането на свободен ход и на 2000 об.?

От 2 до 4 бара, поне така ми казаха! Но, дори и да допуснем, че манометъра не е отчитал вярно, все пак, не съм я спирал,минал съм към 7-800 км с пищящ зумер и святкаща червена лампа, като тия километри включват минаване на Шипка, и 140-150км/ч по магистралата към Бургас! Ако е била проблемна маслената помпа, досега двигателя да е затегнал 10 пъти! Върви си нормално, има си ряз, мощност, нищо му няма!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Сервиз или специалист за автоелектроника

Мнение от realprofesora »

Може да има или притрит кабел и да опира в маса, или хлабава връзка. Кабела , целия от датчика до ...където отива , трябва да се проследи физически за неизправности.
Popopopopo
Публикувай отговор