Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от Salamura »

Тъпото е, че дори да внесат и приемат закона да караме със зимни гуми задължително щото сме българи пак ще измислим как да заобиколим закона! Къде са със супер стари, къде с всесезонни само да пише M+S примерно...
Отделно много орки карат по-нови и по-скъпи коли от мене. Не спазват предимства, карат безобразно и не им пука, колите им кадят и се разпадат на пътя. Тях кой закон ще ги задължи, кой ще ги провери дали си плащат данъци/винетка/застраховки? Кой ще ги провери че карат гуми без грайфер и са изключително опасни за другите а тях Бог ги пази и оцеляват???
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от nike718 »

muhogon написа:
Просто като са задължени да карат със зимни катастрофите ще намалеят драстично.
Те и фаровете щяха драстично да намалят катастрофите, ама единственото, което постигнаха, е да напълнят още, нечии джобове! Същото ще е и сега, някои пак ще ударят кьоравото, а ние ще си обсъждаме, кой е по-по-най-прав!
И кои джобове напълниха запалените фарове, само не разбрах????
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от realprofesora »

nike718 написа:
muhogon написа:
Просто като са задължени да карат със зимни катастрофите ще намалеят драстично.
Те и фаровете щяха драстично да намалят катастрофите, ама единственото, което постигнаха, е да напълнят още, нечии джобове! Същото ще е и сега, някои пак ще ударят кьоравото, а ние ще си обсъждаме, кой е по-по-най-прав!
И кои джобове напълниха запалените фарове, само не разбрах????
Джобовете на мръсниците дето внасят китайски крушки . Е тези !
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от niggaz_nature »

Е след като си сложил китайски крушки проблема си е твой, не на продавача. Ако не искаш да горят често си купуваш по-скъпи и качествени с гаранция.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от muhogon »

nike718 написа:
muhogon написа:
Просто като са задължени да карат със зимни катастрофите ще намалеят драстично.
Те и фаровете щяха драстично да намалят катастрофите, ама единственото, което постигнаха, е да напълнят още, нечии джобове! Същото ще е и сега, някои пак ще ударят кьоравото, а ние ще си обсъждаме, кой е по-по-най-прав!
И кои джобове напълниха запалените фарове, само не разбрах????
Явно, малко си чел по темата, щом ме питаш! Не са само крушките, те дори са по-малко спечелилите. Някои дори наименуваха задължителните дневни светлини като косвен данък! Увеличеният разход на гориво, колкото и минимално да е, в национален мащаб си е доста добра сума, особено, ако отива в конкретни джобове, по груби изчисления, се касае за около 100 млн.лв допълнителна печалба. Като му сложиш акциз, ДДС, ето ти го и новия, скрит данък "фарове"! А пък ти си мисли, че е за твоята безопасност, статистиката вече го доказва - дори има увеличаване на произшествията, което означава, най-малкото, че фаровете изобщо не влияят на безопасността!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от muhogon »

niggaz_nature написа:Е след като си сложил китайски крушки проблема си е твой, не на продавача. Ако не искаш да горят често си купуваш по-скъпи и качествени с гаранция.
Чувал ли си за термина ",планирано остаряване"? И че то е започнало да се прилага първо, точно при крушките?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от emzo »

Няма да се приеме, казвам аз, сега остава да чакаме да видим дали съм прав или греша.


Утре на Боко може да му скимне да ограничи пътуването, с цел да се намалят катастрофите.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от muhogon »

Аз пък няма да се учудя, ако се приеме, щом иде реч за далавера, и скубане на хората, тия нямат равни! Ако все още се бавят, е заради изборите, нищо друго!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от Magas »

niggaz_nature написа:Аз съм твърдо ЗА да го приемат , но дали ще стане не се знае.
И аз съм за най-вече защото ако си с летни а не със гуми за сухо и мокро време и забравиш да ги смениш може да си докараш главоболия ако затънеш в някоя пряспа :) А за орките съм съгласен,предлагам закон срещу по-старите модели Лади Нива, например :)
Бъди такъв какъвто си
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от muhogon »

Само не знам, как едно време е нямало зимни и летни гуми, всичко е било едно, и нямаше сегашните проблеми! Когато някой не може да кара, не зимни, булдозерни гуми му сложи, пак ще си е същия! Защото, когато нещо се вкарва в законова рамка, значи задължително иде реч за далавера! Който си има навика, той си сменя гумите и без закон, който не го прави, трудно ще почне да го прави! И пак ще го отнесат редовните водачи, както е било винаги!

Като се замислим, и сега има изискване за минимум 1.6 мм грайфер. Дотук добре, но някой замисля ли се, как се установява/замерва/ тоя размер, и колко са допустимите отклонения? Другото, кой, и как, ще замерва, и установява тоя размер? Ако не съм съгласен, какво, експертиза в метрологична лаборатория ли ще правят? Представям си само, как вдигаш колата на трупчета, сваляш джантите, и ги мъкнеш към някоя, "оторизирана" лаборатория, ужас! Защото, реално, гума с подръчни средства не можеш да замериш точно, който е в бранша, знае за какво говоря! Да не говорим пък, че "измервачите", едва ли ще знаят и могат, да си служат пълноценно с измервателни уреди! Ако малко "понатиснеш" уреда, може и да "влезеш" в норматива, което пак си е предпоставка за корупция! И накрая, но не и последно по важност, защо точно 1.6, а не 1.5, или 1.7, примерно? И колко ще е допускът на това 1.6? Изобщо, пълни лудости, имам усещането, че тия, дето сътворяват подобни идиотизми, са изтървани от някоя клиника за луди, и бавночаткащи, на едно място!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от sawo »

Едно време гумите по спомен бяха по-скоро всесезонни, отколкото зимни или летни. Въпреки това баща ми зимата без вериги и до магазина не ходеше. И сега има такива гуми, можеш да си ги купиш :)
Много условия тука постави с 3 думи :) Вадят шублера, мерят гумите, ако не отговарят те спират от движение и те глобяват. Ако ти не си съгласен обжалваш в съда, чакаш решения, експертизи, през това време си стоиш без кола :) Накратко какво може, какво не може в случая не е толкова от значение, това е какво става реално. Със 1.6мм гуми ти така или иначе си за съд, а през зимата направо за затвора на топло :)
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от muhogon »

sawo написа:Едно време гумите по спомен бяха по-скоро всесезонни, отколкото зимни или летни. Въпреки това баща ми зимата без вериги и до магазина не ходеше. И сега има такива гуми, можеш да си ги купиш :)
Много условия тука постави с 3 думи :) Вадят шублера, мерят гумите, ако не отговарят те спират от движение и те глобяват. Ако ти не си съгласен обжалваш в съда, чакаш решения, експертизи, през това време си стоиш без кола :) Накратко какво може, какво не може в случая не е толкова от значение, това е какво става реално. Със 1.6мм гуми ти така или иначе си за съд, а през зимата направо за затвора на топло :)
Там е проблема, гума с шублер не се мери! Затова и писах - който е в бранша, го знае! Второто, за все пак някаква достоверност, много относителна, трябва да се мери с дълбокомер, но пак изниква въпроса - как? Тия щублери, дето ще ги "вадят", незнайно откъде, дали ще имат заверка в метрологията? И така мога да ти "премеря" гумата, че не затвор, ами на каторга да идеш, ако се осланяме на лаици! Както и да ти направя, че имаш "голям" грайфер, а ти да си по "джапанки", ето ти предпоставка за корупция! Дори предлагам, да направим сбирка, да премерим нечии гуми, обзалагам се, че от 5 души, ще получим 5 различни резултата! Някой навит ли е, да разбере на практика, колко е абсурдно това?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от sawo »

Естествено, че се ползва шублер с дълбокомер :) В днешно време почти не съм виждал шублер, който да няма вграден дълбокомер :) Ако нямаш 1.6мм, значи на практика все едно нямаш гума. Не знам какво ще натискаш, за да изкараш повече грайфер, най-много да си пробиеш гумата от глупости :)
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от nike718 »

muhogon написа:
nike718 написа:
muhogon написа:
Те и фаровете щяха драстично да намалят катастрофите, ама единственото, което постигнаха, е да напълнят още, нечии джобове! Същото ще е и сега, някои пак ще ударят кьоравото, а ние ще си обсъждаме, кой е по-по-най-прав!
И кои джобове напълниха запалените фарове, само не разбрах????
Явно, малко си чел по темата, щом ме питаш! Не са само крушките, те дори са по-малко спечелилите. Някои дори наименуваха задължителните дневни светлини като косвен данък! Увеличеният разход на гориво, колкото и минимално да е, в национален мащаб си е доста добра сума, особено, ако отива в конкретни джобове, по груби изчисления, се касае за около 100 млн.лв допълнителна печалба. Като му сложиш акциз, ДДС, ето ти го и новия, скрит данък "фарове"! А пък ти си мисли, че е за твоята безопасност, статистиката вече го доказва - дори има увеличаване на произшествията, което означава, най-малкото, че фаровете изобщо не влияят на безопасността!
От къде пък сега я извади тази статистика? И по никакъв начин не можете да ме убедите, че фаровете не влияят на безопасността, тъмна кола на тъмният асфалт със запалени фарове е видима от доста по- голямо разстояние, от колкото ако е без фарове. А да твърдиш че произшествията се увеличават защото се кара на фарове е несериозно, увеличават се защото е пълно с изоглавени идиоти, които карат като бесни и с износени летни гуми зимата .
Последно промяна от nike718 на Сря Окт 28, 2015 20:37 pm, променено общо 1 път.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от niggaz_nature »

muhogon написа:
sawo написа:Едно време гумите по спомен бяха по-скоро всесезонни, отколкото зимни или летни. Въпреки това баща ми зимата без вериги и до магазина не ходеше. И сега има такива гуми, можеш да си ги купиш :)
Много условия тука постави с 3 думи :) Вадят шублера, мерят гумите, ако не отговарят те спират от движение и те глобяват. Ако ти не си съгласен обжалваш в съда, чакаш решения, експертизи, през това време си стоиш без кола :) Накратко какво може, какво не може в случая не е толкова от значение, това е какво става реално. Със 1.6мм гуми ти така или иначе си за съд, а през зимата направо за затвора на топло :)
Там е проблема, гума с шублер не се мери! Затова и писах - който е в бранша, го знае! Второто, за все пак някаква достоверност, много относителна, трябва да се мери с дълбокомер, но пак изниква въпроса - как? Тия щублери, дето ще ги "вадят", незнайно откъде, дали ще имат заверка в метрологията? И така мога да ти "премеря" гумата, че не затвор, ами на каторга да идеш, ако се осланяме на лаици! Както и да ти направя, че имаш "голям" грайфер, а ти да си по "джапанки", ето ти предпоставка за корупция! Дори предлагам, да направим сбирка, да премерим нечии гуми, обзалагам се, че от 5 души, ще получим 5 различни резултата! Някой навит ли е, да разбере на практика, колко е абсурдно това?

Много ми е интересно как със един и същи шублер различен човек ще премери друга стойност. Както ти казаха ако смяташ да натиснеш шублера да се впие в гумата е абсурдно. Просто тея шмекерии няма да минат като те спрът КАТ. Ще си отнесеш глобата по тяхна преценка, а после ако щеш ги съди. Пука им дреме на катаджиите те няма да спечелят нищо от теб както и ти нищо от тях.


Не искам да се заяждам с никой, но просто съм твърдо за за фаровете и зимните гуми. А колкото до дребнавите хора дет си мислят кой колко ще спечели от тях никога няма да са доволни и какъвто и закпн да се приеме.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор