Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от realprofesora »

....почва у нас.?? Има ли почва тоз закон и има ли изобщо такъв, че хората само си мислят че има а то няма нищо такова. Само закон за 1,6..смешни милиметЪра.
Popopopopo
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от niggaz_nature »

Аз съм твърдо ЗА да го приемат , но дали ще стане не се знае.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от sawo »

Може да се приеме поне някакъв компромисен закон - ако има снежна настилка, нямаш право да шофираш с летни гуми - солена глоба ако шофираш, а ако причиниш ПТП ГО да не го покрива.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от realprofesora »

Значи няма още нищо. Народа е прост и изпаднал в хистерия.
Popopopopo
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от zvezda »

sawo написа:Може да се приеме поне някакъв компромисен закон - ако има снежна настилка, нямаш право да шофираш с летни гуми - солена глоба ако шофираш, а ако причиниш ПТП ГО да не го покрива.
Твърде компромисно. Като чета всеки ден какво се случва - с отнети книжки, със спрени от движение автомобили, и пак са на пътя и убиват и раняват хора... Явно хората не се притесняват от неспазването на законите и разчитат, че никой няма да ги хване.
От друга страна - задължат ли просто зимните гуми, какво правим със старите или некачествени такива, колкото да покриваш законовото изискване...
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от emzo »

Ако живееш в Бургас, дето сняг рядко пада, преспокойно може да си караш с летни гуми.
Зимната гума не те предпазва от сакатлък на мокро и хлъзгаво. Едно време като е имало само Видинки ???

Въвеждането на такъв закон е глупост (л.м.).
Интерес има само бизнеса с гуми.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от niggaz_nature »

Мисленето на повечето хора че ако няма сняг може да се кара и с летни гуми е много объркано. Дори и да няма сняг зимата темп. като паднат под 10 градуса лятната гума просто си гуми свойствата и става опасна .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от emzo »

Аре , аре , опасна. И със зимна гума като влезеш с вратите в завоя пак може да стане сакатлъка.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от sawo »

Под 7 градуса лятната гума просто няма необходимите свойства за да е стабилна на пътя - каучука става твърд и общо взето караш на късмет. Дори на мокро при ниски температури зимната гума има огромно предимство, защото остава гума, а не пластмаса. Няма нужда да караш с вратите напред - ще ти изскочи някъде пешеходец, ще те засече автомобил - понякога 10см спирачен път са разликата между уплахата и затвора. Освен това и през зимата времето се променя - тръгвали сме от Ст. Загора в дъжд, преди Ракитница вече не виждахме пътя от сняг.
Преди години имахме такъв спор с един приятел, който твърдеше, че нямало смисъл. Края на декември направихме един тест - и двамата сме с еднакъв размер гуми, той със летни хубави, аз със зимните с които бях купил колата - имат що-годе грайфер, но си личи, че са стари и DOT-а им беше изрязан с макетен нож. И двете коли са сходни като килограми, и двете със дискови спирачки отпред и отзад. Времето беше мокро, може и да е имало леко киша - типична старозагорска зима. Теста беше ускоряваш до 50 и смачкваш спирачките като за аварийно спиране. Неговия спирачен път беше минимум 2 пъти по-голям от моя. От тогава насам тази дискусия не сме я водили и зимата кара със зимни гуми.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от realprofesora »

Точно това щях да ви казвам-Отиваме някъде на полигон и си пробваме гумите. Аз съм с две зимни отзад. Ще набия спирачка и после ще ги сложа отпред..каквъв ще е ефекта.
Popopopopo
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1274
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от emzo »

sawo написа: понякога 10см спирачен път са разликата между уплахата и затвора
Помисли малко, дори и със зимни гуми тия 10см пак може да са разликата между уплахата и затвора !!!

Карам със зимни, не съм с летни.
Ама всичко опира до скорост, дистанция и манталитет.


Хубавото е, че няма да се приеме това предложение, сещай се сам защо.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от niggaz_nature »

Всеки сам си преценя, но лично аз няма да тръгна на път с летни гуми през зимата. А този закон трябва да се приеме точно за тея балъци дет си мислят че ако карат бавно и внимателно с летните гуми, нищо няма да им се случи . Просто като са задължени да карат със зимни катастрофите ще намалеят драстично. Хич не ми пука дали застрахователя нямало да му изплати щети като е карал с летни гуми, а ми пука че може мен да удари и да остана без кола за опр. срок.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от stivans »

Аз съм ,, за'' зимните гуми . Преди доста години карах към Пампорово с чисто нови летни гуми по утъпкан 2-3см сняг и при скорост около 30-40 км/ч се въртях 3 пъти. С летните колата става като шейна, няма спиране.От тогава всяка зима като паднат под 5 градуса температурите слагам зимни гуми.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от sawo »

emzo написа:
sawo написа: понякога 10см спирачен път са разликата между уплахата и затвора
Помисли малко, дори и със зимни гуми тия 10см пак може да са разликата между уплахата и затвора !!!
Пак може, но при разлики в спирачния път достигащи до пъти каква е вероятността при едните и другите ? :) Това е малко като играеш руска рулетка със един и със 3 патрона в барабана - винаги има шанс да загубиш, но все пак е по-добре да си от по-добрата страна на шанса, особено когато залога може да е човешки живот...
Въпроса не е за закона, а за съвестта на шофьорите - не може таксиметрови автомобили, които са на пътя всеки ден по цял ден да карат с гуми, които събират вечер от гумаджийниците. Като падне първия сняг и почват катастрофите.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Закон за зимни гуми, кой туй животно и има ли то....

Мнение от muhogon »

Просто като са задължени да карат със зимни катастрофите ще намалеят драстично.
Те и фаровете щяха драстично да намалят катастрофите, ама единственото, което постигнаха, е да напълнят още, нечии джобове! Същото ще е и сега, някои пак ще ударят кьоравото, а ние ще си обсъждаме, кой е по-по-най-прав!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Публикувай отговор