Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от realprofesora »

Колеги, имам щастието да ви представя услугата -Монтаж на ксенон, дневни светлини и всякакви светлинни глезотии по автомобила ви.
Защо да хабите светлините си през деня-2Х55вата+2Х15вата габарити=150вата. , вместо да използвате 2Х6=12 вата дневни LED светлини.
http://prikachi.com/images/185/8492185z.jpg
Ще спестите-ресурса на халогенните си лампи или ксенон такива, генератора ви ще си отпочине вече, ще спестите и гориво.
обадете се :0877046889
Popopopopo
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от eleena »

Полицаите не се ли заяждат за тези самоделки, щото и аз мислех да слагам, но това ме възпира.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от realprofesora »

eleena написа:Полицаите не се ли заяждат за тези самоделки, щото и аз мислех да слагам, но това ме възпира.
Просто трябва да се спазят няколко изисквания за да са според законовите уредби. Дневните светлини не трябва да светят през тъмната част на деня и да не са включени заедно с габарити, къси или дълги светлини. Разстоянията на осветителните тела се монтират по специална схема съобразена с Евро нормите.
Колкото до полицаите, не искам да ги подценявам, но те самите не познават закона в детайли и могат да се заяждат за каквото си поискат, стига ние да си знаем закона и правата. Изчел съм доста дела по точно тези въпроси и просто понякога актовете които пишат са толкова смешни, че в съда просто се отегчават от тях.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от sawo »

За да са валидни законно дневните светлини трябва да са монтирани според изискванията както каза професора, но освен това трябва да се мине технотест и да си носите документа с вас, ако решат да ви проверят полицаи, които познават закона. Принципно конкретно за дневните светлини техно теста не е скъп, въпроса е дали ви се занимава. Освен това качествените дневни светлини не струват 20лв - в града се напълни с коли, чиите "дневни светлини" светят като на стар циганин усмивката - половината диоди са си заминали отдавна....
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от realprofesora »

sawo написа:За да са валидни законно дневните светлини трябва да са монтирани според изискванията както каза професора, но освен това трябва да се мине технотест и да си носите документа с вас, ако решат да ви проверят полицаи, които познават закона. Принципно конкретно за дневните светлини техно теста не е скъп, въпроса е дали ви се занимава. ....
Саше, можеш ли да конкретизираш сумата за технотеста на Дневните светлини и източника ти на информация.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от sawo »

Източника ми на информация бяха хора които си монтираха DRL преди време, сумата беше нещо от порядъка на 30лв. Имаше обаче няколко пъти всякакви възможни изменения, моя съвет е който се интересува да се обади директно на технотест, за да кажат какви са действащите в момента наредби.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от niggaz_nature »

realprofesora написа:
eleena написа:Полицаите не се ли заяждат за тези самоделки, щото и аз мислех да слагам, но това ме възпира.
Просто трябва да се спазят няколко изисквания за да са според законовите уредби. Дневните светлини не трябва да светят през тъмната част на деня и да не са включени заедно с габарити, къси или дълги светлини. Разстоянията на осветителните тела се монтират по специална схема съобразена с Евро нормите.
Колкото до полицаите, не искам да ги подценявам, но те самите не познават закона в детайли и могат да се заяждат за каквото си поискат, стига ние да си знаем закона и правата. Изчел съм доста дела по точно тези въпроси и просто понякога актовете които пишат са толкова смешни, че в съда просто се отегчават от тях.
А ти как ви вързваш , отделно копче ли слагаш ?
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от realprofesora »

niggaz_nature написа:
realprofesora написа:
eleena написа:Полицаите не се ли заяждат за тези самоделки, щото и аз мислех да слагам, но това ме възпира.
Просто трябва да се спазят няколко изисквания за да са според законовите уредби. Дневните светлини не трябва да светят през тъмната част на деня и да не са включени заедно с габарити, къси или дълги светлини. Разстоянията на осветителните тела се монтират по специална схема съобразена с Евро нормите.
Колкото до полицаите, не искам да ги подценявам, но те самите не познават закона в детайли и могат да се заяждат за каквото си поискат, стига ние да си знаем закона и правата. Изчел съм доста дела по точно тези въпроси и просто понякога актовете които пишат са толкова смешни, че в съда просто се отегчават от тях.
А ти как ви вързваш , отделно копче ли слагаш ?
Връзвам ги по специална схема(много простичка), така ,че като дадеш на контакт и веднага светват дневните светлини. Като включиш габарити и веднага угасват, като си на дълги или къси също не светят. Не се слагат нито допълнителни копчета, нито релета.....само на някои модели BMW се налага да се сложи едно реленце за 3лв.
П.С. Някой ако иска лед крушки на мигачите-също поставям, като лъжа релето по определен начин, за да не цъкат бързо. Понеже мигача е 21W a диодната крушка около 2W и релето на мигачите си мисли, че крушката е изгоряла и мига бързо.
http://prikachi.com/images/308/8498308N.jpg
Popopopopo
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от eleena »

За да се изключват ДС при включване на габаритите, минусовият извод на ДС се включва към плюсовия извод на габарита. Ако на някой не му е ясно, ще дообяснявам. Но ако габаритните крушки са сменени с ЛЕД, номерът не става и трябва допълнително реле. А това е схемата за поставяне на DRL
https://www.dropbox.com/s/bntgyyj6a9rxq ... tavqne.jpg
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от emzo »

https://c-a.d-cd.net/ffffda2s-960.jpg

Едни такива законни ли ще са ?
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от realprofesora »

Абсолютно законни са. Аз в момента съм с 6 броя лед ленти -нещо като подвижна пушкаджийница.
Popopopopo
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от emzo »

Чакай , че не доуточних, това са светлини за мъгла.
Директно се монтират на мястото на старите.
Лупата работи като фар за мъгла, а диодите около нея като дневни светлини.
Дотук ок, но не трябваше ли да са над нивото на светлините за мъгла ?
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от stivans »

Изисквания за разположението на дневните светлини.
Изображение
1. В Закона за движение по пътищата е регламентиран терминът „Дневни светлини”. В чл. 70, ал.(3), изменена през 2006 г. е записано, че автомобилите имат право да се движат с включени Дневни светлини през деня.
2. В Наредба № 86 е описано обстойно какви са изискванията към Дневните светлини и има препратки към Правило 87 на ИКЕ на ООН.
3. В правило 87 на ИКЕ на ООН е описано какви трябва да бъдат характеристиките и маркировката на Дневните светлини. Ако те имат нужната маркировка и са сертифицирани в една Европейска държава, то би трябвало този сертификат да важи за всички държави-членки на Европейския съюз.
4. В правило 48 на ИКЕ на ООН е описано как и къде трябва да бъдат монтирани Дневните светлини.
5. В заключение – ако Вашите Дневни светлини имат нужните обозначения, доказващи, че са сертифицирани като „Дневни светлини” и са монтирани по стандарта, определен в Правило 48, то органите на КАТ нямат основание да констатират нарушение или, ако го направят, Вие можете да обжалвате този акт.


По точка 3: Светлините за движение през деня трябва да съответстват на изискванията на Правило 87, рев.2 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН), като на тях трябва да има съответната маркировка, предвидена в правилото.

Монтирането им на автомобила трябва да съответства на изискванията на Правило 48, рев.5 на ИКЕ-ООН.

В Правило 87 е записано, че интензитетът на светлината трябва да бъде в границите между 400 кандела и 800 кандела. За сравнение – лампа с нажежаема жичка 100W има интензитет 100 кандела.

В правило 87 се определя също така маркировката, която потвърждава, че продуктът е сертифициран като „фар за движение през деня” или дневни светлини. На стъклото на светлините трябва да има буквата „Е”, оградена с кръг. След буквата „Е” следва кодът държавата от Европейския съюз, която е сертифицирала продукта. Обикновено там пише „Е4” , което означава, че продуктът е сертифициран в Холандия. Обозначението за дневни светлини е „00RL”. В близост до знака „Е” трябва да е изписан и номерът на сертификата.
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от realprofesora »

Няма проблем при КАТаджиите на пътя. Важното е да свети "диодно" и не те закачат. Ако те спрат им пускаш и халогените за мъгла да се убедят че са съвсем друго спрямо диодите и проблем няма- минават си за ДРЛ.
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на ксенон, дневни LED светлини и всякакви светлини по колата

Мнение от Mendeleev »

Не искам да отварям нова тема за Динко ( и в никакъв случай да не звучи като реклама! ), но за последния един месец ми доказа, че може да се разчита на него и да удовлетвори и най-капризните прищявки на всеки човек.
Старае се да постигне максимално добре изискването за това как трябва да се направи каквото и да е.
С моите дневни светлини си игра достатъчно дълго и отдели много усилия и време само и само да ми угоди.
Да не влизам в полемика за ксенона ми, че е болна тема ( проблем с евтини китайски техники ).
Съживи една умряла таратайка и я превърна в един красив бял лебед - колкото и смешно да звучи.
Дано повече хора има в този град и форум така готови да помогнат и отделят внимание и време за всеки нуждаещ се!
Публикувай отговор